Piechociński czy Pawlak? Internauci nie lubią obu

Po dymisji Waldemara Pawlaka i objęciu kierownictwa w PSL przez Janusza Piechocińskiego o obu politykach mówi się znacznie więcej, ale głównie negatywnie, wynika z analizy SentiOne

Po dymisji Waldemara Pawlaka i objęciu kierownictwa w PSL przez Janusza Piechocińskiego o obu politykach mówi się znacznie więcej, ale głównie negatywnie, wynika z analizy SentiOne (Fot. SentiOne)

Po dymisji Waldemara Pawlaka i objęciu kierownictwa w PSL przez Janusza Piechocińskiego o obu politykach mówi się znacznie więcej, ale głównie negatywnie - tak wynika z badania SentiOne, które sprawdza opinie internautów: liczbę wypowiedzi na dany temat i ich zabarwienie.
Firma SentiOne między 19 listopada (dymisja Waldemara Pawlaka) a 6 grudnia (Piechociński oficjalnie ministrem i wicepremierem) badała wypowiedzi w internecie o obu politykach.

Liczba opinii o Januszu Piechocińskim wzrosła o 448 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. O nowym szefie stronnictwa 423 razy napisano pozytywnie (wzrost o 397 proc. ), a 2598 negatywnie (wzrost o 472 proc.).

Obydwaj są tak samo źle oceniani

Z kolei liczba wypowiedzi o byłym wicepremierze Waldemarze Pawlaku wzrosła o 62 proc. (10 943 osób) w stosunku do poprzedniego miesiąca. O 10 proc. zmalała liczba pozytywnych opinii o Pawlaku, było ich 730. Z kolei negatywnie wypowiadało się o 69 proc. osób więcej - takich komentarzy pojawiło się 2434.

Czy zmiana na stanowisku ministra gospodarki jest zmianą na lepsze? Niekoniecznie. Pawlak i Piechociński są w porównywalnym stopniu negatywnie odbierani przez internautów.

Jak internauci odebrali dymisję Waldemara Pawlaka? 85 proc. z 1208 wypowiedzi jest negatywna. Jedna z nich: "Panie Waldemarze. Przy pełnym szacunku, chciałbym skromnie wypomnieć niewłaściwość Pana reakcji na obecną porażkę. Obrażanie się na demokratyczne wybory elektoratu własnej partii i publiczne demonstrowanie swojego niezadowolenia w połączeniu z niezbyt rozsądnymi wypowiedziami odbierze Panu zdecydowanie więcej niż ta porażka" - napisał Leszek Karmelita na Facebooku.

Nie zapałali internauci sympatią do Piechocińskiego

Sprawdzono także, jak internauci odebrali informację premiera Tuska o Januszu Piechocińskim jako nowym ministrze gospodarki i wicepremierze. 86 proc. z 855 wypowiedzi jest negatywnych. "Eldorado, bo Piechociński nie ma pojęcia o władzy, i wykona, co każą Tusk i Sawicki. W 3 minuty ustaliliśmy z premierem, jak będziemy rządzić krajem..." - napisał Kuba A. Kozlowski na Facebooku.

"Jestem zmęczona Panem Piechocińskim. Weź się Pan wreszcie do konkretnej pracy. Sytuacja w naszym kraju jest bardzo zła, nawet można powiedzieć tragiczna, a Pan Piechociński oprócz lawiny słów, pustych i bez konkretów nie robi nic....[pisownia oryginalna - red.]" - napisała Franke w serwisie Wpolityce.pl

Zobacz także
 • Marek Sawicki, Stanisław Żelichowski, Andrzej Kłopotek Co z dalej z rządem? Różne głosy w PSL. "Piechociński do rządu", "Pawlak musi być silny i zostać", "Człowiek honoru by odszedł"
Komentarze (20)
Piechociński czy Pawlak? Internauci nie lubią obu
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 38

  Pawlak, Piechociński czy inny Kalinowski to jeden czort, najlepsze rozwiązanie dla Polaków, to PSL poza Sejmem i polityką...

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 25 razy 21

  Piechociński ma przynajmniej sympatyczniejszą twarz,ale rola jaką PSL odgrywa od 23 lat jest dla polskiej demokracji katastrofą.Wspiera zawsze partię rządzącą tylko za koneksje i żłób.

 • moro01

  Oceniono 23 razy 7

  Obu to MAŁO powiedziane . W pizdu z całym dziadostwem psl-owskim i jeszcze gorszym tuskowym.

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 6

  Nie da się ukryć, że PSL to największy polityczny pasożyt na polskiej scenie politycznej. Nic nie daje, tylko zgarnia dla siebie pieniądze z krajowego budżetu. Podobnie jak polska wieś.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy 4

  A ktokolwiek z PSL budzi sympatię? Może chociaż jedna osoba z tego koryta na Wiejskiej budzi?...

 • folwark_polski

  Oceniono 8 razy 4

  PSL to wsiowe dziadostwo żądne stołków dla siebie i rodzin, inaczej, buraki spod płotu przy korycie

 • wodakrolewska

  Oceniono 1 raz 1

  wystarczy popatrzeć jak dogorywają spółdzielnie GS-y i SKR-y zarządzane przez wieśniaków.

 • goodwater

  Oceniono 1 raz 1

  Masz 100% racji, niestety liczba osób na wski, której PSLowa mafia coś załatwiła jest tak duża, że chyba nigdy tego nie doczekamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje