Rząd Ukrainy podał się do dymisji

03.12.2012 11:56
Mykoła Azarow, premier Ukrainy

Mykoła Azarow, premier Ukrainy (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz przyjął dziś dymisję premiera Mykoły Azarowa. Jej skutkiem jest dymisja całego rządu Azarowa. Gabinet ma pełnić obowiązki do czasu powołania nowego rządu.
Janukowycz sugerował ostatnio, że Azarow opuści wkrótce stanowisko i przejdzie do pracy w parlamencie, dokąd trafił jako numer jeden z listy rządzącej Partii Regionów w październikowych wyborach.

Ukraińska konstytucja nie wymaga zmiany rządu po wyborach parlamentarnych, jednak w ich wyniku do Rady Najwyższej dostał się nie tylko obecny premier Azarow, ale i część członków jego gabinetu. Janukowycz zapowiadał, że nie będzie zatrzymywał w rządzie ministrów, którzy zechcą zamienić swe teki na mandaty poselskie.

Zgodnie z obowiązującym na Ukrainie prawem nowy premier zostanie wyznaczony przez prezydenta, przy akceptacji większości konstytucyjnego składu parlamentu.

Zobacz także
Komentarze (17)
Rząd Ukrainy podał się do dymisji
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 62 razy 62

  Co można pomyśleć o rządzie, który podpisuje wielki kontrakt gazowy z facetem w peruce i z przyklejonymi wąsami? Udał się Rosjanom (?) ten dowcip z Hiszpanem.

 • 3jw60

  Oceniono 10 razy 6

  Za taki kontrakt rząd powinien zapaść się pod ziemię. Jest to tragednia jeżeli nasz duży sąsiad daje się tak manewrować. Są przecież wobec Ukrainy plany współpracy z UE. Kto oprócg KGB jest tam kompetentny?

 • ypsilonplus

  Oceniono 3 razy 1

  Co by nie mówić ale to chyba pierwszy taki poniedziałek bez Jarka Kaczynskiego na portalach.
  Zauważyliście ten wręcz niepokojący spokój, równowagę..?

 • tylk0p0

  Oceniono 35 razy -11

  Drodzy "intelektualiści" czytelnicy wybiórczej wyjaśnijcie mi proszę czemu artykułów dotyczących braci w wierze naczelnego nie można komentować ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje