Nowy rozkład PKP. "Bez zakłóceń, tylko 34 awarie przez zimę"

09.12.2012 08:31
Dworzec w Katowicach

Dworzec w Katowicach (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

Wprowadzenie nowego kolejowego rozkładu jazdy przebiega bez zakłóceń. Dziś w trasy wyjadą 3094 pociągi dziewięciu przewoźników - poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Do godz. 7 na trasy w Polsce wyjechało 561 pociągów. Od północy zanotowano 34 awarie, spowodowane wyłącznie trudnymi warunkami zimowymi. Nie było jednak znaczących opóźnień. Największe zanotował pociąg Eurocity "Polonia", który wyruszył z Warszawy Centralnej 28 minut po czasie w związku z awarią sieci trakcyjnej. Usterka została usunięta. Pozostałe pociągi kursują zgodnie z planem - poinformował rzecznik.

Dwa pociągi wjeżdżające do Polski z Wiednia ("Chopin" do Warszawy i "Silesia" do Krakowa) przyjechały do granicy z opóźnieniami 38 i 49 minut w związku z problemami na sieci kolejowej w Czechach. Również pociąg "Kiepura" z Amsterdamu wjechał do kraju z 30-minutowym opóźnieniem.

Nowy rozkład jazdy pociągów, opracowany dla dziewięciu przewoźników pasażerskich, zaczął obowiązywać w nocy. Informacje dotyczące kursowania pociągów można uzyskać na stronach internetowych przewoźników oraz na dworcach i stacjach kolejowych.

Zobacz także
Skomentuj:
Nowy rozkład PKP. "Bez zakłóceń, tylko 34 awarie przez zimę"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje