Nowy rozkład PKP. "Bez zakłóceń, tylko 34 awarie przez zimę"

09.12.2012 08:31
Dworzec w Katowicach

Dworzec w Katowicach (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

Wprowadzenie nowego kolejowego rozkładu jazdy przebiega bez zakłóceń. Dziś w trasy wyjadą 3094 pociągi dziewięciu przewoźników - poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.
Do godz. 7 na trasy w Polsce wyjechało 561 pociągów. Od północy zanotowano 34 awarie, spowodowane wyłącznie trudnymi warunkami zimowymi. Nie było jednak znaczących opóźnień. Największe zanotował pociąg Eurocity "Polonia", który wyruszył z Warszawy Centralnej 28 minut po czasie w związku z awarią sieci trakcyjnej. Usterka została usunięta. Pozostałe pociągi kursują zgodnie z planem - poinformował rzecznik.

Dwa pociągi wjeżdżające do Polski z Wiednia ("Chopin" do Warszawy i "Silesia" do Krakowa) przyjechały do granicy z opóźnieniami 38 i 49 minut w związku z problemami na sieci kolejowej w Czechach. Również pociąg "Kiepura" z Amsterdamu wjechał do kraju z 30-minutowym opóźnieniem.

Nowy rozkład jazdy pociągów, opracowany dla dziewięciu przewoźników pasażerskich, zaczął obowiązywać w nocy. Informacje dotyczące kursowania pociągów można uzyskać na stronach internetowych przewoźników oraz na dworcach i stacjach kolejowych.

Zobacz także
Komentarze (19)
Nowy rozkład PKP. "Bez zakłóceń, tylko 34 awarie przez zimę"
Zaloguj się
 • soczysty_ziemniak

  Oceniono 5 razy 5

  Sytuacja na kolei? Stabilna, wszy jeszcze nikogo nie zagryzły.

  edp.pl/wsza_kolejowa

 • jegorism

  Oceniono 6 razy 4

  Zielona wyspa ,POCIĄG PRZYJECHAŁ

 • gazeta_login

  Oceniono 11 razy 3

  Trzeba być naprawdę jełopem aby nie wiedzieć, że mamy kilku przewoźników. Zresztą jak ktoś jest jełop do kwadratu i nie podróżował od lat, to może wsiąść do dowolnego pociągu i kupić bilet u konduktora, płacąc frycowe.

  Mamy XXI wiek, każdy ma internet, dostęp do informacji o przewozach oraz e-sklepów z biletami jest prosty, darmowy, nie trzeba iść na dworzec i stać w kolejkach. Akurat w informacji online kolej nie odbiega od przewoźników lotniczych i autobusowych.

  Odnośnie poprzednich komentarzy: najwięcej piszą ludzie, którzy w ogóle nie podróżują, nie wychodzą z domu i nie mają zielonego pojęcia o temacie.

  @fjan - co to znaczy "rozkład trwa"? Rozkład jest 9 grudnia zmieniany w całej Europie.
  @iremus - samolotów nie produkuje się ze stali. Ilu ludzi zna przewoźników? Miliony, miliony codziennie podróżują pociągami. Ludzie nie przesiądą się do autokarów. Ludzie już jeżdżą autobusami, ciekawe ilu Polaków potrafi wskazać przewoźników autobusowych, bo są ich w kraju setki i nikt nie narzeka, że zmieniają swoje rozkłady i likwidują połączenia albo podnoszą ceny biletów.
  @Patrycja. Nowak jest fatalnym ministrem. Ale linii nikt nie chce rozbierać, część zostanie wyłączonych z ruchu bo nikt już nimi nie jeździ a część zostanie przekazanych samorządom. Już dawno powinni to zrobić bo spółki kolejowe cierpię na brak kasy a za linie trzeba płacić.

 • donbadylio

  Oceniono 2 razy 2

  Tak tak, co złego to nie u nas.
  Pluskwy też z Czech?

 • patrycja212121

  Oceniono 6 razy 2

  @ iremus
  a na autokary to skąd niby wezmą rozkład, jak każdy przewoznik publikuje oddzielny? Po Polsce da się juz tylko samochodem jeździć. Zresztą Nowak ma teraz kolejne kilka tysięcy linii rozebrać.

 • fjan

  Oceniono 8 razy 0

  Rozkład PKP ?? Tam już nie ma co rozkładać. Tam wszystko jest rozłożone podobnie jak stocznie, fabryki, przemysł czy służba zdrowia.

 • paruwa78

  Oceniono 3 razy -1

  Tak, tak oglądamy w WSI24 relacje z frontu, Sławku Nowaku prowadź!!

 • iremus

  Oceniono 12 razy -4

  ....... Informacje dotyczące kursowania pociągów można uzyskać na stronach internetowych przewoźników oraz na dworcach i stacjach kolejowych. ..... Ciekawe ilu dorosłych Polaków w 38 milionowym kraju (o obcokrajowcach nie wspomnę) zna jakiegokolwiek przewoźnika poza PKP? To są naprawdę jaja robione przez Nowaka ze społeczeństwa. Te rozkłady są w rzeczywistości skierowane do pracowników kolei i ich rodzin oraz do osób które nie rozstają się przez całą dobę z laptopem. Pozostali podróżni wcześniej czy później przesiądą się do autokarów. Pewnie rządzącym chodzi o przetopienie szyn na embrajery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje