Tusk: "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego"

03.12.2012 16:16
Być w rządzie to znaczy za coś odpowiadać

Być w rządzie to znaczy za coś odpowiadać (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

- Być w rządzie to znaczy być za coś odpowiedzialnym. Dlatego nie rekomenduję naszym partnerom w koalicji takich pomysłów, aby być członkiem rządu i nie przyjmować tej odpowiedzialności - powiedział premier. - To nie przynosi dobrych rezultatów - dodał. Donald Tusk podkreślił jednak, że nikogo nie będzie zmuszał do wchodzenia do rządu.
Prezes PSL Janusz Piechociński rozmawia z premierem Donaldem Tuskiem. Szefowi ludowców towarzyszy przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. Koalicjanci dyskutują o tym, kto zajmie miejsce Waldemara Pawlaka w rządzie.

Wcześniej podczas konferencji prasowej Donald Tusk mówił. - Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego, jeśli chodzi o to, jaką tekę będzie chciał objąć. Już powiedziałem, że my od zawsze traktujemy koalicjanta jako partnera w pełni autonomicznego - podkreślił i dodał, że nikogo nie zamierza zmuszać do wchodzenia do rządu.

"Będę radził prezesowi PSL objęcie teki. Z osobistej sympatii"

Zdaniem premiera Janusz Piechociński powinien jednak rozpatrzyć objęcie stanowiska ministra, choć zaznaczył, że jest to jedynie jego opinia. - Mam swoje zdanie na ten temat, ale ono przecież nie musi obowiązywać moich partnerów w koalicji - powiedział.

- Z osobistej sympatii do prezesa PSL będę mu po prostu radził, żeby decydując się na obecność w rządzie, brał także odpowiedzialność za jakąś dziedzinę - zapowiedział Donald Tusk. - Tak jest lepiej dla wszystkich - zaznaczył. Premier podkreślił także, że "zmiana prezesa PSL to nie trzęsienie ziemi", i że nie powinna zdeterminować żadnych istotnych zmian w rządzie.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • prezio2

  0

  Tusk: "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego"

  A to ciekawe, bo jest wicepremierem !!!!!

 • filmik2000

  0

  Ja też nie mam. Wiem, że będzie brał państwową kasę za nicnierobienie. Jak wszystkie pazerne chłopki z PSL-u... ;( www.youtube.com/watch?v=Fr0K0vrikq8&feature=plcp

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy -1

  Panie premierze,już od dawna nie mam żadnych oczekiwań co do pana,PO, kościoła pedofilskiego,Kaczyńskiego,PISu PSL i tym podobnych wynalazków.Spokojnie czekam na moment aż oddam głos na Palikota,nie musicie go ignorować,poniżać,dyskredytować bo mój głos , mojej rodziny i przyjaciół już ma.Martwi mnie jedno ,jak do tej pory, zniszczycie Polskę i przekażecie dorobek Polaków na Watykan i swoje rodziny.Jak na odejście, zrujnujecie Polskę.

 • topiramax

  0

  Tusk: "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego". A szkoda....tzn. niedobrze. Ja bym oczekiwała chociaż ...przyzwoitości.

 • piotr110660

  0

  ciekawe, jakie oczekiwania może mieć Piechociński od Tuska?

 • cleryka

  0

  Oj, ie ładne to było,nie ładne! My tez nie oczekujem' zbyt wiele od ,a mimo wsyzstko wierzm w dobre intencje.

 • cleryka

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedy Polskie MSZ wypowie sie na temat agresji Izraela,który znów prowokuje Arabów?

 • xarte

  Oceniono 3 razy 1

  To takie zawoalowane "Piechociński jest idiotą, na niczym się nie zna, więc nic nie mogę od niego oczekiwać"

 • hektor51

  Oceniono 3 razy 1

  Tusku, to było grubiaństwo. Przeproś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje