"Solidarność" nie weźmie udziału w marszu PiS. "Ale kibicuje Kaczyńskiemu"

Piotr Duda

Piotr Duda (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- To dzień bardzo smutny. Ja osobiście ten dzień spędzam w zadumie - mówił o 13 grudnia w RMF FM przewodniczący NSZZ Solidarność. Piotr Duda zapowiada, że związek nie weźmie udziału w zapowiadanym na ten dzień marszu PiS. - Solidarność ten smutny dla Polaków dzień spędzi we własny sposób - powiedział.
Szef związku dodał jednak, że "trzyma kciuki za PiS". - Każdy marsz przeciwko temu rządowi jest dobry - uważa Duda. Na 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, PiS zapowiedział Marsz Niepodległości i Solidarności w Warszawie. - Wolność w Polsce jest zagrożona, a niepodległość kwestionowana - ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński. Na marszu z pewnością pojawi się też sprawa katastrofy smoleńskiej. - Nie wierzę w zamach w Smoleńsku, ale wiem, że było wiele zaniedbań. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za zaniedbania staną przed sądem - mówił Duda. 

"Balcerowicz opluwa związki zawodowe"

Przewodniczący NSZZ Solidarność ostrzegł też przed groźbą strajku na kolei. - Minister Nowak i zarząd PKP bardzo długo zwodzili związkowców. To niebezpieczne. Może dojść do strajku. Ministrze Nowak, jeśli się jest ministrem, to trzeba usiąść i z ludźmi rozmawiać. Nie ma dialogu społecznego. Rządzący mówią nam 'ugryźcie się w nos'. To może doprowadzić do trudnej sytuacji w Polsce - twierdzi Duda.

- Kiedy Balcerowicz pchał się do politycznego koryta, to 'Solidarność' była mu po drodze, teraz opluwa związki zawodowe - mówi przewodniczący NSZZ Solidarność o propozycjach FOR dotyczących funkcjonowania związków zawodowych w Polsce. - Dla mnie FOR jest niewiarygodne. Sprawdziłem to. Forum jest finansowane przez pracodawców, więc jak może być wiarygodne? Pieniądze, które wydają na swoje "badania", powinni oddać ludziom - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (168)
"Solidarność" nie weźmie udziału w marszu PiS. "Ale kibicuje Kaczyńskiemu"
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 357 razy 271

  To co robi Jarosław Kaczyński to szczyt cynizmu, to bezczelne zakłamywanie historii. Człowiek taki jak on, który dowiedział się o wprowadzeniu stanu wojennego od ludzi idących do kościoła, kiedy dziesiątki tysięcy ludzi przeciwstawiających się systemowi zostało internowanych i osadzonych w więzieniach, ten człowiek ma czelność organizować marsz niepodległości w tym smutnym dniu ! Dlaczego nie orgnizował marszu niepodległości 13 grudnia 1981 roku? Teraz kiedy może robić co chce, mówić chce, kiedy odwaga nic nie kosztuje? Cynik bezczelnie dążący do zdobycia władzy i zemsty!

 • fakiba

  Oceniono 230 razy 150

  Następny który nic innego by nie robił tylko ministrów usuwał a sam wielki fachowiec od ciągania ludzi po ulicach i palenia opon

 • palkota

  Oceniono 168 razy 144

  No to chociaż w tym wypadku może mieć obecna Solidarność choć mały plus, że nie weźmie udziału w marszu,
  bo przecież Jarosław Kaczyński ani nie brał udziału w strajkach jak nasza tamta Solidarność, ani nie siedział
  w więzieniach jak niektórzy z nas wówczas,ani nie był internowany. Nie wiadomo gdzie wtedy był i co robił.
  A teraz robi się taki chojrak i chce prowadzić marsz o wolność> Przecież tę wolność to my prawdziwi Soli-
  darnościowcy wywalczyliśmy i ona jest. Gdyby jej nie było to Kaczyński dziś siedziałby jak mysz pod miotłą i bałby się bzdury wygadywać i tumanić ludzi.

 • wilkor111

  Oceniono 142 razy 106

  kilka haseł gdyby organizatorom zabrakło weny :
  “Niech żyje Posłuszeństwo i Świętobliwość ! “
  “Wodzu prowadź do Zbawienia!”

  “Aby Kościoł rósł w siłę, a lud żył pobożniej”

  “Kościół-Naród”

  “Wolność - Pokój - Katolicyzm”

  “Generał Jarosław może liczyć na wiernych”

  “Młodzież zawsze z Kościołem”

  “Nasz cel to Katolicyzm bez wypaczeń”

  “Polski Katolik współtwórcą postępu”

  “Linia Kościoła - linią Katolickiej odnowy”

  “Polska Rzeczpospolita Katolicka - ukoronowaniem tysiącletnich dziejów Państwa Polskiego”

  “Generał Jarosław to nasz wybitny przywódca”

  “Zachód cierpi katusze, bo szatan zabrał im duszę”

  “Niewiernych w oczy kole zasiane Chrystusem pole.”

  “Niech żyje nam Generał Jarek, co nam Tuska zrzucił z barek.”

  youngcontrarian

 • costa3500

  Oceniono 115 razy 83

  W solidarności pozostały nie dobitki ludzi walczących,reszta swołoczy poszłaby na marsz bo Jaruś obiecał uczestnikom po małpce z rezerw byłego prezydenta,a wiadomo obecna solidarność to pijak i nierób.

 • ypsilonplus

  Oceniono 54 razy 44

  Z tonącego statku szczury uciekają!

 • leoleo

  Oceniono 59 razy 43

  solidarność już dawno zgangreniała umysłowo i lekko zidiociała, więc kocha "wodza" kaczora; jakiś denaturat wieczorem bardzo do was pasuje:):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje