Krauze: "Prace nad filmem o Smoleńsku idą fantastycznie. Mamy ogromną liczbę wpłat"

- Prace [nad filmem o katastrofie smoleńskiej - red.] idą fantastycznie. Kompletujemy ekipę filmową. Mamy już biuro produkcji. O pracach mogę mówić jedynie w superlatywach - mówi reżyser Antoni Krauze w rozmowie z wPolityce.pl.
Krauze podkreśla, że praca idzie tak dobrze, że "ma wrażenie, że Opatrzność nad nimi czuwa". - Wciąż zbieramy fundusze na produkcję filmu. Mamy ogromną liczbę wpłat. Wciąż jednak zbieramy środki. Dotychczasowe niezaspokajają naszych potrzeb - mówi reżyser i dodaje, że "jest bardzo wdzięczny wszystkim ofiarodawcom". - Szukam sponsorów, którzy dofinansują film, a potem będą mieli swój udział w zyskach. Sądzę, że ten film będzie miał ogromne wzięcie. I to nie tylko w Polsce. Mam takie sygnały. Wpłaty wpływają z wielu krajów. Mamy wsparcie ludzi z różnych stron świata - zapewnia Krauze.

O planowanym filmie o Smoleńsku zrobiło się głośno, gdy Antoni Krauze wspomniał, że w roli Lecha Kaczyńskiego widziałby Mariana Opanię. Opania kategorycznie odmówił, dodając, że robi to z powodów politycznych, bo nigdy nie był zwolennikiem braci Kaczyńskich. - Nie mam zamiaru im [PiS-owi - red.] pomagać w nakreślaniu ich bzdurnych przekonań - mówił aktor.

- Zaczęło się od tego, że się zwierzyłem komuś publicznie, że marzyłbym, żeby mój wieloletni przyjaciel Marian Opania zagrał rolę śp. Lecha Kaczyńskiego. To wywołało aferę medialną. Publikowano kolejne oświadczenia, komentowano sprawę wielokrotnie, wymuszano deklaracje, wywierano naciski na aktorów. Będę się starał, by następne próby obsadzenia ról w filmie odbywały się w sposób mniej otwarty, jedynie pomiędzy reżyserem a osobą, której się proponuje daną rolę - tak sprawę skomentował Krauze w rozmowie z wPolityce.pl.

Kutz: "Genialna zagrywka PR-owa PiS"

O filmie wypowiedział się ostatnio również Kazimier Kutz - reżyser i senator. Kutz pomysł nakręcenia filmu o Smoleńsku nazwał genialną zagrywką PiS. - W gruncie rzeczy chodzi o to, że oni nie mają ani pieniędzy, ani scenariusza. To jest genialny chwyt PR-owski ze strony PiS. Wie pan, co się teraz stanie? Oni zaczną zbierać pieniądze. Włączy się w to Rydzyk. Można zrobić z tego wehikuł polityczny, medialny, bo to jest walka o ekran, telewizję, istnienie. Ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy i na trzy miesiące przed wyborami film będzie gotowy. Na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud. Tu nie chodzi o kino - tłumaczył Kutz w wywiadzie dla "Newsweeka".

Zobacz także
Komentarze (343)
Krauze: "Prace nad filmem o Smoleńsku idą fantastycznie. Mamy ogromną liczbę wpłat"
Zaloguj się
 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 663 razy 571

  Reżyseria: Antoni Krauze, Scenariusz: Antoni Macierewicz, konsultacja techniczna: Cezary Gmyz

 • yoonac

  Oceniono 555 razy 475

  Ciekawe czy z tą zbiórką kasy będzie tak samo jak ze zbiórką na stocznie, którą kiedyś przeprowadził Rydzyk?

 • zsr_w

  Oceniono 463 razy 413

  Można sobie brutalnie zażartować i powiedzieć, że Lecha powinien zagrać Jarosław.

 • wmc-33

  Oceniono 246 razy 212

  Jeżeli ktoś się bał prawdy według Krauzego, to reżyser chyba go uspokoił. Ma ogromną ilość wpłat, ale to nie ilość, a wysokość wpłat decyduje o możliwości zrobienia filmu. Szuka sponsorów, ale jeszcze nie znalazł. Chce się z nimi dzielić zyskami, których film raczej nie przyniesie. Ma biuro produkcji, ale nie ma scenariusza i aktorów. Ciemność widzę, ciemność!

 • jestemzalegalem

  Oceniono 246 razy 164

  Szkoda, bo temat jest ciekawy, ale zostanie wykorzystany jako propaganda PiSSu. Moglby byc fajny film, gdyby robil go rezyser bez jednostronnych sympatii politycznych,,,

 • anothergirl1

  Oceniono 175 razy 159

  kilka pytań. czy komuś przypadkiem nie zaświtało, że może za wcześnie na taki film? że może skoro - jak twierdzi PiS- katastrofa nie została w pełni wyjaśniona, to należy najpierw wyjaśnić? o czym ma być ten film, o tym, że samolot się rozbił? ma pokazać tragedię i nic więcej? obarczyć winą Tuska i Putina?

  takie filmy powinny powstawać, gdy historia jest historią i widać z dystansu co się wydarzyło i dlaczego. w tym momencie będzie to upolitycznione i nieobiektywne.

 • tygrys102

  Oceniono 133 razy 101

  Na pewno tego dzieła nie obejrzę, tak jak Bitwy Warszawskiej i kilku innych gniotów...dla nawiedzonych debilów

 • chi_neng1

  Oceniono 99 razy 85

  "W gruncie rzeczy chodzi o to, że oni nie mają ani pieniędzy, ani scenariusza. To jest genialny chwyt PR-owski ze strony PiS. Wie pan co się teraz stanie? Oni zaczną zbierać pieniądze. Włączy się w to Rydzyk. Można zrobić z tego wehikuł polityczny, medialny, bo to jest walka o ekran, telewizję, istnienie. Ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy i na trzy miesiące przed wyborami film będzie gotowy. Na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud. Tu nie chodzi o kino "

  WSZYSTKO ZOSTALO POWIEDZIANE !

  Nie mam nic do dodania ani ujecia.

 • felucjan

  Oceniono 62 razy 50

  To będzie hicior następnych wyborów puszczany w kościołach, salkach katechetycznych i remizach. Kaczyński będzie plótł o ujawnionej prawdzie i walorach artystycznych. Macierewicz będzie ekspertem od awioniki, a Rydzyk zostanie przedstawiony jako biedny duchowny oddany sprawie polskiej nękany przez Urząd Skarbowy.

  Hobbit przy tym filmie to pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje