NFZ brakuje 1,7 mld zł. Będzie trudniej leczyć

07.12.2012 07:13
Siedziba zachodniopomorskiego oddziału NFZ

Siedziba zachodniopomorskiego oddziału NFZ (Fot.Sebastian Wołosz/ AG)

Na koniec tego roku Narodowemu Funduszowi Zdrowia może zabraknąć 1,7 mld zł. Z powodu spowolnienia gospodarki do jego kasy wpływa coraz mniej pieniędzy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Kolejnym placówkom kończą się kontrakty, ale fundusz za nadwykonania po prostu nie płaci. Z kolei szpitale nie chcą już robić nadwykonań, żeby się nie zadłużać, i wstrzymują przyjęcia. Koło się zamyka.

W przyszły rok fundusz wejdzie więc z dużym deficytem. Mimo zapowiedzi wzrostu wyceny świadczeń nie należy się więc spodziewać, że szpitale będą leczyć większą liczbę chorych niż obecnie - czytamy w gazecie. Kolejki do lekarza nie będą krótsze.

Zobacz także
 • Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku. To tutaj rodzice przywieźli 13-miesięcznego Bolesława Dopiero za trzecim razem szpital przyjął rocznego Bolka. Za późno
 • Jak dziecku ranę opatrywali. Czytelnik opisuje swoje przygody ze służbą zdrowia [LIST]
Komentarze (89)
NFZ brakuje 1,7 mld zł. Będzie trudniej leczyć
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 125 razy 101

  mam lekarstwo !!
  .
  przesunąć 1,5 mld które idzie na utrzymanie ksieży i katechetów oraz kapelanów na NFZ :)
  .
  wszystkich którzy uważają że zdrowie i zycie zawdzięczają bogu wysłać na leczenie do...KOŚCIOŁA nich nie blokuja kolejek Polakom którzy ufają wiedzy lekarzy i nauce.

  .
  .
  kucze..powinienem zostać ministrem :)

 • czemi20

  Oceniono 75 razy 63

  Zaprzestać finansowania z pieniędzy podatników Partii Politycznych, Kleru Katolickiego, Związków Wyznaniowych. A już świństwem jest utrzymywanie kapelanów szpitalnych z funduszu NFZ.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 70 razy 56

  Zlikwidowac religie w szkolach i zwolnic kapelanow. 1,5 miliarda bedzie. Pozostale 0,2 jakos sie dokula

 • tybet64

  Oceniono 58 razy 48

  Pieprzona złodziejska banda.Na podwyżki dla siebie to mają.Na nowe biurowce też.Tylko na leczenie brak.Niech ścierwa sprzedadzą swoje pałace i zaczną pracować w warunkach GODNYCH NFZetu.W BARAKACH.

 • chi_neng1

  Oceniono 64 razy 46

  Zmniejszyc ilosc pracownikow NFZ o 50 %

  Zlikwidowac religie w szkolach

  Opodatkowac KK

  Odebrac od KK to co zabrali panstwu

  Zabrac sie za KRUS

  Zabrac sie za gornikow

  I wtedy starczy na wszystko, przypuszczam z nadwyzka....

 • needmoney

  Oceniono 37 razy 27

  Ważne że wystarczy na ubeckie i mundurowe przywileje emerytalne oraz na armię pasożytów w urzędach, agencjach, komitetach, funduszach, inspektoratach itp. itd. a reszta niech sobie radzi "wolny rynek" ...

  www.polityka.pl/rynek/1530087,1,dlaczego-mundurowym-spieszno-do-emerytury.read

 • artur.1967

  Oceniono 25 razy 25

  nie dalej jak dwa dni temu czytałem że,zaoszczędzili 2 mld na refundacji leków.nie wiadomo własciwie w które informacje wierzyć na tych portalach

 • walkaklas

  Oceniono 42 razy 24

  Może jednak pensje za wysokie. Czy na zachodzie w publicznej służbie zdrowia lekarz zarabia 10 razy tyle, co inżynier, nauczyciel, wykwalifikowany robotnik, nie słyszałem aby tak było.

 • fjan

  Oceniono 47 razy 17

  Dlaczego pacjenci sami nie mogą zarządzać swoimi limitami ? Każdy pacjent powinien dostać limit na rok i z niego będzie korzystał albo nie. Jak mu limitu zabraknie to rodzina swoimi limitami pomoże albo sam pacjent dopłaci. Jak w jednym roku pacjent limit zaoszczędzi to w następnym roku mu się skumulują limity. Czemu tego nie wprowadzić ? Komu to przeszkadza ? Lodów by kręcić się nie dało ?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje