Frasyniuk o marszu 13 grudnia: "Demonstracja Kaczyńskiego jest cyniczna i nieprawdziwa"

- Trzeba obśmiewać i pokazywać cynizm Kaczyńskiego - przekonywał we wtorek na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk. - To jest bardzo pragmatyczny człowiek, który myśli tylko i wyłącznie w ten sposób, żeby na podziale zbudować swój lepszy wynik wyborczy - dodał, podkreślając, że jego zdaniem prezesowi PiS nie uda się osiągnąć tego celu.
W ocenie Władysława Frasyniuka organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności jest nieautentyczny, a jego organizatorów motywowały cyniczne pobudki. - Nie ma co walczyć z tym, co robią ludzie wokół Kaczyńskiego. Trzeba obśmiewać i pokazywać jego cynizm - stwierdził na antenie TVN24.

Zdaniem Frasyniuka Jarosław Kaczyński jest osobą wyjątkowo pragmatyczną, która przede wszystkim dąży do zbudowania lepszego wyniku wyborczego dzięki pogłębianiu podziału w Polsce. - To się nie uda - ocenił polityk.

"PiS ma odchodzący elektorat"

Władysław Frasyniuk przekonywał także, że pomiędzy Platformą Obywatelską a PiS-em nie ma realnego konfliktu politycznego. - Tu nie ma sporu programowego między partią a partią - powiedział. - Tak naprawdę Kaczyński nie cierpi Tuska. To jest spór personalny, który nie ma nic wspólnego z polityką, z próbą zmienienia wydarzeń w Polsce - dodał.

Były działacz "Solidarności" jest zdania, że PiS ma odchodzący elektorat. - To są ludzie mający poczucie krzywdy, braku własnej wartości, często czują się wykluczeni - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (188)
Frasyniuk o marszu 13 grudnia: "Demonstracja Kaczyńskiego jest cyniczna i nieprawdziwa"
Zaloguj się
 • xyzpawel

  Oceniono 355 razy 305

  Dokładnie: Jarek K.-13 grudnia 1981 w kapciach przed TV, dziś - pierwszy bojownik RP o wolność :)

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 298 razy 260

  czy prawdą jest ze w ramach marszu grupa rekonstrukcyjna odtworzy scenę internowania Jarosława Kaczyńskiego oraz jego brawurowej ucieczki przygłupom z SB ?

 • fakiba

  Oceniono 255 razy 207

  Pełna zgoda z pisowi elektorat odchodzi ale nie z powodu przekonań tylko natury a ta jest nieubłagana

 • mlodababcia52

  Oceniono 202 razy 154

  Błazenada na kaczych łapach....

 • mirekmm

  Oceniono 197 razy 145

  Mam nadzieję, że najlepszy prezes tysiąclecia ,Jarosławpolskęzbaw pamięta o pierwszej miesięcznicy zatrzymania człowieka z głową konia i przybędzie wraz ze wszystkimi niezbędnymi Błaszczakami.

 • koniepobetonie

  Oceniono 163 razy 119

  13 grudnia to był przykry dzień dla Polski.
  Haniebne jest, żeby Kaczyński jechał nawet tym dniem. Ale czego można się spodziewać po oszołomie, który potrafi wozić się nawet na trumnach, na trupach...

 • ka-wlad

  Oceniono 106 razy 76

  Frasyniuk ma rację. Polityka Kaczynskiego to przemyslany teatr manipulacji i kłamstwa do którego przyciągnął ludzi słabych emocjonalnie, sfrustrowanych i zagubionych. Przybieranie przez Kaczyńskiego różnych wizerunków w okresach przedwyborczych, sceniczne strojenie sie i udawania raz prezydenta w przesłaniu do "braci Rosjan", potem premiera na tle państwowej scenografii ze sztandarami, albo cierpiącego brata pielgrzyma w comiesięcznych marszach na Krakowskim Przedmieściu. Ten człowiek jest zwyczajnie chory na władzę. Ciągle widzi siebie w Pałacu Prezydenckim, a swego brata na pomnikach na każdym placu we wsi i miescie.
  Sceny z nowym przebierańcem, samozwańczym premiem Glińskim, w dętych naradach i konferencjach lub na tle wyflagowanej państwowych scnenerii są wyreżysowanym kabaretem dla naiwnych.
  Czekamy na polskiego Charlie Chaplina, aby nakręcił film podobny do filmu 'Dyktator" pokazując paradoks polskiego "wodza".

 • mineyko

  Oceniono 112 razy 74

  Hymn moherów

  Hej siup, hejże ha,
  Przyjdzie Kaczor i nam da!

 • olek

  Oceniono 88 razy 70

  O kaczynskim trzeba przestać mówić, przestac kpić. Trzeba zniknąć kaczyńskiego. Ale o czym by pisali wtedy "dziennikarze". Trzeba by się odrobinę wysilić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX