Ustalenia spotkania prezesa PSL z premierem? Piechociński jednak na wicepremiera i ministra

03.12.2012 21:23
Donald Tusk i Janusz Piechociński

Donald Tusk i Janusz Piechociński

Janusz Piechociński wicepremierem, a były prezes Banku Ochrony Środowiska Jerzy Pietrewicz - ministrem gospodarki. To według "Gazety Wyborczej" wczorajsze ustalenia między Donaldem Tuskiem a nowym prezesem PSL. Ich poniedziałkowe spotkanie trwało trzy godziny.
Te ustalenia jednak - według informatorów "Gazety" - mogą się jeszcze zmienić. Wczoraj żaden z polityków koalicji nie chciał zdradzić, jaki przebieg miało spotkanie w kancelarii premiera, w czasie którego Piechocińskiemu towarzyszył szef klubu ludowców Jan Bury. Zaczęło się o godz. 18 i trwało do 21.

Politycy opuścili KPRM bocznym wyjściem, nie rozmawiali z dziennikarzami. Ustalenia zostaną ogłoszone dziś na wspólnej konferencji prasowej premiera i szefa PSL o godz. 14.

Tusk: Nikogo nie będę zmuszał do wejścia do rządu

Rozmowa premiera z prezesem PSL odbyła się po tym, gdy w sobotę Piechociński został upoważniony przez władze swej partii do wejścia do rządu i rozmów z liderem koalicyjnej PO. Po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL nie podano jednak, czy i jaki resort miałby objąć Piechociński. Po dymisji byłego prezesa PSL Waldemara Pawlaka jest wakat na stanowisku wicepremiera i ministra gospodarki.

- Być w rządzie, to znaczy być za coś odpowiedzialnym. Dlatego nie rekomenduję naszym partnerom w koalicji takich pomysłów, aby być członkiem rządu i nie przyjmować tej odpowiedzialności - powiedział wcześniej premier. - To nie przynosi dobrych rezultatów - dodał. Donald Tusk podkreślił jednak, że nikogo nie będzie zmuszał do wchodzenia do rządu.

Zobacz także
Komentarze (50)
Ustalenia spotkania prezesa PSL z premierem? Piechociński jednak na wicepremiera i ministra
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 70 razy 50

  Jezeli Piechociński wejdzie do rządu jako wicepremier bez teki to w ten sposób orżnie Polskę na jakiejś 1,5-2 bańki ( w czasie trwania koalicji do końca konstytucyjnego terminu) Złoży sie na to jego wynagrodzenie, samochody, utrzymanie gabinetu, sekretareczki, komóreczki, pierdółeczki.

  I wcale nie chodzi o to że politycy gadają o kryzysie czy też o to że Polska przez ten wydatek zbiednieje. Chodzi o to że od 2 tygodni żyjemy co powie i co zrobi jakaś cholerna ciamciaramcia pozbawiona jaj!! Chcę ale boję się. Bo co ludzie powiedzą....

  Albo bierze sie pełną pulą albo spie....la!!

 • 24u

  Oceniono 56 razy 40

  Hamletyzowanie Piechocinskiego zakrawa na farse.

 • jerjar

  Oceniono 33 razy 23

  Z tym Piechocińskim w rządzie, to jak kiedyś z wojskami sowieckimi: Wejdą? Nie wejdą?
  Pasjonujące i brzemienne w skutkach. To znaczy trochę.

 • mczes57

  Oceniono 35 razy 21

  Znajomość grzybów to trochę za mało jak na ministra przemysłu.Pod jego rządami przemysł pójdzie w las.

 • maxymus1

  Oceniono 17 razy 17

  Co będzie z tą Polską, Panie Piechociński, bo z nerwów, już drugą tabletkę STOPERANU biorę.

 • kongreszydowski

  Oceniono 20 razy 14

  Jasio poszedl na grzyby.

 • enedue3

  Oceniono 14 razy 10

  czekają nas pewnie przyśpieszone wybory :) chłopi mają nosa aby ciągle trwać przy władzy. czują , że wszystko może runąć w każdej chwili. Szykuja sie by pod byle pretekstem czmychnąć z koalicji jak za rządów leszka millera. Te deklaracje Piechocińskiego są niebezpieczne a i debata 3 godzinna o czymś świadczy

 • jas_pik

  Oceniono 14 razy 8

  Panie prezesie - a dlaczego nie wykorzystał Pan najwygodnieszego rozwiązania?
  Korolec z powrotem do MG a Pan na ministra Środowiska i wicepremiera.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 9 razy 7

  Alez to fatalna wiadomosc! Zrobic z chlopa ministra gospodarki, a z drugiego finansow (chocby tylko vicka), to jakby lisa z tchorzem wpuscic do kurnika.:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje