Tusk: "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego"

- Być w rządzie to znaczy być za coś odpowiedzialnym. Dlatego nie rekomenduję naszym partnerom w koalicji takich pomysłów, aby być członkiem rządu i nie przyjmować tej odpowiedzialności - powiedział premier. - To nie przynosi dobrych rezultatów - dodał. Donald Tusk podkreślił jednak, że nikogo nie będzie zmuszał do wchodzenia do rządu.
Prezes PSL Janusz Piechociński rozmawia z premierem Donaldem Tuskiem. Szefowi ludowców towarzyszy przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. Koalicjanci dyskutują o tym, kto zajmie miejsce Waldemara Pawlaka w rządzie.

Wcześniej podczas konferencji prasowej Donald Tusk mówił. - Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego, jeśli chodzi o to, jaką tekę będzie chciał objąć. Już powiedziałem, że my od zawsze traktujemy koalicjanta jako partnera w pełni autonomicznego - podkreślił i dodał, że nikogo nie zamierza zmuszać do wchodzenia do rządu.

"Będę radził prezesowi PSL objęcie teki. Z osobistej sympatii"

Zdaniem premiera Janusz Piechociński powinien jednak rozpatrzyć objęcie stanowiska ministra, choć zaznaczył, że jest to jedynie jego opinia. - Mam swoje zdanie na ten temat, ale ono przecież nie musi obowiązywać moich partnerów w koalicji - powiedział.

- Z osobistej sympatii do prezesa PSL będę mu po prostu radził, żeby decydując się na obecność w rządzie, brał także odpowiedzialność za jakąś dziedzinę - zapowiedział Donald Tusk. - Tak jest lepiej dla wszystkich - zaznaczył. Premier podkreślił także, że "zmiana prezesa PSL to nie trzęsienie ziemi", i że nie powinna zdeterminować żadnych istotnych zmian w rządzie.

Komentarze (40)
Tusk: "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 38 razy 24

  "Nie mam żadnych oczekiwań wobec prezesa Piechocińskiego"

  My też.

 • malarysa

  Oceniono 19 razy 13

  Czego ten złotousty prezes się boi.

 • kondi55

  Oceniono 16 razy 10

  W jednym zdaniu można to ująć tak: Mam tego pana w dupie i tak zrobię co chce.

 • milorex10

  Oceniono 10 razy 4

  My też wiemy, że Tusk poza dobrym wrażeniem nie zrobi nic, i nie zlikwiduje jawnego pasożyta którym jest PSL i wieś. Każdy pracownik etatowy, skromny rzemieślnik np. fryzjerka czy malarz pokojowy utrzymują polską wieś. Chłop nie płaci podatku dochodowego (gruntowy jest symboliczny), ma za darmo renty i emerytury, opiekę zdrowotną, a na dodatek jeszcze dopłaty do swej produkcji z Unii i polskiego budżetu. Ludzie, każdy by tak chciał. Czy to moralne by każdy z nas, w tym skromna fryzjerka utrzymywała chłopa wraz z rodziną, ze swych skromnych przychodów. Tusk tego nie zmieni, bo by stracił koalicjanta.

 • pitercab

  Oceniono 24 razy 4

  "Francja, Wielka Brytania, Szwecja i Niemcy planują wezwać na konsultacje swych ambasadorów w Izraelu, by zaprotestować przeciw zapowiedzi budowy nowych mieszkań na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej - pisze dzisiejszy "Haarec". Taka akcja byłaby bezprecedensowym posunięciem. "

 • cleryka

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedy Polskie MSZ wypowie sie na temat agresji Izraela,który znów prowokuje Arabów?

 • brzeczyszczykiewicz_1

  Oceniono 3 razy 3

  I jak zwykle CENZURA KWITNIE! Panie Michnik! Za taka "wolnosc slowa" pierdzial Pan w pasiaki?!
  "Dyplomata: "Londyn jest wściekły z powodu decyzji władz izraelskich""-ä no nie wiem dlaczego ale nie idzie tego waznego tematu-no chyba tylko wazne tematy znajduja sie na pierwszej stronie prawda?- skomentowac!

 • xarte

  Oceniono 3 razy 1

  To takie zawoalowane "Piechociński jest idiotą, na niczym się nie zna, więc nic nie mogę od niego oczekiwać"

 • hektor51

  Oceniono 3 razy 1

  Tusku, to było grubiaństwo. Przeproś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje