Pitera: Agent Tomek psuje opinię wszystkim posłom. Nie powinien być w Sejmie

Julia Pitera: agenta Tomka nie powinno być w Sejmie

Julia Pitera: agenta Tomka nie powinno być w Sejmie (Got. AG)

- Agent Tomek swoim zachowaniem psuje opinię wszystkim posłom - mówi w rozmowie z Radiem TOK FM Julia Pitera z PO. Zdaniem posłanki, Tomasza Kaczmarka w ogóle nie powinno być w Sejmie.
Posłanka PO Julia Pitera mówi wprost: - Agent Tomek swoim zachowaniem psuje opinię wszystkim posłom. Psuje wizerunek Izby. Nie powinien w niej być. Pitera zaznacza, że odpowiedzialność za to, co robią poszczególni posłowie, jest przenoszona na wszystkich.

Z kolei poseł PiS, Zbigniew Girzyński postanowił bronić kolegi. Jego zdaniem publikacja portalu Gazeta.pl i "Gazety Wyborczej" o kulisach działań CBA służy przestępcom. Na pytanie dziennikarki TOK FM, czy słynne zdjęcia niekompletnie ubranego agenta Tomka nad walizką pełną pieniędzy traktować można jako zdjęcia operacyjne, poseł ironizował: - Z całą pewnością pani redaktor idąc do pracy, w ramach czynności przygotowujących się, bez koszuli nigdy nie chodzi. Zawsze jest ubrana.

Jak się robi przykrywkowca...

Gazeta.pl opublikowała trzyczęściowy wywiad z byłym funkcjonariuszem CBA. Nasz rozmówca anonimowo odsłonił kulisy pracy w Biurze pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego, obecnego wiceprezesa PiS. Opowiedział o bajońskich sumach wydawanych przez CBA na stworzenie legendy takich agentów i wyposażenie ich: Biuro ubierało ich od stóp do głów w markowe ubrania, gotówką płaciło 400 tys. zł za służbowe samochody. Agenci (w tym obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek) niestety często okazywali się lekkomyślni - mimo że musieli działać pod przykryciem, nie mieli oporów przed wspólnym fotografowaniem się w mieszkaniach operacyjnych i rozprowadzeniem zdjęć między sobą za pomocą różnych nośników (co groziło i grozi ich zdemaskowaniem). Na dowód pokazał nam takie zdjęcia, których część opublikowaliśmy.

Nasz rozmówca opowiedział nam też szczegółowo, jak wyglądają szkolenia agentów pod przykryciem (posługujących się fałszywą tożsamością do prowadzenia tajnych operacji), zaopatrywanie ich w dokumenty, sprzęt i inne środki. CBA - jak usłyszeliśmy - hurtowo podrabiało wszelkie dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, m.in. Radia ZET i PAP i mogło bez trudu kopiować wszelkie informacje z komórek i laptopów, które zostawiają w depozycie goście CBA. Co więcej, jak powiedział nasz informator, w CBA Kamińskiego decyzje na temat rozpoczęcia nowej operacji i obrania celu prowokacji podejmowano w oparciu o względy polityczne - a nie interes państwa.

Zobacz także
Komentarze (327)
Pitera: Agent Tomek psuje opinię wszystkim posłom. Nie powinien być w Sejmie
Zaloguj się
 • p4-s

  Oceniono 321 razy 243

  Agent Nul powinien zostać sobą. Nikt tak nie skompromituje pislamu.
  Tomuś, piskaj dalej!

 • fakiba

  Oceniono 263 razy 179

  Więcej Tomków , Macierewiczów , Giżyńskich, Brudzińskich, Hofmanów a o pisiorach będzie można zapomnieć tego nawet dla wyznawców za dużo

 • errata_net2

  Oceniono 257 razy 165

  Zachowanie tego typa budzi odrazę wśród realnie patrzących na świat, ale nie w środowisku pisowców. No, cóż... frak nie pasuje do butów, z których sterczą wiechcie słomy, a dobrze będzie leżał na odległych od dzisiejszych pokoleniach nuworyszów.

 • ate7ier

  Oceniono 312 razy 144

  Pani Julio prosimy o podanie ile kosztowały Państwo Polskie Pani wynagrodzenia jako Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych oraz KONKRETNE efekty tej 5 letniej działalności. Tylko proszę nie pisać o wykryciu paragonu za dorsza i spinki do mankietów...

 • alt.er.ego

  Oceniono 185 razy 123

  Po pierwsze, zasadniczo Pitera ma rację, pajaców w Sejmie być nie powinno.

  Po drugie, na szczęście to nie Pitera Sejm wybiera, a ludzie. Niejednego pajaca Sejm więc już widział i niejednego zobaczy w przyszłości. I w tym sensie - całe szczęście, że tak będzie.

  Po trzecie, Pitera też jest błaznem, ale takim smutnym, poważnym. Zakurzonym, bezużytecznym rekwizytem na Wiejskiej dojącym pieniądze podatników za pierdzenie w stołek.

 • kamilkamas1984

  Oceniono 166 razy 76

  Czy oprócz gadania bzdur i wytropienia dorsza Pani Pitera coś jeszcze zrobiła przez ostatnie 5 lat?

 • skywhat

  Oceniono 170 razy 62

  A Pitera kim ona wlasciwie jest?,nie stworzyla ani jednek ustawy antykorupcyjnej,

 • setpio

  Oceniono 95 razy 61

  Między prawdziwym mężczyzną a macho jest dość duża różnica. Między damą a kopiącą leżącego, także. W strasznym sensie polskiego cyrku politycznego są siebie warci. A nas, lud gramotny, dalej podniecają igrzyska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje