PSL wycofuje się z projektu dotyczącego uboju rytualnego

08.12.2012 07:32
Marek Sawicki

Marek Sawicki (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba zapowiedział, że powstaje poselski projekt, który ma legalizować ubój rytualny. Jednak politycy tej partii zastanawiają się, czy nie zrezygnować z pomysłu składania takiego projektu.
Zobacz także
Komentarze (72)
PSL wycofuje się z projektu dotyczącego uboju rytualnego
Zaloguj się
 • only.devil

  Oceniono 158 razy 80

  "Jak dodał, ważna jest też precyzyjna informacja, czy ubój rytualny jest jakościowo boleśniejszy z punktu widzenia zwierząt niż ubój metodami tradycyjnymi."
  Cóż Premierze. Czy będzie pan miał takie wątpliwości kiedy ktoś powiesi cie żywcem na haku ,potem urżnie jaja i spokojnie będzie czekał aż zdechniesz? Qwa,dziki kraj barbarzyńców !

 • microb66

  Oceniono 140 razy 72

  Bardziej interesuje mnie bezbolesne zejście poczciwej krowy z tego świata, niż potrzeby europejskich mniejszości religijnych.

 • c.t.k

  Oceniono 103 razy 57

  Ubój rytualny powinien dotyczyć wyłącznie członków PSL.

 • zalewajka62

  Oceniono 65 razy 47

  Ciekawe jak to jest z myśliwymi? Też najpierw biegną i dzika prądem ogłuszają, a potem strzelają? Aaa... zapomnieć nie można, że strzelają tylko w nocy do chorych zwierząt, aby pilnować selekcji. Najbardziej selekcjonują przed świętami. Ale to ludzie z kasą, gdyż myślistwo jest drogim sportem.

 • i-meadow

  Oceniono 121 razy 45

  "Jeżeli do końca roku przepisy nie zostaną zmienione, to na mocy obowiązującej ustawy o ochronie zwierząt ubój rytualny będzie w Polsce zakazany."

  I tak powinno być!!! Nie ma zgody na sadystyczne praktyki. Jak ktoś się chce modlić po swojemu, inaczej ubierać, czy chodzić na rękach to nie ma sprawy, ale dręczenie i mordowanie słabszych w imię religii? NIE!

 • ristoc

  Oceniono 97 razy 45

  A jak mi się zachce czcić starożytnych bogów i rytualnie wyrwać serce jakiemuś człowiekowi?Ubój rytualny musi też mieć zastosowanie co do ludzi, bo tak to nie widzę sensu.

 • yarrrr

  Oceniono 90 razy 30

  Bardzo dobrze! Precz z tym barbarzyństwem.

 • jakiskurwalogin

  Oceniono 55 razy 25

  21 wiek...

 • dokto

  Oceniono 63 razy 11

  Nie do obrońców zwierząt przemawiasz, a do jazgotników. Przetwórcy mięsa będą sobie musieli gdzieś odbić te straty. Będzie nowy powód do jazgotu.
  Rynek na takie mięso jest i będzie, nie my będziemy na nim zarabiać to będzie robił to ktoś inny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje