Mogą zmienić Brunonowi K. zarzuty na przestępstwo o charakterze terrorystycznym

05.12.2012 08:38
Konferencja ABW w sprawie zatrzymania Brunona K.

Konferencja ABW w sprawie zatrzymania Brunona K. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Rozważamy zmianę zarzutu, jaki usłyszał Brunon K., na przestępstwo o charakterze terrorystycznym - mówi w wywiadzie dla TVN24.pl Artur Wrona, szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Gdyby prokuratura podjęła taką decyzję, to Brunonowi K. groziłaby wyższa kara.
- Aktualnie rozważamy zmianę zarzutu, jaki usłyszał Brunon K. Chodzi tu o uznanie działania Brunona K. jako przestępstwa o charakterze terrorystycznym - mówi w wywiadzie dla TVN24.pl Artur Wrona. Dodaje, że ewentualna zmiana kwalifikacji jego czynu powoduje, że będzie groziła mu wyższa kara. - 7,5 roku pozbawienia wolności, a nie jak do tej pory 5 lat - wyjaśnia. Zastrzega jednak, że "na obecnym etapie śledztwa ta kwestia nie jest ostatecznie przesądzona".

Brunonowi K. mają być również postawione dodatkowe zarzuty. - Planujemy uzupełnić zarzuty w zakresie nielegalnego posiadania broni w sytuacji, gdy skompletowany zostanie odpowiedni materiał dowodowy. Mam tu na myśli opinię biegłych z zakresu balistyki, na którą obecnie czekamy - mówi portalowi Wrona.

Informację tę od razu skomentował w radiowej "Jedynce" Ryszard Kalisz. - Jeżeli ten opis jego przygotowań ma podstawę dowodową, to oczywiście ma charakter terrorystyczny - stwierdził.

Zobacz także
Komentarze (47)
Zaloguj się
 • poljack

  0

  Panie premierze pan jako zapalony kibic zapewne zna taką piosnkę "nic się nie stało , nic się nie stało " a jeżeli nic się nie stało to Brunonowi nie powinno stawiać się zarzutów .

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  a dlaczego trzech jego kumpli terrorystów nie siedzi razem z nim ?

  następna prowokacja polityczna Tuska,
  nauczył się od Walesy i Kaczora.
  Tusk trzyma wszystkich ludzi Kaczora w prokuraturach, sądach i urzędach.,
  Poleciał tylko Kamiński i Kaczmarek, reszta "uczciwie" pracuje dla Tuska

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  za malo.... niech tajne agenty sie rozbiora, POpija i POkombinuja... co nammniej POwinni sfabrykowac POwiazania okrutnego brunona z Al-Kaida ... ewentualnie z ETA ....

  jak to bedzie wygladalo, ze najznamienitszy parlament w europie chcial wysadzic zwykly gadula...

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  gdyby nie polityczna trzęsionka - ABW mogłoby go oskarżać o poważne przestępstwa terrorystyczne, a tak szukają na siłę jakiegoś punktu zaczepienia - kombinują z zarzutami, a i tak wychodzi im dla terrorysty - śmieszne 5-7 lat - przed sądem wyjdzie mniej

  pytajcie ABW dlaczego nie 258.4, a jakieś śmieszne drobiazki
  Art.258 § 4. Kto grupę albo związek mające na celu popełnienie przestępstwa o charakterze
  terrorystycznym zakłada lub taką grupą lub związkiem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego nie art.258 § 4. Kto grupę albo związek mające na celu popełnienie przestępstwa o charakterze
  terrorystycznym zakłada lub taką grupą lub związkiem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 • scibor3

  Oceniono 3 razy 3

  Prokuratura nie przepuści żadnej okazji aby się ośmieszyć.

 • plp12

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=iguSuJg1I2o

 • iremus

  Oceniono 5 razy 3

  Łaaaałłłłłłłl Zaczynają przebąkiwać że temat był dęty i służył jako przykrywka innego smrodku.

 • mefissto

  Oceniono 4 razy 2

  Normalnie raport mniejszosci - gosc jest oskarzony o to co moglby zrobic gdyby nasze sluzby bezpieczenstwa mu w tym pomogly. A tak to zwykly PISowski trol piszacy "ze cos z tym trzeba zrobic" jak wiekszosc troli o tej orientacji partyjnej. A z tego co wiem trolowanie nie jest karalne :);

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje