Siwiec odchodzi z SLD. "Nasze drogi się rozeszły"

07.12.2012 14:23

Fot. Twitter

Europoseł Marek Siwiec rezygnuje z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. "Moje drogi z SLD rozeszły się" - napisał na Twitterze europoseł. - Moja partia prowadzi politykę, która nie gwarantuje jej wyjścia z opozycji - stwierdził.
- Kilkadziesiąt minut temu złożyłem na ręce Leszka Millera rezygnację z członkostwa w partii - powiedział Marek Siwiec w Sejmie. - To dla mnie niełatwa decyzja, zwłaszcza że minęły prawie 23 lata od czasu, gdy współtworzyłem socjaldemokrację w Polsce

Europoseł podał kilka powodów odejścia z SLD. - Moja partia prowadzi politykę, która nie gwarantuje jej wyjścia z opozycji. W przyszłym roku minie 9 lat, od kiedy jesteśmy w opozycji. Bycie w opozycji tyle lat w polskich warunkach psuje charaktery, psuje politykę, psuje nas - powiedział.

"Trzeba współpracować z Kwaśniewskim"

Jego zdaniem w SLD nie ma umiejętności współpracy z partnerami politycznymi. - Wielokrotnie mówiłem o tym, że ten stan trzeba zmienić - stwierdził. Siwiec podkreślił także, że nie dostrzega w SLD woli współpracy z Aleksandrem Kwaśniewskim. - Powinniśmy wykorzystać jego wyjątkową pozycję do tego, żeby skonsolidować lewicę - przekonywał.

- Ja pozostaję człowiekiem lewicy, to są moje wartości i przekonania. Będę działał na rzecz tego, by te niedomagania, w szczególności wyjście z czarodziejskiego kręgu 10 procent stało się realną perspektywą - zapowiedział polityk.

Ruch Palikota przyjmie Siwca z otwartymi ramionami

- Jestem bardzo zaskoczony tą informacją [wystąpieniem Marka Siwca z SLD - red.], ale na razie nie mamy jego akcesu. Jest to jednak tak ważna osoba na polskiej scenie politycznej, tak bliska nam poglądami, że przyjęlibyśmy go czerwonym dywanem i orkiestrą. Takie osoby jak Marek Siwiec to są nasze bratnie dusze - powiedział Wprost.pl rzecznik Klubu Parlamentarnego Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

Marek Siwiec w latach 1991-1997 był posłem na Sejm. Od 2009 roku jest deputowany do Parlamentu Europejskiego. W PE został członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. Od 10 grudnia 2011 do 28 kwietnia 2012 był wiceprzewodniczącym SLD.

Zobacz także
Komentarze (149)
Zaloguj się
 • atlas41

  0

  Szkoda ze nie wystapil z PZPR przed 1980 rokiem a tak wogole to szkoda ze tam byl.
  Kiedy 10 miljonow Polakow walczylo o wolna i demokratyczna Polske przyplacajac to czesto roznymi szykanami ze strony wladz komunistycznych Marek Siwiec korzystal z wszystkich przywilejow plynacych z bycia czlonkiem tej kryminalnej organizacji.
  Wiele lat od tego czasu minelo, ale zal i brak zaufania do tego typu ludzi pozostal.
  To nie jest moja bratnia dusza i nie chcialbym zeby nia byl rowniez dla czlonkow Ruchu Palikota ktorzy mam nadzieje reprezentuja inne wartosci niz pan Marek Siwiec.

 • m.arco

  0

  Jednego pijaka mniej. Siwiec to taki osobnik bez kręgosłupa moralnego. Zapamiętam go tylko jako głupca zachęcanego przez jednego alkoholika do parodiowania papieża.

 • babilas

  0

  O te kremy do odbytu poszło?

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  "Moja partia prowadzi politykę, która nie gwarantuje jej wyjścia z opozycji". To zdanie wyraźnie świadczy o tym, że Pan Siwiec należał do SLD tylko i wyłącznie w celu uzyskania osobistych profitów. Przygotowuje sobie grunt aby bezboleśnie znaleźć się w zwycięskiej klice.

 • jan2wro

  Oceniono 2 razy -2

  SLD to hanba dla Polski!

 • rufioxxx0

  Oceniono 2 razy 0

  Przyszedł Skarbnik i powiedział - - musisz odejść bo nie starczy już dla ciebie.

 • jan2wro

  Oceniono 1 raz -1

  "Moja partia prowadzi politykę, która nie gwarantuje jej wyjścia z opozycji" - naprawde?
  A moze zacznijmy, od tego ze twoja partia jest kontynuacja polityczna, organizacyjna i finansowa antypolskiej przestepczej organziacji PZPR nie zdelegalizowanej tylko przy zabiegach kwacha-komunisty i bandyty i wielu zabojstwach tych ktorzy probowali ja zdelegalizwoac.
  Pozatym tak, "prowadzi polityke..."
  debil.

 • pumpernik

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie z Kwaśniewskim konsolidował.
  W Iraku i Afganistanie już im się udało.

 • pali_kot_pali_kon_pali_slon

  Oceniono 4 razy 2

  z siwca zaden lewicowiec , to karierowicz liberalny,,,
  oby jak najwiecej tych pseudo lewicowcow opuscilo szeregi SLD to moze wowczas robotnicy ludzie pracy zaglosuja na SLD i przekrocza w wyborach w koncu przynajmniej te 30% .

  spadaj siwy idz do swojej liberalnej niwy ... .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje