PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia

07.12.2012 10:59
Adam Hofman i Jarosław Kaczyński

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Klub PiS złoży w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński. Według niego, pacjenci, w tym dzieci, w dalszym ciągu nie są leczeni, stąd wniosek o odwołanie ministra. - Nie mam wrażenia, aby działania PiS-u i Kaczyńskiego miały na celu pomoc chorym dzieciom - skwitował Donald Tusk.
W ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość postawiło szefowi resortu zdrowia ultimatum - dało mu tydzień na podjęcie działań, które zapewnią opiekę zdrowotną dzieciom. W ostatnich tygodniach m.in. Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytut Matki i Dziecka informowały o ograniczeniu planowych przyjęć ze względu na kłopoty finansowe.

- Minął czas, niestety, nie doczekaliśmy się żadnej pozytywnej odpowiedzi, były tylko ataki personalne. W dalszym ciągu pacjenci, w tym dzieci, nie są leczeni i w związku z tym nie pozostaje nam nic innego niż tylko zażądać zmiany ministra, czyli złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra Arłukowicza - oświadczył Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie.

Tusk: To gra polityczna

Prezes PiS poinformował też, że jego partia przygotowała projekt ustawy o opiece nad matką i dzieckiem.

Do zapowiedzi Kaczyńskiego odniósł się premier Donald Tusk. - Nie mam wrażenia, aby działania PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego miały na celu pomoc chorym dzieciom - powiedział. Premier powiedział dziennikarzom w Sejmie, że gdyby polityczne deklaracje i apele mogły pomóc chorym dzieciom, to sam by się do nich przyłączył. - To polityczna gra, jest cos dwuznacznego w nadmiernym wykorzystywaniu ludzi chorych do polityki. Jest jakaś granica, której nie warto przekraczać - powiedział.

Premier powiedział też, że środki na ochronę zdrowia są ograniczone, a więc pod koniec roku część szpitali ma problemy finansowe. - Każdy szpital chce udowodnić, że potrzebuje więcej pieniędzy. Tak jest zawsze pod koniec roku. To napięcie nie jest tak dramatyczne jak chce opozycja - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (173)
Zaloguj się
 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  WOW!
  Arłukowicz na pewno sam zwieje gdzie pieprz rośnie - przed gniewem Prezesa ! ;)

 • 60-czyli-kopa-kwadratowych-jaj

  Oceniono 2 razy -2

  po śmierci chłopczyka trzykroć wyrzucanego, w tym dwakroć skutecznie, z izby przyjęć NFZ-towego szpitala nie chce się nawet patrzeć na premiera od platfusów

  a to co ma do powiedzenia o Kaczym łbie, nawet na tym straganie, kiepsko się sprzedaje co oznacza, że finał coraz bliżej

 • tom57

  Oceniono 1 raz 1

  tesknie za pisem : youtu.be/HEl_8eBXmtI

 • plusik36

  Oceniono 2 razy -2

  Szanowny panie premierze zgadzam się z Panem to wina PISU że teraz gdy już od 5 lat macie władze. Kiedy na informacje o wstrzymaniu leczenia przez CZD i CMP stanęli po stronie chorych. Pan Arłukowicz oprócz wycieczek pod adresem prezesa ma jeszcze coś do zaoferowania? Ile jeszcze ma umrzeć dzieci nieprzyjmowanych przez szpitale z powodu nad wykonań? Stańcie panowie przed rodzicami 13 miesięcznego nieżywego dziecka z Białegostoku powiedźcie im to w oczy. Jeżeli nie możecie do Białegostoku to może nasz olimpijczyk pofatyguje się do was i też powiecie że to wina prezesa iż w zagrożonej ciąży mnogiej lekarze widzieli tylko procedury a nie potrzebujących fachowej pomocy, Patrząc na Pana i rząd "fachowców" to powiem nie plunąłbym Panu w twarz . Szkoda po prostu śliny. Przypominam słowa Pana Milera " Mężczyznę nie ocenia się jak zaczyna ale jak kończy " Na tym polu to raczej sukcesów niewiele. Polaków nie przybędzie od kolejnych zakazów aborcyjnych ale od ułatwień przy ich wychowaniu, Ten 13 miesięczny Bolek za lat 25 tworzyłby na czyjąś emeryturę a tak?

 • fan-po

  Oceniono 5 razy -1

  Niedługo już,oszołomów wam ubędzie
  - co wtedy z wami osłami będzie ?

 • damian.ka

  Oceniono 3 razy 1

  Kończę bo na 16:00 idę do pracy.....ale widzę, że era Tuska się kończy....dzięki za komentarze i odpowiedzi..jestem tym zbudowany....mową PARTII MIŁOŚćI wszyscy jesteście wielcy..oprócz Niesiołowskiego i Lisa!

 • fan-po

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiedzą, że świat się zmienia
  - a tu czekają na nich więzienia.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 7 razy 1

  Bardzo dobre posunięcie!! Te pajace z PO maja gorączke szczurza [choroba od ukąszenia przez szczura] ,pewnie ze wschodu !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje