Piechociński wicepremierem. Tusk: Władza ma wady, ale od ponad 5 lat jest władzą

06.12.2012 10:26
Szef PSL Janusz Piechociński i premier Donald Tusk

Szef PSL Janusz Piechociński i premier Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- To jest bardzo ważny dzień dla koalicji. Potwierdza on, jak ważny dla Polski i dla jej obywateli jest fakt, że władza polityczna - nie bezbłędna, nie bez wad - od ponad pięciu lat jest władzą - powiedział Donald Tusk podczas uroczystości powołania Janusza Piechocińskiego na wicepremiera i ministra gospodarki.
Prezydent Bronisław Komorowski powołał dzisiaj prezesa PSL Janusza Piechocińskiego na urząd wicepremiera i ministra gospodarki.

Podczas uroczystości prezydent podkreślił, że w Polsce potrzebna jest "stabilność władzy i państwa, i stabilność w koalicji rządzącej". - Koalicja PO-PSL jest stabilna - powiedział Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że cieszą go deklaracje nowo powołanego wicepremiera Janusza Piechocińskiego, że zmiany personalne w PSL nie zagrażają stabilności koalicji i rządu. Zwrócił uwagę, że przed Polską stoi zadanie obrony przed kryzysem. - To w sporcie bywa tak, że zwycięstwo przynosi ukoronowanie i jest ostatecznym sukcesem, który przynosi satysfakcję - mówił. I kontynuował: - W polityce bywa inaczej, a nawet chyba powinno być zawsze inaczej, że każde zwycięstwo personalne, polityczne oznacza, że staje się w obliczu kolejnych wyzwań, kolejnych zadań i kolejnego brzemienia odpowiedzialności.

Tusk: Piechociński gwarantuje działania w duchu spokoju

- Janusz Piechociński jest politykiem, który gwarantuje konsekwentne działania w duchu spokoju, lojalności wobec obywateli i przewidywalności - zaznaczał z kolei premier Donald Tusk.

- To jest bardzo ważny dzień dla koalicji, która sprawuje ważną polityczną rolę w Polsce już piąty rok. Potwierdza on, jak ważny dla Polski i dla jej obywateli jest fakt, że władza polityczna - nie bezbłędna, nie bez wad - od ponad pięciu lat jest władzą, która ceni sobie szczególnie mocno spokój, lojalność wobec własnych obywateli i przewidywalność - powiedział premier.

Piechociński objął w rządzie stanowiska, które opuścił jego poprzednik Waldemar Pawlak po tym, gdy przegrał rywalizację o fotel prezesa PSL.

Zobacz także
Komentarze (25)
Piechociński wicepremierem. Tusk: Władza ma wady, ale od ponad 5 lat jest władzą
Zaloguj się
 • katia_2

  Oceniono 10 razy 10

  Czy ten premier i prezydent nie wiedzą tego, że Polacy mają dość PSL-u? Przez tych postkomunistów przegrają następne wybory z kretesem. Przecież z każdym innym byłaby lepsza koalicja niż z tymi pazernymi chłopkami, którzy rozkradają kraj w biały dzień, nie bojąc się sądu, ludzi ani Boga.

 • filmik2000

  Oceniono 11 razy 9

  I jest nowy pazerny chłopek na stołku ;( Teraz ustawi się do niego kolejka kolegów z gratulacjami, a każdy będzie chciał wyrwać trochę państwowej kasy dla siebie
  www.youtube.com/watch?v=Fr0K0vrikq8&feature=plcp

 • donbadylio

  Oceniono 9 razy 5

  Chyba tylko ktoś niespełna rozumu może wierzyć w jakieś pozytywne zmiany,
  po mianowaniu tego starego koryciarza

 • siekier35

  Oceniono 7 razy 5

  żyjąc na wsi mówię PSL won!!!!!!
  pijawki dbające o siebie i o plebana.

 • senior2244

  Oceniono 7 razy 5

  Dobrze że nie przemawiał bo już nie można słuchać tego bajdurzenia.Nie wiedziałem że może znaleźć się ktoś lepszy od Waldusia.

 • wks_fanatyk

  Oceniono 6 razy 4

  Niezły pajac z tego Piechocińskiego do bandy zbirów PO i Rudego pasuje jak ulał

 • toberson

  Oceniono 6 razy 4

  Wiecej rak do okradania POlski!!

 • szoferek1

  Oceniono 7 razy 3

  Pan Piechociński jest dobrym krasomówcą i aktorem,bardzo watpię czy da sobie radę na tym stanowisku,czas pokaże!

 • tygrys102

  Oceniono 4 razy 2

  Tusk wypalony, Piechociński niedoświadczony, Kaczyński palnięty, Palikot stuknięty, Miller to prawdziwy thriller, reszta...reszta jest milczeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje