12-letni Niemiec zamknięty za "dewiacje seksualne". Sprawa skończyła się w Federalnym Trybunale

Niemiecka policja

Niemiecka policja (Fot. Agnieszka Wocal / AG)

Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości skierował do zamkniętej placówki 12-latka, którego uznano za niebezpiecznego i agresywnego dewianta seksualnego. Nie pomogło odwołanie jego babci. Chłopak ma przebywać w poprawczaku przez czas nieokreślony.
Federalny Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe (zachodnie Niemcy) orzekł, że dwunastoletni chłopiec, przejawiający agresywne zachowania seksualne, może być pobawiony wolności i skierowany do zamkniętej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Skierowanie chłopca do zamkniętej placówki jest konieczne ze względu na - jak zaznaczono w uzasadnieniu orzeczenia - "zmasowane dewiacje w zakresie seksualnym". Trybunał orzekł także, że chłopiec może być zamykany nocą, aby uniemożliwić mu ataki na innych czy ucieczkę. Apelację wniesioną przez babcię chłopca trybunał oddalił.

Babcia jest najbliższą osobą w otoczeniu dwunastolatka, ponieważ matkę, która samotnie wychowywała chłopca, sąd częściowo pozbawił praw rodzicielskich. Chłopiec przejawiał takie dewiacje połączone z agresją, że biegli orzekli, iż cierpi zaburzenia rozwoju psychosocjalnego i określili jego zachowania jako aspołeczne. Jeżeli nie podda się on terapii, w rozwoju dojść może do ciężkich zaburzeń jego zachowań seksualnych. Biegli są zdania, że chłopiec jest poważnym zagrożeniem dla postronnych osób i że w jego przypadku niewystarczające jest leczenie ambulatoryjne.

Sąd grodzki w Coesfeld i Wyższy Sąd Krajowy w Hamm nakazały już wcześniej skierowanie chłopca na 16 miesięcy do zamkniętej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Babcia dwunastolatka zaskarżyła te orzeczenia do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, który oddalił jej skargę. Trybunał nie miał także zastrzeżeń co do wyznaczonego okresu trwania jego pobytu w zamkniętej placówce.

Tekst pochodzi z serwisu Deutsche Welle.Zobacz także
 • Berlin. Protest przeciw cięciom: Tak dla solidarności i pracy, nie - dla surowej polityki "Niemcy przesypiają czas dobrobytu. Musimy się ostro wysilić"
Komentarze (133)
12-letni Niemiec zamknięty za "dewiacje seksualne". Sprawa skończyła się w Federalnym Trybunale
Zaloguj się
 • evita_duarte

  Oceniono 482 razy 442

  A w Polsce zaluje sie nieletnich oprawcow i gwalcicieli. Niewazne, ze dziewczynke ich zachowanie kosztowalo zycie. Nie zamyka sie ich i nie leczy, ale daja dozor kuratora a i tak gazeta pisze pelne wspolczucia artukuly, bo mlodym chlopcom marnuje sie zycie.

 • grregu

  Oceniono 392 razy 354

  Brawo Niemcy !! W Polsce debilnego dzieciaka zamyka się w zakładzie dopiero, gdy np. uszkodzi trwale jakieś inne dziecko. Protesty rodziców kuratoria zbywają opiniami psychologów i innych płatnych pseudonaukowców. Co gorsza, ministerstwo powołało do życia i podtrzymuje gimnazja, które z założenia są wylęgarnią patologii.

 • az73

  Oceniono 176 razy 172

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zabija trzech 15 latków studenta w centrum miasta i co?Nic-chodzą po wolności a rodzice szukają od 4 lat sprawiedliwości.O co tu chodzi?

 • jacekzwawy

  Oceniono 137 razy 109

  Zwolnijcie studenta na umowie śmieciowej, który chałturzy i źle tłumaczy artykuły. W Karlsruhe swoja siedzibę ma Federalny Trybunał Konstytucyjny (Bundesverfassungsgericht). Nie ma czegos takiego w Niemczech jak Federalny Trybunał Sprawiedliwości.

 • jano53

  Oceniono 124 razy 78

  Teraz widzicie różnicę między normalnym krajem a naszym............... w normalnym kraju zamykają bez pardonu 12-sto latka za dewiacje seksualne a u nas nie potrafią zamknąć dziada za dewiacje polityczne.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 102 razy 78

  Ja wierze (tekstu oryginalnego nie czytalam), ze chlopak z takiej rodziny moze byc nawet i psychopata - to dziedziczne, a matce praw rodzicielskich nie ograniczono za nic.
  To nie jest wyrok wiezienia czy poprawczaka - to wyrok leczenia w klinice dla szczegolnie niebezpiecznych mlodocianych czubkow, a tylko Bozia wie, jak dlugo takie leczenie moze potrwac, a chlopak niewyleczony czy niezaleczony to potencjalny mlodociany zbrodniarz.
  Histeryzowaniem babci bym sie nie przejmowala - wyglada mi to na niemiecka wershe 'Ballady o Januszku'...

 • czarny-michal

  Oceniono 62 razy 48

  Niemcy lubią porządek.

 • wykidajlo2

  Oceniono 176 razy 22

  Gimnazjaliści mogliby darować sobie te śmieszne wypowiedzi. Kiedyś ojciec lał pasem raz w tygodniu co pozytywnie wpływało na stan umysłu. Gdyby ojciec lał pasem raz na parę dni, poglądy oraz działanie tego dewianta byłyby bardziej wyważone. A wrzask karconego gimnazjalisty brzmiałby niczym poranny śpiew słowika na haju. Niestety, obecnie tych pożytecznych praktyk zabroniono. Do czasu.

 • jacekzwawy

  Oceniono 47 razy 15

  Zwolnijcie tego studenta na umowie śmieciowej, który wam tłumaczy artykuły. W Karlsruhe jest Bundesverfassungsgericht czyli Trybunał Konstytucyjny, a nie Federalny Trybunał Sprawiedliwości. Żaden "trybunał sprawiedliwości" w niemieckim systemie sądowym nie istnieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje