Grecja: wybuch pod siedzibą skrajnie prawicowej partii

04.12.2012 08:02
Wiec neofaszystów ze Złotego Świtu

Wiec neofaszystów ze Złotego Świtu (Fot. JOHN KOLESIDIS REUTERS)

Ładunek wybuchowy eksplodował pod lokalnym biurem skrajnie prawicowej partii Złoty Świt.
Domowej roboty bomba wybuchła pod biurem partii w Aspropyrgos. Ładunek uszkodził lokal partii i sklep znajdujący się w tym samym budynku.

Złoty Świt to skrajnie prawicowa partia, która radykalnie występuje przeciw imigrantom. Na fali kryzysu wzrosła popularność Złotego Świtu. W ostatnich wyborach parlamentarnych partia zdobyła 18 z 300 mandatów.

Zobacz także
Komentarze (6)
Grecja: wybuch pod siedzibą skrajnie prawicowej partii
Zaloguj się
 • v_kolumna_v

  Oceniono 18 razy -4

  Prawica to oczywiście zawsze "faszystowska", "skrajna" albo "radykalna", a lewactwo podkładające bomby jak za najlepszych czasów "Czerwonych brygad" postępowe i umiarkowane. Ot i cała koszerna prawda.

 • rozkoszny_bobasek

  Oceniono 15 razy -7

  Faszyzm jest ideologia lewicowa, jak komunizm czy socjalizm.

 • piano_za_jedyne19zl

  Oceniono 34 razy -8

  W Grecji zawsze bardziej agresywne były ruchy lewackie, dlatego Grecy słusznie po pokonaniu lewicowej partyzantki wykopali z kraju najgroźniejszy lewicowy ferment. Niestety, to było w czasach PRLu i nasze władze z otwartymi ramionami przyjęły lewaków.

 • pytlarro

  Oceniono 23 razy -9

  dzieki antykomunistycznym ruchum w najwiekszym kryzysie od kilkudziesieciu lat zyje im sie wciaz lepiej, niz Polakom po latach "rozwoju". Ciekawe co? Tylko nas juz tak wytresowali, ze juz nikt sie nie odwazy pisnac. Nikt nie chce zostac "faszystom"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje