NFZ brakuje 1,7 mld zł. Będzie trudniej leczyć

07.12.2012 07:13
Siedziba zachodniopomorskiego oddziału NFZ

Siedziba zachodniopomorskiego oddziału NFZ (Fot.Sebastian Wołosz/ AG)

Na koniec tego roku Narodowemu Funduszowi Zdrowia może zabraknąć 1,7 mld zł. Z powodu spowolnienia gospodarki do jego kasy wpływa coraz mniej pieniędzy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Kolejnym placówkom kończą się kontrakty, ale fundusz za nadwykonania po prostu nie płaci. Z kolei szpitale nie chcą już robić nadwykonań, żeby się nie zadłużać, i wstrzymują przyjęcia. Koło się zamyka.

W przyszły rok fundusz wejdzie więc z dużym deficytem. Mimo zapowiedzi wzrostu wyceny świadczeń nie należy się więc spodziewać, że szpitale będą leczyć większą liczbę chorych niż obecnie - czytamy w gazecie. Kolejki do lekarza nie będą krótsze.

Zobacz także
Komentarze (89)
Zaloguj się
 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  A w ,,Fakcie ''podali że NFZ ma 1,5 mld nadwyżki--ktoś tu leci w bambuko

 • miron.lipski

  Oceniono 3 razy 3

  Zaprzestać finansowania kościoła i opodatkować, oraz oskładkować rolników.
  W końcu wszyscy oni żyją pod tą samą konstytucją, nieprawdaż?

 • antyksen

  Oceniono 1 raz 1

  Brak funduszy na NFZ? A jaką składkę zdrowotną płacą rolnicy? W większości ŻADNĄ. Od stycznie b.r. największe gospodarstwa wielkotowarowe płacą jakieś grosze. Reszta NIC. czy to znaczy, ze nie korzysta z państwowej służby zdrowia?!!

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  bez paniki... nasz ryzy batiuszka przeciez rzecze, ze taka sytuacja jest normalna pod koniec roku... wiec PO co te krzyki... chcecie POwrotu kaczora i panstwa POlicyjnego.... smierdzi wam liberalna platforma...

 • lackjaw

  Oceniono 1 raz 1

  Sama umowa zlecenie nie jest powodem, problem w tym, ze jak Stefan obiera ziemniaki za 1000zl a sprzata po sobie za 100 oczywiscie na osobnych umowach. Zgadnijcie, od jakiej kwoty odprowadzane sa skladki? Inna sprawa to trojstronne umowy o prace tymczasowa. Nie wiem, jak sie maja do skladek, nie mam jednak watpliwosci co do ich oplacalnosci. Oczywiscie jest limit, ale wystarczy zmienic agencje i mozna podpisac kolejna umowe tymczasowa z wylwalifikowanym juz Stefanem. Nie trzeba daleko szukac, agencja chetnie poleci "konkurencje". Zlikwidowac umowy smieciowe? Stefan zalozy dzialalnosc, przeciez zyc z czegos trzeba. Zmiany sa konieczne, ale nie ma na co liczyc, dla osob decydujacych przeciez pieniedzy na leczenie nie zbraknie.

 • reali-sta1

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze poszukać w NFOz i pieniądze się znajdą. Czy NFOZ musi być w marmurach? Przejrzeć wynagrodzenia, premie, nagrody pracowników NFOZ i znajdą się pieniądze. Bo do tej chwili nie chorzy się liczą którzy w zasadzie płacą składki

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Zaczynam się martwić bo może braknąć na konkordat,

 • krusnik02

  Oceniono 4 razy 0

  Rozbawiłeś mnie tymi górnikami - kolejny cienias który nasłuchał się jak to górnicy doją państwo - dla twojej wiadomości - praca na dole to nie Majorka - założę się że nawet godziny pod ziemią nie dałbyś rady wytrzymać. 40-50 lat to sobie można pracować pierdząc w stołek w jakimś biurze - popracuj rok pod ziemią to twój światopogląd momentalnie się zmieni. Obciąć kasę to trzeba naszym politykom i samorządowcom - tutaj będą realne oszczędności. Popatrz na Tuska - lata sobie do domu w Gdańsku samolotem za moje, twoje, nasze pieniądze. I ma nas w dupie. Społeczeństwo jest napuszczane na określone grupy społeczne - dziś górnicy, księża, jutro czepia się że śmieciarze mają za dobrze bo robota im się nigdy nie skończy. Mafia polityczna steruje nastrojami społecznymi w jednym celu - jak rzucą nam, szaraczkom ochłap to rzucimy się na niego zamiast patrzeć na ręce tym przekręciarzom, którzy dorwali się do koryta - siedzą w spółkach, spółeczkach, dokoptowują rodziny i nie mówię tu o PSL które do mistrzostwa doprowadziło obejmowanie stanowisk państwowych i samorządowych - oni wręcz kolonizują samorządy a jak już gdzieś się obsadzą na stanowisku to trwają do grobowej deski - ostatnio Sosnowskiemu powinęła się noga i poleci ze stanowiska ale mu zaraz koledzy znajdą następne - taki fachowiec nie może się marnować :D Reasumując - każdy zatrudniony, za którego pracodawca odprowadza składki zrzuca się na działalność NFZ - problem tkwi w tym co NFZ z tymi pieniędzmi zrobi. Wkurz mnie, gdy słyszę że jakaś grupa chorych nie może otrzymać skutecznej terapii bo NFZ woli zapewnić im półśrodki . Jednocześnie buduje sobie wyrąbane w kosmos siedziby, niczym ZUS. Polskie państwo, polskie prawo jest chore - a wybrani przedstawiciele narodu nic z tym nie robią bo oni piszą ustawy pod siebie - dlaczego w Polsce są jeszcze tzw. "Śmieciówki" - bo to jest na rękę pracodawcom i tyle,a oni lobbuja u posłów. Proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje