Przyszła zima - pada śnieg, prawie w całej Polsce mróz

03.12.2012 07:50
Grudzień zapowiada się mrożno i śnieżnie

Grudzień zapowiada się mrożno i śnieżnie (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Na wschodzie Polski od kilku godzin pada śnieg. Sypie na Podlasiu, wschodnim i środkowym Mazowszu, Lubelszczyźnie, ziemi świętokrzyskiej i Podkarpaciu. Niewielkie opady także w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Mocno pada w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Krośnie, Sandomierzu, Lublinie, Białymstoku, Włodawie i w Terespolu. Drogi są mokre i wyjątkowo śliskie, ponieważ w większej części kraju temperatura spadła poniżej zera. Jak wynika z prognoz, do zimy powinniśmy się przyzwyczaić. Mroźno będzie przynajmniej do końca tygodnia.

Więcej szczegółów w naszym serwisie pogodowym

W poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady śniegu - od 1

cm do 7 cm. Dziś w całej Polsce zachmurzenie duże i całkowite, ale od północy pojawiać się będą przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od -1 st.C do 1 st.C, jedynie na Wybrzeżu od 1 st.C do 3 st.C, a w rejonach podgórskich od -2 st.C do 0 st.C.

Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w nocy

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i początkowo słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane oraz silne zamglenia. Po północy na zachodzie kraju wzrost zachmurzenia do całkowitego i opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 st.C, -5 st.C na wschodzie do -3 st.C, -2 st.C na zachodzie Polski, chłodniej w rejonach podgórskich, od -9 st.C do -7 st.C, cieplej nad samym morzem, od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie kraju skręcający na kierunki południowe.

Pogoda we wtorek

We wtorek również dużo chmur, we wschodniej połowie kraju początkowo większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady śniegu będą się przemieszczać z zachodu w głąb kraju. Na zachodzie Polski opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem, miejscami w marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st.C na północnym wschodzie do 3 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Podziel się z nami swoimi zdjęciami. Wyślij je na Alert24. Możesz też wysłać nam MMS na numer 605 24 24 24

Zobacz także
Komentarze (15)
Przyszła zima - pada śnieg, prawie w całej Polsce mróz
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 18 razy 6

  Szok. Śnieg w grudniu, kto to słyszał! Musi wina Tuska albo kara boska za to, żeśmy za mało patriotycznie uświadomieni i na tacę za skąpo rzucamy...

 • boguslaw81

  Oceniono 5 razy 3

  Czy wybuch nuklearny zmiótł z mapy Polski Górny Śląsk? Albo dokonano zmian terytorialnych w Europie?
  Coś musiałem przespać.

 • takiezlewiesci

  Oceniono 6 razy 2

  Slonce dla PiS Szkwal zimowy dlaPO

 • slon2002

  Oceniono 13 razy 1

  Klęska żywiołowa!!! Coś qu...wa białego pada z nieba? To chyba kara boska na Tuska za Smoleńsk?

 • niepyszczyc

  Oceniono 2 razy 0

  -23°C PolitycyPO zaczynają współczuć bezdomnym

 • coyote_88

  Oceniono 16 razy 0

  Narodzie opanuj się! jak będziecie dalej chwalić Kaczora i obnośić się z chęcią głosowania na pis to będzie jeszcze gorzej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje