Kutz: Film o Smoleńsku? Zagrywka PR-owska. Ani funduszy, ani scenariusza

03.12.2012 06:47
Kazimierz Kutz

Kazimierz Kutz (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

- W ten sposób wojna polsko-polska weszła na teren kinematografii - mówi o krytyce Macieja Stuhra i Mariana Opani Kazimierz Kutz. W wywiadzie dla "Newsweeka" chwali też postawę Stuhra, podczas trwania ostrej dyskusji na temat filmu "Pokłosie".
- To jest zwyczajne chamstwo - tak krytykę aktorów przez środowiska związane z PiS ocenia reżyser i senator Kazimierz Kutz. Jego zdaniem cała sprawa filmu o katastrofie smoleńskiej jest zagrywką pod publikę. Dodaje też, że nie powinno się mieć pretensji do aktora, że nie chce grać w jakimś filmie.

Film na wybory?

- W gruncie rzeczy chodzi o to, że oni nie mają ani pieniędzy, ani scenariusza. To jest genialny chwyt PR-owski ze strony PiS. Wie pan co się teraz stanie? Oni zaczną zbierać pieniądze. Włączy się w to Rydzyk. Można zrobić z tego wehikuł polityczny, medialny, bo to jest walka o ekran, telewizję, istnienie. Ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy i na trzy miesiące przed wyborami film będzie gotowy. Na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud. Tu nie chodzi o kino - tłumaczy Kutz.

"Stuhr? Podziwiam jego heroizm"

W rozmowie z Marcinem Mellerem reżyser przyznaje, że w sprawie filmu "Pokłosie" zadziałał czarny PR Jarosława Kaczyńskiego. - Prezes ogłosił, że nie powinno się chodzić do kina, bo to jest świństwo. Obrzydzili ten film - mówi. Dodaje jednak, że gdy zrobiło się gorąco, reżyser "dał dyla" i na polu walki został Maciej Stuhr, który postanowił "wziąć wszystko na klatę".

- Trzeba zrobić swoje, iść na całość. Zostaje honor Stuhra, który sprostał trudnej sytuacji jako człowiek. Podziwiam jego heroizm. Przecież go kamienują, a on to wszystko bierze na siebie - tłumaczy Kutz.

Cały wywiad do przeczytania w dzisiejszym "Newsweeku"

Zobacz także
Komentarze (161)
Zaloguj się
 • 7demnastyk

  0

  Gdzie się podział ten wpis ?

  @ugrydul
  Beznadziejny poziom intelektualny i moralny członków PiS zawdzięczamy głównie samemu prezesowi, który powyrzucał z partii wszystkie osoby, które cokolwiek sobą reprezentowały i mogły mieć chociażby odrobinę inne zdanie niż on. Wymienię parę nazwisk: Dorn, Sikorski, Poncyljusz, Jakubiak, Kluzik-Rostkowska, Migalski, Kamiński, Ziobro, Kurki.To Twój cytat.

  Proszę mi odpowiedzieć ,Prezes wygrywa wybory zostaje Prezydentem RP ,wymienione powyżej
  wybitności polityczno intelektualne tworzą Rząd IV RP z premierem Kluzik, i napisz co dalej by się działo ?

 • antykkk

  Oceniono 1 raz 1

  Niech nakręcą tasiemcowy serial typu "Niewolnica Isaura"
  I tak w 186 odcinku okazałoby się że zginął Jarosław a Lech żyje ale Martusia to córka Mosze Rydzykaja. Maciorowicz okaże się rumburakiem..... w 265 odcinku na scenę wraca Jarus ale dopiero w 348 odcinku okaże się że bliźniaków było trzech a jeden z nich był zamachowcem.............

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 0

  Kutz,Srutz --kolejna przykrywka na kompromitację Platformy w sprawie GMO

 • ucago

  Oceniono 3 razy -1

  Rydzyk nazbiera i na film razem z super kinem na Jasnej Górze i na parę kościołów jeszcze mu zostanie. On ma talent do zgarniania talentów. A niech łupi emerytów, będą krócej żyli.
  A kaczor nie doczeka premiery. Wcześniej rozerwie go własna duma narodowa.
  A jak tam idzie dziobanie igłami, przypominam godz 7:00 i 17:00.

 • esteta50

  Oceniono 2 razy 0

  w sceneriuszu macierewicz zamiesci tylko sobie znane obelgi i domysly przedstawione pod przykyrywka fabuly, co stanie sie nowym plomieniem w podsycaney ogniu wojny polsko . polskiej. Ciemny lud to kupi jak "najprawdziwsza prawde made in macierewicz" i znowu nie bedzie spokoju w Polsce.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 2 razy 2

  W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury
  Wiadomo o co w tej kulturze chodzilo.Byl cenzorem za PRL i jest nim dzis.Dmuchany autorytet za kase z podatkow spoleczenstwa.

 • tomassus

  Oceniono 2 razy 0

  Niech poproszą Amerykanów o nakręcenie, przynajmniej będą ciekawe efekty specjalne, mnóstwo zwrotów akcji, poprostu sensacja :D

 • pisochlapus

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem po co szuka się człowieka, który odgrywałby główną rolę Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie
  smoleńskiej. Przecież jest jego bliźniaczy brat i ma nawet już nie tylko praktykę, bo grali kiedyś z bratem w filmie
  ..O dwóch takich co ukradli księżyc". ale też reżyser nie musiałby za bardzo mu nakazywać co ma mówić, bo
  już wie co mówił bratu, a tamten robił. Może Pospieszalski nakręciłby taki film. Ma już wprawę. AS kutz
  ma rację. Nic dodać, nic ująć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje