Kaczyński: W Polsce mamy do czynienia ze skrajnym postkomunizmem

08.12.2012 14:11
Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej

Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W Polsce mamy do czynienia ze skrajną formą systemu postkomunistycznego (...) Przeciwnicy tej władzy, czyli PiS, są dezawuowani, realizowane są interesy grupy dominującej - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zdaniem lidera największej partii opozycyjnej obecnie obóz rządzący nie składa się z postkomunistów w ścisłym tego słowa znaczeniu. - Sztuczka legitymizowania tej władzy zawiera w sobie silny element solidarnościowy, np. odwołania do Wałęsy czy budowanie różnych, nie do końca prawdziwych życiorysów poszczególnych przedstawicieli władzy, (...) to nieporozumienie, to jest kontynuacja systemu postkomunistycznego, ze wszystkimi tego złego skutkami - mówił Kaczyński na spotkaniu w sali koncertowej Polskiego Radia.

"Chcą prywatyzować szpitale"

Dodał, że przeciwnicy polityczni, czyli PiS, są "dezawuowani w sferze symbolicznej". - Z drugiej strony realizacja tego wszystkiego, co się wiąże z interesami grupy dominującej, jest prowadzona w sposób bezwzględny - mówił. Jako przykład podał "mechanizmy wymuszające prywatyzację służby zdrowia". - To, co dziś się dzieje, nie wynika tylko z braku pieniędzy w służbie zdrowia. (...) Do tego odchodzą celowe działania wymuszające procesy prywatyzacji. Tworzy się zadłużenie szpitali, a następnie spółki, co jest drogą do prywatyzacji - mówił.

Kaczyński skrytykował również działania rządu zmierzające do ograniczania skutków światowego kryzysu ekonomicznego. "Był alternatywny pomysł stworzony przez radę gospodarczą przy prezydencie Lechu Kaczyńskim. Była to tańsza koncepcja z punktu widzenia finansów publicznych i została ona w brutalny sposób odrzucona. (...) Obrano metodę rozrzucania pieniędzy, a nie pomocy kierowanej do najbardziej potrzebujących - mówił.

"Jest wielka sfera nieopodatkowana"

Zdaniem lidera PiS rząd nie sięga po pieniądze do "głębokiej kieszeni". - Jest wielka sfera nieopodatkowana i do niej się nie zagląda, bo byłoby to wbrew interesom grupy dominującej. Nie sięga się po pieniądze do wielkich banków i sieci handlowych - podkreślił.

Kaczyński mówił również, że "system postkomunistyczny" broni się metodami wychodzącymi poza demokrację. - Zwróćmy uwagę, co się stało z dziennikarzami "Rzeczpospolitej", którzy napisali prawdę. Doprowadzono do zniszczenia dwóch redakcji. (...) Ale jeszcze bardziej charakterystyczne jest to, czym ma być tzw. ustawa o mowie nienawiści. To wprowadzanie cenzury następczej, czyli możliwości stosowania represji za coś, co już się ukazało - tłumaczył.

Lider PiS zachęcał uczestników spotkania, którzy szczelnie wypełnili salę koncertową Polskiego Radia, do aktywności, m.in. podczas marszu organizowanego 13 grudnia przez jego partię. - To marsz w obronie wolności, solidarności i niepodległości - mówił.

Zobacz także
Komentarze (451)
Kaczyński: W Polsce mamy do czynienia ze skrajnym postkomunizmem
Zaloguj się
 • pictus57

  Oceniono 688 razy 618

  tak jest p.prezesie a największą sferą nieopodatkowaną jest kościół tylko dlaczego drzecie mordy jak rząd chce im sięgnąć do kieszeni!?!?

 • jerjar

  Oceniono 548 razy 486

  1. Zawsze lubił uogólniać, wyolbrzymiać i kreować polityczne fobie.

  2. To państwo oczywiście wymaga reformy i zmian, bo stosunkowo niedawno wyszło z tamtego systemu.

  3. Ale to on najwięcej czerpie z tradycji komunizmu w Polsce. To ideologia kaczyzmu. Jej wyznawcy to miliony sierot po PRL, które nigdy nie zetknęły się z normalnym, kształtowanym przez wieki państwem. Te prawdziwie postkomunistyczne masy, niewyedukowane ekonomicznie, wystraszone i roszczeniowe to cała siła i nadzieja prezesa. Będzie je pielęgnował i wzniecał mity o nowej walce klasowej do końca dni swoich

 • rob9965

  Oceniono 348 razy 324

  Odleciał nam prezes, nie dość że sam marudzi, że mu się szpitale prywatyzuje to jeszcze chce upaństwowiać banki, a potem woła że poskomunizm powstaje. Sam przeciw sobie chce protestować. Schizofrenia pełną gębą.

 • mirek11768

  Oceniono 269 razy 247

  Frazesy , słowa , słowa , potok słów bez konkretów . Dlaczego mi się zbiera na wymioty gdy słucham lub czytam tego miernoty ?

 • vomitorium1

  Oceniono 240 razy 210

  ”....że "system postkomunistyczny" broni się metodami wychodzącymi poza demokrację.”
  i tu się zgadzam
  z panem
  panie prezesie
  (to przechodzi
  z ojca
  na syna)

 • hrabia_onejski

  Oceniono 96 razy 82

  Komunisci to powinni brać u Prezesa "Krótko Mówiąc" Kaczynskiego korepetycje. I do tego powinni płacić za to potęzne pieniadze. Tak komunistycznych poglądów nie miał nawet Stalin Beria czy Lenin. Bez urazy dla tych ostatnich, ale do naszego Prezesa to im daleko!

 • senny

  Oceniono 88 razy 72

  Spadaj na drzewo, pajacu, ze swoimi rewelacjami dla idiotów.
  Dla Kaczki jedyną wadą komuny było to, że nie on był pierwszym sekretarzem.

 • aibo

  Oceniono 84 razy 70

  potrzebna jest gruntowna reforma szpitali, szczególnie psychiatrycznych bo jak widać szaleńcy i opętani ganiają po polsce..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje