Zmroziło Polskę. Na południu nawet -16 stopni Celsjusza

08.12.2012 09:21
zima

zima (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

Mróz w całym kraju. Termometry na południu kraju pokazały nawet -16 st. C. Do tego śnieg w centralnej i wschodniej Polsce.
Najchłodniej w nocy i nad ranem było na południu kraju. W Małopolsce i na Śląsku termometry pokazały -16 st. C. Na Dolnym Śląsku słupki rtęci pokazały -15 st. Trudne warunki panują na drogach. Siedem osób odniosło obrażenia w wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na drodze krajowej nr 11 w okolicach Antonina, pomiędzy Kępnem a Ostrowem Wielkopolskim.

Po raz kolejny lotnisko w Modlinie ma problemy z przyjmowaniem samolotów, a także z ich odlotami. Samolot, który miał lądować o godz. 8 ze Sztokholmu, został przekierowany na Lotnisko Chopina, gdzie przewiezieni zostali też pasażerowie mający odlecieć do Szwecji.

A jak będzie po południu? Na północy, miejscami w centrum i na wschodzie może padać śnieg. Temp. maks. przeważnie od -5 st. do -1 st., chłodniej na południu lokalnie -7 st., -6 st. a nad morzem cieplej, do 1 st.

Co robić, gdy wpadasz w poślizg? Oto najczęstsze błędy kierowców [WIDEO] >>

W nocy na północy będzie padał śnieg. Do tego gęste mgły ograniczające widzialność od 500 m do 2500 m. Temp. min. przeważnie od -10 st. do -6 st., lokalnie nawet do -15 st., -12 st. W Warszawie -8 st.

W niedzielę padać będzie po południu. W Bieszczadach ma napadać do 8 cm śniegu. Temp. maks. na przeważającym obszarze od -5 st. do -1 st.

Wieczorem możliwe opady śniegu.

Zobacz także
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • szymek_50

  0

  Na dziś jeszcze nie ma komunikatu ile osób od tego mrozu zmarło.
  A może nikt nie umarł, bo komunikat był czytelny.

 • boguslaw81

  Oceniono 1 raz 1

  Górny Śląsk wymarzł do cna, tak mocno, że niema go na mapie.

 • ipearjuanes

  Oceniono 1 raz 1

  średnio o tej porze roku przez ostatnie 60 lat było około 0 stopni C, zatem mimo iż wszyscy uważają że dopiero teraz zima jest normalna, to faktycznie jest sporo za zimno jak na tę porę roku

 • kalebas

  Oceniono 5 razy 5

  Olaboga, zima w grudniu, koniec świata...

 • net_friend

  Oceniono 6 razy 6

  Przezorny Polak zawsze ma nalewkę w barku na tę okoliczność przyrody;)

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 3 razy -3

  Zmroziło Polskę!!Trzeba zmienic Rzad platfusowy nie?

 • kamilbielany

  Oceniono 8 razy -2

  Jedno słowo do Zimy: Wyp........j !
  Za jakie grzechy muszę się meczyć w takim gó...anym klimacie......

 • kompulsywny

  0

  Ot rozkręca sie troszkę zima, do rekordowych temperatur jeszcze daleko: citycheck.pl/index.php/zycie-w-miecie/137-polska-temperatury

 • dzidzia_bojowa

  Oceniono 2 razy 0

  Nie jestem wyczynowcem, jeżdżę rowerem po śniegu, lubię to,nigdy nie miałam z tego powodu kłopotów zdrowotnych ani innych, nie utrudniam nikomu tym życia, więc dlaczego wyzywasz mnie od idiotów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje