Frasyniuk o marszu 13 grudnia: "Demonstracja Kaczyńskiego jest cyniczna i nieprawdziwa"

Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Mieczysław Michalak / AG)

- Trzeba obśmiewać i pokazywać cynizm Kaczyńskiego - przekonywał we wtorek na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk. - To jest bardzo pragmatyczny człowiek, który myśli tylko i wyłącznie w ten sposób, żeby na podziale zbudować swój lepszy wynik wyborczy - dodał, podkreślając, że jego zdaniem prezesowi PiS nie uda się osiągnąć tego celu.
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński PiS planuje na 13 grudnia wielki marsz w Warszawie 'w obronie demokracji'. Nie chce na nim narodowców
 • Jarosław Kaczyński chce odebrać przywileje Mniejszości Niemieckiej Kaczyński: 13 grudnia marsz przeciw "szkodliwej polityce rządu"
 • Jarosław Kaczyński w tłumie zwolenników "Marsz 13 grudnia? PiS zbiera wojska w oparciu o sprytny populizm" - Maliszewski dla TOK FM
Komentarze (188)
Frasyniuk o marszu 13 grudnia: "Demonstracja Kaczyńskiego jest cyniczna i nieprawdziwa"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • x625x

  Oceniono 20 razy 8

  Wiecej Polakow a la Pan Frasyniuk, to ten kraj bedzie normalny!!

 • telewidz9

  Oceniono 20 razy 8

  niech maszeruje to zostanie MARSZ-AŁKIEM inaczej zawsze będzie kartoflem.

 • lokator

  Oceniono 11 razy 7

  "To sa ludzie majacy poczucie krzywdy, [...], czujacy sie wykluczeni."

  Pan Frasyniuk, jako przedsiębiorca, wolałby, aby ludzie czujący się wykluczeni cierpliwie czytali ogłoszenia w pośredniaku niż wychodzili na ulicę.

 • palkota

  Oceniono 19 razy 7

  Rzeczywiście ten marsz to parodia. Jarosław Kaczyński, który siedział za piecem czy gdzieś indziej u swojej
  mamy i drżał ze strachu, kiedy ogłoszono stan wojenny, nie brał udziału w strajkach, nie był internowany naraz
  chce pokazać jaki to on był chojrak w tych czasach. A my solidarnościowcy z krwi i kości dzięki którym jest wolność i Kaczyński oraz cała ta zgraja może mówić i robić co chce jesteśmy ,,zerem", Straszne! I ci ludzie
  chcą rządzić? Niedoczekanie!

 • kmrp

  Oceniono 15 razy 7

  Co miesiąc marsz. 11 listopada, 13 grudnia, a co w styczniu, lutym, itp? Każda okazja jest dobra dla faszystów by maszerować i wszczynać burdy z policją. Prezes z Hofmanem na pewno coś wymyślą.

 • jasna0

  Oceniono 21 razy 7

  a gdyby tak 13 grudnia naprzeciwko Kaczego marszu stanęła bardzo spora grupa ludzi zaopatrzonych w gwizdki i po prostu tamten marsz wygwizdała?? To jest myśl, moze ktoś rozwinie moją myśl i przemieni ją w czyn?

 • enterthevoid

  Oceniono 17 razy 7

  "To sa ludzie majacy poczucie krzywdy, [...], czujacy sie wykluczeni." Zgoda - od pieciu, czy siedmiu lat prowadzi sie nagonke na katolikow (pisze to jako ateista!), na patriotow, na prawice, na PiS i moherow. Odmawia sie ludziom prawa do wypowiedzi, do prawdy, do wlasnych mediow, premier nazywa ich sekta i moherami. Ci ludzie maja prawo czuc zlosc! Jakie jest rozwiazanie wg. Frasyniuka? Obsmiac! Wyszydzic! To jest madra glowa - nastepny medrzec i mysliciel..szkoda slow na takiego barana.

 • batura3

  Oceniono 19 razy 7

  "Tak naprawdę Kaczyński nie cierpi Tuska" - brawo,święte słowa. I to jest cały program polityczno-gospodarczy Pierwszego Nieudacznika III RP, Ciągle Przegranego Jarosława Kaczynskiego (długotrwałe brawa:):):):)

 • berberysa

  Oceniono 17 razy 7

  Nie wszyscy Polacy mają takie poczucie humoru jak p. Frasyniuk i PO.Od rana w TVPinfo również idzie akcja obśmiewania Janusza Piechocińskiego i marszu 13.XII. Dziennikarka przeprowadza wywiad, chyba z Błaszczykiem. Nie bardzo słucham treści, bardziej obserwuje formę w jakiej toczy się rozmowa. Jest tak śmieszna, że nadaje się do kabaretu, naprawde nie chodzi o treść.
  Dziennikarka zadaje pytanie w którym zawiera się już odpowiedź. Błaszczak (Blaszczyk- przepraszam) próbuje odpowiedzieć, widać, że ma dar wymowy i refleks, ale dziennikarka przerywa i zadaje nastepne pytanie, w którym jest już polemika z ewentualną odpowiedzią.
  W KOŃCU PRZERYWA DZIENNIKARKA W PÓŁ SŁOWA WYPOWIEDŹ INTERLOKUTORA.
  BARDZO ZADOWOLONA (widać) z dobrze wykonanej pracy.
  WYPOWIEDŹ FRASYNIUKA WPLATA SIĘ W TEN WYWIAD I SPOSÓB WALKI Z JAKIMKOLWIEK INNYM SPOSOBEM PATRZENIA NA RZECZYWISTOŚĆ.
  Hallo, mainstreamowi dziennikarze, dziękujęmy Wam za taką wolność wypowiedzi.
  Rzeczywiście zaczyna być potrzebna WOLNA EUROPA !!!!!
  lub Radio Maryja czy TVTrwam, żeby poznać inny punkt widzenia obecnej rzeczywistości. Nic dziwnego, że ostatnio liczba słuchaczy Radia Maryja wzrosła, o czym na jego 21-lecie poinformowała GW.

 • notremak

  Oceniono 14 razy 6

  Świrosław o stanie wojennym dowiedział się... podczas mszy w kościele na Żoliborzu, do czego zresztą przyznał się Torańskiej w wywiadzie.A resztę (stanu) przeczekał w śmiertelne panice u mamusi pod spódnicą.
  Do tego się już nie przyznał, ale jako żołnierz to on był nieznany.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 11 razy 5

  o dyżurny mędrek p-p-p-pan frasyniuk.
  weź pan zmień nazwisko na FARSYniuk, będzie bliższe pana postawie.
  "bizmesmem" z bożej łaski co się do niemiec przeniósł, bo tam łatwiej b-b-byznesy robić.
  pouczaj p-p-panie farsyniuk swoich niemieckich p-p-przyjaciół, co mają pokazywać w telewizji, z jakim komentarzem i tak dalej.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 11 razy 5

  Były Uciekające Kurczaki, są Marschieren Kartoffeln

 • demonastic

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński jest człowiekiem niezwykle zawistnym, to co on robi to nie polityka, to jest odgrywanie się za niepowodzenia jakie mu życie przynosi, no bo tak: nie załapał się w stanie wojennym na bohaterskie czyny, stan wojenny przesiedział w kapciach więc teraz demonstruje, nie ma teczki działacza podziemnej S więc się cofnął mentalnie w lata osiemdziesiąte i teraz chce zbudować sobie "legendę" aktywnego uczestnika "ruchu oporu", miał władzę tylko przez dwa lata bo w swej pysze się przeliczył, zazdrości premierowi Tuskowi poparcia i nie może znieść, że Donald Tusk rządzi już drugą kadencję. To są główne motywy działania tego człowieka i miernota intelektualna ludzi, którymi się otacza stoi za nim murem, bo w innym okolicznościach byliby nikim. To odpowiada i jemu i tym jego sługusom, tylko nie rozumiem dlaczego część społeczeństwa daje się wodzić za nos nie mając z tego żadnych korzyści? Tego nie rozumiem.

 • mikron

  Oceniono 6 razy 4

  typowy intelektualista i autorytet potrafi godzić bez problemu stwierdzenia:
  (1) wszystko, byle nie rządził PiS
  (2) Polska jest krajem źle rządzonym, w Polsce nie da się prowadzić biznesu, lepiej wynieść się do Niemiec.

 • signal

  Oceniono 10 razy 4

  Brawo Władek robimy kontrmanifestację pis sekcie czas ukazać fałsz i zakłamanie tej postkomunie !

 • anna-dark

  Oceniono 10 razy 4

  Jakie uczciwe biznesy prowadzi(ł) Pan Frasyniuk???

 • piotr19730

  Oceniono 12 razy 4

  Wczoraj w tv oglądałem po raz kolejny "Kingsajz". Zawsze krasnali odnosiłem do komuchów. Teraz nadszyszkownik bardziej przypominał Kaczyńskiego, a może Rydzyka albo nadbiskupa Michalika. Jedna wielka kupa śmiechu.

 • pikkollo

  Oceniono 14 razy 4

  "Były działacz "Solidarności" jest zdania, że PiS ma odchodzący elektorat. - To są ludzie mający poczucie krzywdy, braku własnej wartości, często czują się wykluczeni"

  Jeśli nawet to prawda , to ci obywatele zostali skrzywdzeni i wykluczeni także na skutek rządów Unii Wolności, której Frasyniuk przewodniczył . Teraz ten facecik ma czelność wytykać ich palcami . Prawda jest taka że Frasyniuk i jego koledzy w sposób niewyobrażalny zmarnotrawili poparcie społeczne , którym kiedyś się cieszyli. Tych wyborców przejął Kaczyński, a pan panie Frasyniuk jest poza polityką, bo nikt na pana już nie zagłosuje

 • mineyko

  Oceniono 16 razy 4

  Pisowski elektorat wędruje oczywiście do nieba.
  Ciekawy czy Wódz-hipokryta też tam trafi?

 • prusak2

  Oceniono 9 razy 3

  No jarkacz, z nikąd nadziei. Czas spadać w niebyt...

 • hotdoq1

  Oceniono 9 razy 3

  Coś się chyba zaczyna dziać bo na pierwszą linię wypuszczani są starzy ugniatacze styropianu jedzący kawior i pijący szampana w Arłamowie.
  Posłuchajcie styropianowe pajace to nie Kaczyński jest problemem ale wy boście doprowadzili ludzi w Polsce do biedy a że wszyscy wyjechać nie mogą to reszta zrobi z wami to co powinna była zrobić w 1981 roku!

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 2

  Władysław Frasyniuk był jednym z czołowych działaczy "Solidarności" i prawdziwym bohaterem stanu wojennego. Wtedy, kiedy jeszcze o Jarosławie Kaczyńskim nikt nie słyszał. Lech w strajku w stoczni uczestniczył, ale pełnił podrzędną rolę.
  Teraz Jarosław Szalony próbuje wmówić Polakom, że to on z bratem obalili komunę i zburzyli mur berliński.
  Szanuję Władysława Frasyniuka za to, że przed nikim karku nie zginał ani w czasach komuny, ani w czasach III i IV Rzeczpospolitej.

 • iksiazek

  Oceniono 6 razy 2

  Drodzy Warszawiacy. W odpwiedzi na 'Marsz Niepodległości' J.Kaczyńskiego zorganizujcie 'MARSZ PAMIĘCI' od willi J.Kaczyńskiego na Żoliborzu do kościoła, w którym dowiedział się o ogłoszeniu stanu wojennego. Jeśli nie uda się zorganizować marszu to może flash-mob?

 • lokator

  Oceniono 8 razy 2

  Gdyby do któregokolwiek z Was, szanowni wyborcy PO, przyszedł Donald Tusk, zrobiłby Wam kupę do talerza i kazał zjeść to zrobilibyście to bez wahania.
  Dlaczego?
  Dlatego, ponieważ macie zakodowane, że cokolwiek by się nie wydarzyło, to gdyby rządził Kaczyński - było by na pewno gorzej. Zniesiecie bez nawet westchnienia całą obłudę i bylejakość PO, bo lepsze to co jest niż to co mogło by być.
  Platforma Obywatelska utrzymuje się przy władzy nie dlatego, że od PiSu jest lepsza, ale dlatego, że wtłoczyła w Was strach przed PiSem.
  PO bazuje na Waszym własnym strachu istniejącym w Waszej własnej wyobraźni. To zagrożenie istnieje bowiem tylko tam - w Waszej wyobraźni właśnie.
  A Wasza zajadłość w zwalczaniu wszystkiego co Kaczyńskie i od Kaczyńskiego pochodzi nie wynika wcale z nienawiści do Kaczyńskich, Ziobry czy PiSu.

  Wy nienawidzicie swojego strachu.

 • 44amb

  Oceniono 14 razy 2

  Mam dość tej kaczej mordy i jego krętactw

 • inzynier007

  Oceniono 22 razy 2

  Nie rozumiem skąd takie zdziwienie wszystkich.. Przed 1989 trzeba było być odważnym aby brać udział w demonstracjach 13 grudnia- i coś mi się wydaję, że pan obecny prezes żadnej nie zaszczycił swoją osobą. Teraz już nie trzeba wykazać się odwagą - i wśród jemu podobnych pan prezes demonstruje. Cholera - jednak to troszkę chyba jednak za późno :)

 • filmik2000

  Oceniono 6 razy 2

  Jak obśmiać to obśmiać ;) www.youtube.com/watch?v=EMkMSzTW-yI

 • dybko2

  Oceniono 12 razy 2

  Tak tworzy Jarek zakłamaną historię o bohaterach których nigdy nie było ,o wielkich ludziach którzy byli małymi ,o skrzywdzonej Polsce która nigdy nie była szczęśliwsza !!!!!!!!

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Nastepny pomocnik Bolka,ucikajac za granice z nagrodami SOLIDARNOSCI, a dzis dalej wtoruje za Bolkiem,jak dalej manjpulowac ludzmi pracy,nie dajmy sie ponownie oszukac,to klamcy wykorzystali ludzkie poparcie,a dzis lgaja nam prosto w oczy,to szpicele polskich oprawcow.

 • bjb1949

  Oceniono 9 razy 1

  Nienawiść Kaczyńskiego do wszytskiego co nie jest jego autorstwa lub przyzwolenia jest przerażająca.
  Najpierw obiecał Polakom, że gdy Lech będzie on na pewno nie będzie premierem (i co - nie był , prawda?)
  Potem wraz z Lechem obiecali że odbudują wielką Polskę (i co - skłócili nas ze wszytkimi, z wyjątkiem Gruzji!)
  Potem, gdy przez manię wilkości Lecha i strach wojskowych pilotów po incydencie z Gruzją, nastąpiła kastrofa i zginęło stanowczo nza dużo wżnych osób zaczął lansować winę wszystkich wokoło aby wybielić siebie i brata!
  Nienawidzi więc wszystkich którzy te jego oskarżenia wyśmiewają. Wg mnie za tą nienawiść przejawianą wszędzie powinni go prewencyjnie aresztować - do ochłonięcia

 • ergosumek

  Oceniono 5 razy 1

  Wszyscy, którzy się nachapali chcą utrzymania status quo, bo im dobrze, a reszta ich nie obchodzi.
  Taka jest mentalność styropianu.

 • zerozer52

  Oceniono 11 razy 1

  Panie Frasyniuk: 10/10. Zadajcie kiedyś pytanie temu choremu karłowi: co on robił 13.12.81 r.? Bo jakoś nie pamiętam.

 • disloyall

  Oceniono 13 razy 1

  Panie Frasyniuk, niegdysiejszy obronco praw czlowieka.

  A nie przeszkadza ci to, jak Gazeta.PL - wdeptuje w bruk, zakopuje zywcem pana Kaczmarka
  opluskwia go, w sytuacji gdy jeszcze zaden sad go nie skazal, nikogo nie skrzywdzil, a przestepca dla Gazety.PL jestv dlatego, ze pracowal jako policjant i agent CBA potem.

  Wdeptujac mlodego czlowieka w bloto - portal Gazeta.PL - znalazl sposob, by od tygodnia, codziennie atakowac OPOZYCJE, legalna opozycje do rzadu PO.

  Panie Frasyniuk - nie przeszkadza to panu, ze Gazeta.PL - MORDUJE medialnie ludzi dla obrony rzadzacej wladzy ? Panie Frasyniuk - Polacy nie sa durni - a pan Panie Frasyniuk kiedys byles moim idolem walki z przemoca.

 • wyciety

  Oceniono 1 raz 1

  My intelektualisci,co tu beda nam podskakiwac panie Wladziu.

 • three-gun-max

  Oceniono 15 razy 1

  Michniki nie mogą się pogodzić z tym, że Mumia Wolności zdechła i już nie wróci.

 • faustxyz

  Oceniono 13 razy 1

  Święta racja - obśmiać!!! JK niszczy kraj kierując się najniższymi pobudkami - prywatną chorą nienawiścią do Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego. Jeden mu uciekł do PO, dwaj zajęli jego wymarzone stołki + przerzucanie na nich własnej współodpowiedzialności za Smoleńsk, i inne jeszcze urojone i znane tylko wypaczonej psychice JK powody tej personalnej vendetty.
  Obśmiewanie tego nadętego, pozbawionego humoru ludka, to jedyna skuteczna broń, bo demokracja nie ma niestety innych metod na takie przypadki. Nawet pojawienie się w historii Adolfa H. nie zaowocowało jakimiś rozwiązaniami - np. wyznaczona grupa psychiatrów powinna alarmować, że pojawiła się w polityce jednostka, gotowa zniszczyć kraj kierując się swoimi zaburzeniami.
  31 Rocznica Nieinternowania Jarosława Kaczyńskiego, super hasło, niestety nie mojego autorstwa :)))))

 • moro01

  0

  Tak tak matołku , trzeba obśmiać ale ciebie a najlepiej oszcz... i spizgać jak psa.

 • gadojan

  0

  No coz pana Frasyniuka bardzo dlugo udawalo sie ukrywac przed wladza i robili to tacy ludzie jak Kaczynscy, tacy wlasnie zbierali skladki wsrod robotnikow na utrzymywanie rodziny pana Frasyniuka, czy pana Walesy, ale kto zgarnal skladki Solidarnosci??? Panie Frasyniuk?? No kto?

 • tp70

  Oceniono 6 razy 0

  Należy zmontować ogólnopolski ruch bojkotu marszu Kaczyńskiego

 • truten.zenobi

  Oceniono 8 razy 0

  a czy pan Frasyniuk zastanawiał się skąd się bierze "siła" kaczyńskiego (i jemu podobnych) ... dzięki czemu/komu mają tak szerokie społeczne poparcie?
  (może z tym "poparciem" to mocno przesadzam może bardziej powinienem napisać "dlaczego ludzie na nich głosują albo nie głosują wcale"?)
  bo mi wychodzi na to że ludzie mają dość tej beznadziei, biedy, korupcji, nepotyzmu, dyktatu politycznej poprawności, rozpasanej przestępczości...
  czyli efektów "pracy" pana Frasyniuka i jego partyjnych kolegów

  >Były działacz "Solidarności" jest zdania, że PiS ma odchodzący elektorat.

  dziwi mnie to trochę ale z przykrością obserwuję dosyć silne poparcie wśród ludzi młodych (może obracam się w złych kręgach???) - w sumie radykalizm młodych to rzecz normalna a jego ukierunkowanie może być wynikiem buntu przeciwko obłudzie i zakłamaniu elit obecnie rządzących.

 • bjb1949

  Oceniono 6 razy 0

  Pan Władysław ma rację - trzeba obśmiać JK. nawet tak jak to niektórzy propnują "31 rocznica nieinternowania wielkiegi działacza podziemia JK"!
  Ot przy wsparciu Solidarności Dudy i moherów Rydzyka udał się Kaczyńskiemu już jeden marsz. No to teraz chce je organozowac przy każdej okazjii.
  Ale żeby Kaczyński - jak powszechnie wiadomo tchurzliwie chowający się "na wyrost"
  w stanie wojennym - dziś organizował marsz w obronie wolności to już szczyt cynizmu!"

 • lena65

  Oceniono 2 razy 0

  "Polacy nakręcili pierwszy film, w którym przyznają się do winy za haniebną masakrę Żydów" - tak o "Pokłosiu" pisze portal "Times of Israel". Izraelscy dziennikarze z zadowoleniem cytują polskie media, piszące w pozytywnym tonie o filmie Pasikowskiego.
  "Pokłosie" - nakręcony przez Władysława Pasikowskiego dramat inspirowany masakrą Żydów w Jedwabnem - został zauważony przez izraelskich krytyków filmowych. "Ponad 200 tysięcy Polaków obejrzało film w pierwszych dwóch tygodniach" - podkreślają dziennikarze portalu "Times of Israel". "To porządny wynik, jak na kraj wielkości Polski" - dodają.

  Izraelscy krytycy zwracają uwagę na fakt, że "Pokłosie" zostało w Polsce bardzo pozytywnie ocenione przez wiele osób publicznych. Cytują m.in. przychylne filmowi Pasikowskiego opinie Andrzeja Wajdy czy ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

 • grocisko

  Oceniono 4 razy 0

  fajnie wmawiać drugiej stronie cynizm samemu będąc cynicznym.. widać to po tym jakie wypowiedzi mają największą popularność... szkoda gadać. W Polsce nigdy nie będzie dobrze . Dopowiem jeszcze tyle, że nigdy nie głosowałem za PiS a niestety za tym rządem, który teraz mamy... Wielki zawód mnie spotkał niestety, jak wiedzę jacy oni są cyniczni.. i dokładnie nic nie potrafią poprawić.... Jak atakowali drugą stronę (takiego zachowania nienawidzę) i jeszcze wmawiają, że to PiS atakuje.... Ciekawe jaka byłaby reakcja telewizji i partii jakby np. Kaczyński co chwila zadawał pytanie czy obecny prezydent jest alkoholikiem.... Powiem więcej - patrzcie nie na pochody ale na to co się dzieje w gospodarce.. bo to Was dotyczy i waszych dzieci... Budowanie stadionów, autostrad i nie wywiązywanie się z należności... spowodowało upadek wielu firm itp, itd... pozdrawiam...

 • adwach

  Oceniono 2 razy 0

  fajny tekst, ale puść go tez na wpolityce.pl

 • spider78

  Oceniono 12 razy 0

  A co mamy zrobić z cynizmem Tuska wodzu?

 • gossam.2

  Oceniono 2 razy 0

  Do poczytania i kolportowania o Jaroslawie K. jako zakonspirowanymi niezarejstrowanym TW.

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Teczki-Kaczynskich,wid,10104920,wiadomosc_prasa.html
  janekpradera.salon24.pl/234813,jaroslaw-kaczynski-zakonspirowanym-niezarejestrowanym-tw

 • niklot1160

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Władku .Gdzie jest te 80 mln dużych baniek (wartość na 13 12 1981)? Ile z tego poszło na Pana firmę transportową,ile na gazetę wyborcza?
  Przez cały stan wojenny i potem aż do 1990 kasiora z ,,zachodu '' wspomagała ,,opozycję''. Piszę w ,,'' bo tylko tzw ,,okrągło-stołówka'' brała pełnymi garściami.Reszta ,otumaniony naród , cierpiał i narzekał na komunę oraz zbierał pały od ZOMO. Wy ,,walczyliście'' w dobrobycie.Rozliczeń brak,bo i przed kim -:)))
  Więc proszę się nie obrażać na okrzyki ,,złodzieje'' pod adresem Pana i .. post- solidaruchowej elity III RP''. NIczym się nie różnicie od komuchów Panie Władku -:))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje