Ustalenia spotkania prezesa PSL z premierem? Piechociński jednak na wicepremiera i ministra

03.12.2012 21:23
Donald Tusk i Janusz Piechociński

Donald Tusk i Janusz Piechociński

Janusz Piechociński wicepremierem, a były prezes Banku Ochrony Środowiska Jerzy Pietrewicz - ministrem gospodarki. To według "Gazety Wyborczej" wczorajsze ustalenia między Donaldem Tuskiem a nowym prezesem PSL. Ich poniedziałkowe spotkanie trwało trzy godziny.
Te ustalenia jednak - według informatorów "Gazety" - mogą się jeszcze zmienić. Wczoraj żaden z polityków koalicji nie chciał zdradzić, jaki przebieg miało spotkanie w kancelarii premiera, w czasie którego Piechocińskiemu towarzyszył szef klubu ludowców Jan Bury. Zaczęło się o godz. 18 i trwało do 21.

Politycy opuścili KPRM bocznym wyjściem, nie rozmawiali z dziennikarzami. Ustalenia zostaną ogłoszone dziś na wspólnej konferencji prasowej premiera i szefa PSL o godz. 14.

Tusk: Nikogo nie będę zmuszał do wejścia do rządu

Rozmowa premiera z prezesem PSL odbyła się po tym, gdy w sobotę Piechociński został upoważniony przez władze swej partii do wejścia do rządu i rozmów z liderem koalicyjnej PO. Po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL nie podano jednak, czy i jaki resort miałby objąć Piechociński. Po dymisji byłego prezesa PSL Waldemara Pawlaka jest wakat na stanowisku wicepremiera i ministra gospodarki.

- Być w rządzie, to znaczy być za coś odpowiedzialnym. Dlatego nie rekomenduję naszym partnerom w koalicji takich pomysłów, aby być członkiem rządu i nie przyjmować tej odpowiedzialności - powiedział wcześniej premier. - To nie przynosi dobrych rezultatów - dodał. Donald Tusk podkreślił jednak, że nikogo nie będzie zmuszał do wchodzenia do rządu.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • antykkk

  Oceniono 1 raz 1

  Nie zapomnijcie o ich rodzinach

 • imaman.pl

  0

  Czy Piechocinski sprobuje rzadzic chocby 33 dni?Niby tylko vicepremier,ale strach przed utrata miana "nierzadowy",znaczy swoj chlop,widac w jego coraz wiekszych OCZACH.

 • nika-65

  Oceniono 1 raz 1

  Większego opie...cza jak Piechociński nie widziałem Nie chce się jemu pracować i odpowiadać. Widzę, że Pawlak wróci prędzej jak myślałem.

 • pancerna_pchla

  0

  Jak nikt nie chce, to weźta mnie. Dla mojej starej może być jakaś wiceministrówa, a dla mamusi fundacja.

 • iha-iha-iha

  0

  o to to - to mi się POdoba
  trzeba dokładnie sprawdzić czy to złodziej , czy to fachowiec
  do rządu najbardziej uczciwego, pracowitego, złożonego z fachowców wysokiej klasy nie może wejść byle jaki złodziejaszek czy osoba niekompetentna
  prawda? jak to ładnie brzmi "osoba kompetentna" - nikt nie wie co to znaczy ale o to chodzi ludu pracujący

 • jw11

  0

  debatolog w rządzie? inspirujące

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 0

  W ciągu 3 godzin można załatwić 200-300 ciepłych posadek dla "swoich" PSL-owców.

 • chango

  Oceniono 2 razy 2

  Może po prostu na instrukcje czekają..

 • mike1969

  Oceniono 3 razy 3

  Grzybiarz to pi....Wszystkiego się boi.To widać, słychać i czuć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje