Autor "Podwójnego zła": Wszyscy mówią o alkoholu, a wątków jest więcej

Screen z Magazynu Ekspres Reporterów

Screen z Magazynu Ekspres Reporterów (Fot. TVP2)

Gdański sąd zakazał emisji telewizyjnego reportażu o nieprawidłowościach w jednej z najlepszych gdańskich szkół prowadzonej przez zakonników. - Trudno logicznie wytłumaczyć zakaz wydany przez sędziego, który nawet nie widział reportażu - mówi Paweł Kaźmierczak, autor materiału, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
- W październiku otrzymałem informacje o nieprawidłowościach, do których może dochodzić w gdańskiej szkole im. św. Jana de la Salle, prowadzonej przez Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich. Spotkałem się w Trójmieście z kilkoma osobami, które udostępniły mi wiarygodne materiały na temat szkoły - mówi w rozmowie z "Gazetą" Paweł Kaźmierczak.

Autor reportażu o gdańskiej szkole im. św. Jana de la Salle zdradza, że materiałów kompromitujących szkołę jest więcej, i są to nie tylko nagrania. - Po zapowiedzi programu, która ukazała się tydzień przed planowaną emisją, wszyscy skupili się wokół sprawy alkoholu, ale zapewniam, że wątków jest więcej. Nie mogę powiedzieć więcej, bo wszystkie te informacje znalazły się w zablokowanym materiale. Reportaż trwa 17 minut, zwiastun miał być zaledwie 80-sekundowy - wyjaśnia.Z zapowiedzi programu "Magazyn Ekspresu Reporterów", który miał się ukazać w TVP 2 we wtorek wieczorem, w gdańskiej szkole im. św. Jana de la Salle miało dochodzić do libacji alkoholowych, a w rozmowach, które miały podtekst seksualny, brała udział uczennica gimnazjum.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Zobacz także
 • "Magazyn Ekspres Reporterów" Sąd wstrzymał reportaż TVP o wulgarnych zakonnikach. TVP: "Są nowe fakty"
Komentarze (154)
Autor "Podwójnego zła": Wszyscy mówią o alkoholu, a wątków jest więcej
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 579 razy 553

  Prawda o poczynaniach klechów jest bardzo dla nich grożna dlatego zrobią wszystko żeby nie ujrzała światła dziennego zawsze jakiś usłużny sędzia katolik się znajdzie

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 518 razy 496

  Gdzie prokurator?Gdyby to była świecka szkoła to cała Polska opluwałaby szkołę i nauczycieli.Sędzia,który nie zapoznał się z materiałem i wydał wyrok nie powinien już być sędzią i to nawet w stanie nieczynności.

 • fjan

  Oceniono 359 razy 345

  Jak można ludzim wciskać różne " mądrości " samemu czyniąc dokładnie odwrotnie. W kościele trwa to już od tysiąca lat. Kler wyłudza, oszukuje, obiecuje a wręcz okrada a innych " poucza ". Że też ludzie jeszcze na te bajdy dają się nabierać. Dziwię się też naszym " elitom " niby myślącym że nie reagują, dziwię się też dziennikarzom.

 • and155

  Oceniono 283 razy 271

  Wróciła cenzura prewencyjna. Ciekawe, czy minister Gowin podobnie jak w przypadku Amber Gold zleci kontrolę w gdańskim sądzie. Pewnie nie, gdyż Kościół kat. jest dla niego świętością.

 • rts44

  Oceniono 222 razy 214

  gdzie tu wolność słowa!Jak może sędzia bez sprawdzenia zakazać czegoś co jest krytyczne wobec "nadludzi w habitach"????Ten sędzia sprzeniewierzył się jak sprzedawczyk kościelny.TO SKANDAL!!!

 • gregoson

  Oceniono 193 razy 175

  Rodzice, którzy oddają swoje dzieci w łapy instytucji, której funkcjonariuszom co chwila zarzuca się wiele nieprawidłowości aż do przestępstw czy zbrodni włącznie skazują dzieci na to, że trafiają w łapy hazardzistów. złodziei, kłamców, pijaków lub pedofili. Jak trzeba mieć nawalone w głowie żeby WŁASNE dziecko wysłać do szkoły albo na wakacje prowadzone lub organizowane przez niepewnych ludzi?

 • kat-kk

  Oceniono 184 razy 162

  Kto sprawuje rząd ,tego prawo ! Sami sobie wyhodowaliście, tą bezlitosną hydrę. To dla niej rząd pustoszy Polskę,żeby mogła bezkarnie żyć , poniewierać i łupić, ludność terenów okupowanych.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 40 razy 38

  W tych katolickich szkolach dewiacje to norma. Jak nie smietana to pokazywanie ptaszka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje