Egipcjanie zawrócili samolot pasażerski lecący do Damaszku. "Względy bezpieczeństwa"

03.12.2012 18:08
Egipcjanie zawrócili samolot pasażerski lecący do Damaszku

Egipcjanie zawrócili samolot pasażerski lecący do Damaszku (Fot. cairo-airport.com)

Egipskie władze poleciły dziś lecącemu do Damaszku samolotowi pasażerskiemu towarzystwa EgyptAir, by zawrócił do Kairu. Jako powód podano "złą sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa" w porcie lotniczym stolicy Syrii.
- Na podstawie wiadomości otrzymanych z Damaszku egipskie władze poleciły lotowi 721, by zawrócił do Kairu - powiedział przedstawiciel EgyptAir. Komunikat ten wydano dzień po oświadczeniu EgyptAir, że towarzystwo odwołało zawieszenie rejsów do Syrii, wprowadzone z powodu walk wokół międzynarodowego portu lotniczego w Damaszku.

Lotnisko to znajduje się w pobliżu sunnickich miast i przedmieść, ogarniętych obecnie rewoltą przeciwko reżymowi alawickiego prezydenta Baszara el-Asada.

Brygady Osamy Bin Zeida, które są jednym z kilku działających w rejonie stolicy islamistycznych ugrupowań zbrojnych, zadeklarowały, że 20-kilometrowa droga na lotnisko stała się "terenem bitwy". W wydanym oświadczeniu ostrzegły cywilów, by z niej nie korzystali.

Komentarze (28)
Egipcjanie zawrócili samolot pasażerski lecący do Damaszku. "Względy bezpieczeństwa"
Zaloguj się
 • nf123

  Oceniono 65 razy 11

  Asad nie jest świętoszkiem, bo jest dyktatorem, ale ta cała nagonka medialna na niego jest tylko i wyłącznie w celu usprawiedliwienia kolejnej okupacji USA, która powoli okrąża Iran, by go zaatakować.

 • skuba2

  Oceniono 19 razy 1

  Przedziwne jest to oskarżanie USA o wszystko co najgorsze, nawet ( a może nawet szczególnie) wtedy, kiedy Amerykanie w czymś paluszków nie moczą! W dzisiejszych czasach "okrążanie" czegokolwiek jest bez sensu a już pomysł, że Amerykanie będą zdobywać Syrię żeby atakować Iran jest kompletnie paranoiczny! Popatrz człowieku na mapę. Zauważcie drodzy, że Assada atakują islamiści-sunnici, nader odlegli od proamerykańskich sympatii, zresztą generalnie "arabska wiosna" okazała się nad wyraz ortodoksyjna religijnie. Klęska USA (i nasza przy okazji) na Bliskim Wschodzie to umocnienie się islamskiego fundamentalizmu. Uderza to też (oczywiście) w Izrael ale w mniejszym stopniu, bo oni mieli u sąsiadów od zawsze przechlapane.

 • calli

  Oceniono 19 razy 1

  Temat na dziś - gazociąg Katar-Turcja, wahabicki terroryzm, rewolucje arabskie, irański program atomowy a zagrożenie dla izraelskiej dominacji militarnej na Bliskim Wschodzie.

 • czarny_kwiecien_2010

  Oceniono 6 razy 0

  WOLNOSC DLA PALESTYNY I MACEDONI.

 • bardzouparty

  Oceniono 6 razy 0

  Tytuł wysadzony w powietrze.
  Jeszcze jedno małe pranko mózgów poszło w gacie.
  Semici !
  Popatrzcie na to, co się dzieje !
  W Europie od Portugalii, poprzez Francję, Włochy, Grecję, Węgry, aż do Polski-
  ludzie biorą się za podpalanie banków.
  To wygląda kiepsko.
  Macie jakiś nowy pomysł?

 • bardzouparty

  Oceniono 65 razy -5

  Jedyną szansą na pokój na Bliskim Wschodzie i na Świecie jest bankructwo USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje