Iran: Przechwyciliśmy drona USA. USA: Nie straciliśmy żadnego

04.12.2012 09:28
Zatoka Perska na Google Maps

Zatoka Perska na Google Maps (fot. Google Maps)

Irańskie wojsko informuje o zdobyciu bezzałogowego amerykańskiego drona w swojej przestrzeni powietrznej nad wodami Zatoki Perskiej. Amerykańska armia natychmiast zdementowała te informacje.
Przejęcia dokonali Strażnicy Rewolucji - elitarna jednostka irańskiej armii. Jak twierdzą, zdobyty przez nich dron to ScanEagle - jeden z mniejszych i prostszych samolotów bezzałogowych używanych przez Amerykanów.

Kontradmirał Ali Fadavi cytowany przez agencję Fars News poinformował, że dron wykonał kilka lotów rozpoznawczych nad Zatoką, zanim został przechwycony. Amerykańska armia zaprzecza irańskim informacjom.

Stany Zjednoczone poinformowały w listopadzie, że 1 dnia tego miesiąca irański samolot wojskowy strzelał, ale niecelnie, do amerykańskiego bezzałogowego samolotu zwiadowczego znajdującego się w międzynarodowej strefie powietrznej nad Zatoką Perską. Teheran twierdził, że samolot wkroczył w irańską strefę. Według rzecznika Pentagonu samolot bezzałogowy wykonywał "rutynowy lot obserwacyjny" i znajdował się w odległości 26 km od wybrzeży Iranu, kiedy irański SU-25 namierzył go i otworzył ogień.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • gralp

  Oceniono 1 raz 1

  Tak to jest gdy się armię wypozaża elektroniką z Chin nafaszerowaną trojanami. Good luck Yankees!

 • sselrats

  Oceniono 3 razy -1

  Szechter, twoi nie zgubili drona?

 • wilem07

  Oceniono 6 razy 2

  usa kupa gowna

 • pytajnik102

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli UFO przejęli i nawet o tym nie wiedzą!

 • calli

  Oceniono 10 razy -2

  Przyzwoici Polacy i wszyscy ludzie dobrej woli na całym świecie życzą bratniemu narodowi irańskiemu i jego prezydentowi Mahmudowi Ahmadineżadowi osiągnięcia wszystkich, nawet najbardziej odległych, celów :)

  Atom dla Iranu.

 • talbor73

  Oceniono 3 razy -3

  @takisobiestatystyk
  nie zmyśliłem sobie. Ta Rosjanka to niesamowita kobieta i nie mam na mysli tylko jej powierzchowności. A tak naprawdę to urodziła się na Syberii(wiocha zabita dechami obok jeziora Ariel czy coś takiego(, pierwsza szkoła Bada blisko ruskiego lotniska wojskowego..., dziadek Polak, drugi dziadek Mołdawianin a ona Rosjanka aż do bólu, wręcz szowinistka. Do tego komunistka(po gorącej wymianie opinii wręcz kłótni zmieniła ideologię na humanizm) Niestety od kilku miesięcy nie mam z nią żadnego kontaktu. Przepadła jak kamień w wodę. Cierpiała na depresję co powoduje, że smutne rzeczy rysuje moja wyobraźnia gdy pmyslę o tej dziewczynie.

 • heniek_szuflada

  Oceniono 6 razy -4

  Iran to cykajaca bomba A jesli urzyja mamy koniec swiata cywilizowanego.

 • doni72

  Oceniono 3 razy -3

  @talbor73
  Dzieki i przepraszam,mysle jednak ze powinnismy sobie czasami pozwolic na odrobine poczucia humoru bo inaczej sie sami wyniszczymy.Nie mamy wielkiego wplywu na globalna polityke ale nie powinnismy ulegac wplywom propagandy wszelkiej na nas samych.

 • talbor73

  Oceniono 4 razy -4

  @doni72
  talbor73
  ``Nawet gdyby tak bylo to co,jaka krew plynie w naszych zylach ma sie nijak do tego artykulu.Ja mam grupe 0,tyle wiem na bank,ale to tez nie ma nic wspolnego z problemami na bliskim wschodzie.``

  odpowiadałem na post kogoś, kto pytał dlaczego Polacy nienawidzą Żydów chociaż mają żydowską krew. Stwierdziłem, że Żydzi mają znacznie więcej polskiej krwi niż Polacy żydowskiej a ich nienawiść do Polaków jest także spora. Co do Bliskiego Wschodu. Kto wie może i ma krew z tym zwiazek. może to jest wojna genów. Ponieważ nowy Izrael zbudowali emigranci z Polski(w latach 90tych masowo zasilenie z Rosji) to chociaż Arabowie i Żydzi to Semici to dzisiejsi Żydzi mają sporą domieszkę genów słowiańskich. Moze dlatego się tak gryzą z Arabami? A grupa 0 to pozostałość po koczowniczym trybie życia. Wywodzisz się z najstarszej linii genetycznej. Jedz mięcho ale unikaj produktów mlecznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje