Agent Tomek: Zdjęcia obecnego szefa CBA mam od byłych agentów CBŚ

'Agent Tomek'przed akcją
29 lipca 2009 r. - Fotografowanie się w takich
sytuacjach świadczy o niedojrzałości
i infantylizmie agenta - ocenia były
policjant CBŚ

'Agent Tomek'przed akcją 29 lipca 2009 r. - Fotografowanie się w takich sytuacjach świadczy o niedojrzałości i infantylizmie agenta - ocenia były policjant CBŚ

- Po tym, gdy szef CBA mnie publicznie skrytykował, zgłosili się do mnie byli funkcjonariusze CBŚ. I powiedzieli wprost: Tomek, Wojtunik mówi o profesjonalizmie? O tym, że nie robi się zdjęć? Proszę bardzo, ujawnij to dziennikarzom. I rzeczywiście są to zdjęcia, które chwały mu nie przysparzają - mówi Tomasz Kaczmarek w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".
Były agent CBA, obecnie poseł PiS Tomasz Kaczmarek w rozmowie z Michałem Majewskim mówi, że ma zdjęcia, które nie przynoszą chwały obecnemu szefowi CBA Pawłowi Wojtunikowi. Dodaje jednak, że nigdy nie przekaże tych zdjęć żadnemu dziennikarzowi.

Agent Tomek przekonuje dziennikarza, że wie, kto dostarczył zdjęcia i był informatorem "GW" i Gazety.pl. - To kolega, do którego miałem zaufanie. Okazał się zdrajcą. Złamał rażąco prawo i zasady, które obowiązują wewnątrz jednostek przykrywkowych - mówi Majewskiemu.

Zdjęcia od byłych agentów CBŚ

Na pytanie dziennikarza, czy poseł Kaczmarek szantażuje zdjęciami szefa CBA Pawła Wojtunika, przekonuje, że to nie jest atak. - Paweł Wojtunik publicznie zarzucił mi brak profesjonalizmu. Takie wnioski wyciągnął ze zdjęcia zrobionego mi, bez mojej wiedzy, przed operacją specjalną, w której uczestniczyłem - tłumaczy.

- Po tym, gdy szef CBA mnie publicznie skrytykował, zgłosili się do mnie byli funkcjonariusze CBŚ. I powiedzieli wprost: Tomek, Wojtunik mówi o profesjonalizmie? O tym, że nie robi się zdjęć? Proszę bardzo, ujawnij to dziennikarzom. I rzeczywiście są to zdjęcia, które chwały mu nie przysparzają - dodaje Kaczmarek. Jak mówi, są to zdjęcia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych przez Pawła Wojtunika.

"Mam, ale nie dam"

- I tu postawmy kropkę. Nigdy nie przekażę tych zdjęć żadnemu dziennikarzowi. Chcę tylko powiedzieć, że Wojtunik ma zdjęcia, z których ujawnienia nie byłby zadowolony. Sam publicznie i absolutnie niesłusznie krytykuje moją postawę. Ja się zachowam lojalnie i nie ujawnię tych fotografii. Obaj wywodzimy się z niewielkiej rodziny przykrywkowej, której głównym ideałem jest honor.

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika "Wprost" .

Gazeta.pl odkrywa kulisy CBA

Gazeta.pl opublikowała trzyczęściowy wywiad z byłym funkcjonariuszem CBA. Nasz rozmówca anonimowo odsłonił kulisy pracy w Biurze pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego, obecnego wiceprezesa PiS.

Opowiedział o bajońskich sumach wydawanych przez CBA na stworzenie legendy takich agentów i wyposażenie ich: Biuro ubierało ich od stóp do głów w markowe ubrania, gotówką płaciło 400 tys. zł za służbowe samochody. Agenci (w tym obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek) niestety często okazywali się lekkomyślni - mimo że musieli działać pod przykryciem, nie mieli oporów przed wspólnym fotografowaniem się w mieszkaniach operacyjnych i rozprowadzeniem zdjęć między sobą za pomocą różnych nośników (co groziło i grozi ich zdemaskowaniem).

Na dowód pokazał nam takie zdjęcia, których część opublikowaliśmy.

Nasz rozmówca opowiedział nam też szczegółowo, jak wyglądają szkolenia agentów pod przykryciem (posługujących się fałszywą tożsamością do prowadzenia tajnych operacji), zaopatrywanie ich w dokumenty, sprzęt i inne środki. CBA - jak usłyszeliśmy - hurtowo podrabiało wszelkie dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, m.in. Radia ZET i PAP i mogło bez trudu kopiować wszelkie informacje z komórek i laptopów, które zostawiają w depozycie goście CBA.

Co więcej, jak powiedział nasz informator, w CBA Kamińskiego decyzje na temat rozpoczęcia nowej operacji i obrania celu prowokacji podejmowano w oparciu o względy polityczne - a nie interes państwa.

Zobacz także
Komentarze (368)
Agent Tomek: Zdjęcia obecnego szefa CBA mam od byłych agentów CBŚ
Zaloguj się
 • leartios

  Oceniono 793 razy 713

  Dobre. A ja "mam zdjęcia" prezesa jak tańczy w klubie go-go na rurze. Mam ale nie pokarze nikomu. Genialne. Tak można powiedzieć i "zdewaluować" każdego.
  Nie ma nic, żadnych zdjęć, ale musi bronić własnego zada, bo mu może emeryturkę odbiorą.

 • dziadekjam

  Oceniono 486 razy 448

  "Dodaje jednak, że nigdy nie przekaże tych zdjąć żadnemu dziennikarzowi."
  ======================================================
  Wyeksploatowana metoda PiSdzielców:
  "Wiem, ale nie powiem"
  "Mam, ale nie pokażę"
  Jakby coś faktycznie miał. to by z tym po wszystkich redakcjach latał...

 • jerzy30

  Oceniono 459 razy 427

  Agencie Tomek - te Twoje tlumaczenia i wykrety sa tak prostackie ze byloby lepiej gdybys zamilkl. Co odzywka to kompromitacja i obciach.

 • catch36

  Oceniono 410 razy 382

  ha ha ha
  tani żigolo ma dowody
  ale nie pokaże
  wiem ale nie powiem
  :)
  za dużo razy Killera oglądali :)
  POKAŻ TOMUŚ POKAŻ :)

 • halinnka.beauty

  Oceniono 292 razy 280

  ten żigolak jest w stanie wymyślić każdą głupotę i wierzyć w nią

 • s.pietrzko

  Oceniono 273 razy 255

  ... coz sadło na brzuchu d..y nie urywa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje