Australijscy dziennikarze zawieszeni po śmierci pielęgniarki. "Są głęboko wstrząśnięci"

07.12.2012 22:40
Stacja 2Day poinformowała, że dziennikarze, którzy podawali się za rodzinę królewską zostali zawieszeni

Stacja 2Day poinformowała, że dziennikarze, którzy podawali się za rodzinę królewską zostali zawieszeni (Fot. DANIEL MUNOZ REUTERS)

Australijscy dziennikarze Mel Greig i Michael Christian zostali zawieszeni przez stację 2Day po informacji o śmierci pielęgniarki, która padła ofiarą ich żartu na antenie. Stacja wydała oficjalne oświadczenie ws. tragedii, w którym przyznaje, że prezenterzy są głęboko wstrząśnięci zaistniałą sytuacją.
Decyzja o zawieszeniu prezenterów została podjęta po wiadomości o śmierci pielęgniarki, która odebrała telefon od radiowców. Dzisiaj po południu stacja wydała oświadczenie: "SCA [Southern Cross Austereo, właściciel stacji - red.] i 2Day FM są głęboko zasmucone tragiczną wiadomością o śmierci pielęgniarki ze szpitala św. Edwarda VII. Przekazujemy nasze najgłębsze współczucie dla rodziny i wszystkich, którzy zostali dotknięci tą sytuacją" - napisała dyrekcja stacji 2Day w oświadczeniu.

Jak dodano w komunikacie, dyrektor naczelny stacji Rhys Holleran, rozmawiał z prezenterami o śmierci pielęgniarki - "Oboje [Mel Greig i Michael Christian - red.] są głęboko wstrząśnięci i ustaliliśmy, że w tych okolicznościach nie będą komentować sprawy" - napisano w komunikacie.

Internauci do prezenterów: Macie jej krew na rękach

W środę do Szpitala im. króla Edwarda VII w Londynie zadzwoniła para australijskich dziennikarzy z radia 2Day. Pełniącej dyżur w recepcji pielęgniarce przedstawili się jako rodzina królewska. Jacinta Saldanha przekazała połączenie koleżance, która - myśląc, że rozmawia z królową Elżbietą II - udzieliła dziennikarce informacji na temat stanu zdrowia ciężarnej księżnej Kate. Żart dziennikarzy obiegł media na całym świecie i stał się hitem na YouTube. Ludzie oceniali skandaliczną niedyskrecję personelu szpitala i śmiali się z żartu radiowców. Dzisiaj Jacinta Saldanha została znaleziona martwa na terenie posesji niedaleko szpitala. Brytyjskie tabloidy, powołując się na swoje źródła, informują, że kobieta popełniła samobójstwo.

Po doniesieniach o śmierci pielęgniarki w internecie zawrzało. Na Twitterze internauci zarzucają prezenterom doprowadzenie kobiety do samobójstwa. "Macie jej krew na rękach" - piszą.

Jacinta Saldanha osierociła dwójkę dzieci. Jak poinformował szpital im. króla Edwarda VII, była "wspaniałą pielęgniarką, szanowaną i bardzo popularną osobą". Po informacji o śmierci pielęgniarki także para książęca wyraziła "głęboki smutek" z powodu tragedii.

Zobacz także
Komentarze (155)
Zaloguj się
 • baxa

  Oceniono 1 raz -1

  juz to widze jak sie wstrząsnęli!!!!

 • giancarloregio

  Oceniono 2 razy 2

  czy każde głupstwo można przykryć "wolnością prasy"??? Może wreszcie wszyscy (szczególnie polscy) dziennikarze zaczną odpowiadać za swoje słowa?? Bezkarność tej grupy zawodowej powoduje, że mamy teraz w Polsce wojnę Polsko-Polską a oni twierdzą, że to wyłączna wina polityków. Coś tu nie gra! Trzeba śmierci, żeby ukarać dziennikarza????

 • smok61

  Oceniono 2 razy 2

  Fakty są takie, że dziennikarze wykonując telefon, popisali się poczuciem humoru.
  I w zdrowym pod tym względem np. polskim społeczeństwie, nie było by tragedii.

  Byłoby..."ale jaja".

  Kobietę zabiła tzw. angielska opinia publiczna, która ma fioła na punkcie rodziny królewskiej.
  I jeżeli ukarze się dowcipnisiów, a nie wyciągnie się innych wniosków...to ta choroba będzie trwała dalej.
  Na razie mają na kącie księżnę ludzkich serc i poczciwą pielęgniarkę.

 • mieetek

  Oceniono 1 raz -1

  Zapewne zostali zawieszeni, żeby o tym pisać i robić jeszcze więcej szumu wokół sprawy.
  Pamiętacie jak niedawno ten co ujawnił sprawe podsłuchach Murdoch'a też zaraz zmarł. I tak samo "Nie było nic podejrzanego w okolicznościach jego śmierci".
  Pielęgniarkę zabili zapewne rzezimieszki rodziny królewskiej. Nie mówię, że Kate czy William to zlecili, lecz tacy jak królowa czy Andrew.

 • drozd215

  Oceniono 2 razy 2

  Podobni geniusze jak nasi, Figurski i Wojewódzki.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Oczekuję tylko jednej informacji: Że się powiesili.

 • heniekkanada

  Oceniono 2 razy -2

  Kto chce emigrować do Kanady zapraszam na forum EmigracjaDoKanady.CA

 • mic_rophon

  Oceniono 3 razy 3

  Internet to ściek... najpierw internauci śmiali się z żartu dziennikarzy, teraz krzyczą "macie krew na rękach'? Szkoda tylko Jacinty, bo się biedaczka przejęła.

 • ciemnywsiok

  Oceniono 4 razy 4

  Zdaje się,że w w krajach uważających się za cywilizowane obowiązuje tajemnica lekarska.Bolesna nauczka dla personelu medycznego,że należy udzielać żadnych informacji na temat zdrowia pacjentów.Obłuda i żądza sensacji w mediach to już temat na inną poważną dyskusję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje