"Rz": Wpadki z narkotykami, zatarg z policją? Celebryci mogą więcej

08.12.2012 07:58
Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

W razie wpadki z narkotykami czy zatargów z policją znane osoby są traktowane łagodniej niż zwykli śmiertelnicy - informuje "Rzeczpospolita".
- Gwiazdom zawsze wolno było więcej. Przyzwyczailiśmy się do tego, że parkują samochody w niedozwolonych miejscach, jeśli zostają skrzywdzone, to ich prześladowcy są karani surowo, a kiedy same popełniają przestępstwo, jesteśmy skłonni przymknąć na to oko - mówi prof. Wiesław Godzić, medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Celebryci, którym przydarzy się incydent z narkotykami, traktowani są łagodnie?

Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat więzienia, a gdy sprawa jest mniejszej wagi - grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia. Ale praktyka pokazuje, że celebryci, którym przydarzy się incydent z narkotykami, traktowani są łagodnie.

- Od zawsze lepiej traktujemy tych, którzy są ładni, bogaci i zajmują wysoką pozycję w hierarchii społecznej. Sędzia też jest człowiekiem i nie zawsze jest w stanie oddzielić pracy od osobistych przekonań i upodobań - tłumaczy prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • poalicja

  0

  Pokazujecie akurat Maleńczuka.Kiedy w zeszłym roku śpiewali z Loską finał X FACTORA to wg zgodnej opinii kilku kilku znajomych byli tak napruci ziołem (jak mówi Doda) że szok.

 • ulebyk

  0

  Tragikomiczne jest to, że częśc , wychowanej przez Michnikową propagandę ludzi naprawde wierzy, że III RP, zwana ironicznie "wolną Polską" to kraj równych praw i równych szans :D
  Tu milicjant może skopać człowieka po głowie w biały dzień bo był zdenerwowany, tu "celebryta" którymi napycha się głowy młodzieży może posiadać narkotyki... i nic mu za to nie zrobią , w odróżnieniu od szaraczka z ulicy.

 • northyorkshire

  0

  A kto to jest... Maciej Maleńczuk?
  Wygląda jak podtatusiały żul-rokendrolowiec. To z tego też można w PL wyżyć?
  Kurna, to wracam....!

 • 100stanislaw

  Oceniono 4 razy -2

  SAM SŁYSZAŁEM ( , czyli na własne uszy ) .. JAK JAKIEŚ DOBRE KILKA LAT TEMU !.... ZDRAJCA I ZBRODNIARZ Valesa , chyba Bolek ... :) ....przechwalał się w radio !...... ŻE KTO MA DUŻO MIEDZI TEN W WIĘZIENIU NIE SIEDZI !.......OT I TO JEST CAŁA PRAWDA O ZAFAJDANEJ " sprawiedliwości " w TEJ POMROCZNEJ " 3 er pe " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........

 • folwark_polski

  Oceniono 2 razy 2

  sama nazwa "celebryci" kojarzy się z burdelem

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 4 razy 2

  KTO PLATFORMY NIE SZANUJE, TEN MA RACJE BO TO CiUL.E !!!

 • antykkk

  Oceniono 3 razy 3

  Taki celebryta biskup. Może wyrżnąć w słup mając ponad dwa promile i może co najwyżej oddać się do dyspozycji jakiegoś pana papieża to i tak dobrze że nie wywalił policjantów a roboty jak inny celebryta biskup.

 • paraliz_takiezlewiesci

  Oceniono 2 razy 2

  Opium to PO!!!

 • konrad_robak

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego na stronie głównej Gazeta.pl promuje się tak beznadziejne artykuły? Nie wiem czy można nazwać to artykułem, przecież to tylko kilka zdań, zero wniosków. Dzieje się tak od dłuższego czasu...

  Wikipedia: "Dobry artykuł powinien być przejrzysty kompozycyjnie, zawierać logiczny wywód, w którym kolejne argumenty stanowią potwierdzenie tezy lub opis sytuacji."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje