"Rzeczpospolita": narkogangi w natarciu. Przemyt rekordowych ilości kokainy

03.12.2012 06:43
Kokaina

Kokaina (Fot. Arnulfo Franco AP)

W tym roku gangsterzy próbowali wwieźć do Polski rekordowe ilości kokainy - informuje "Rzeczpospolita". Przemytnikom udało się przewieźć do Polski kilkadziesiąt razy więcej tego narkotyku niż w 2011 r.
Gazeta dotarła do najnowszych danych Służby Celnej, z których wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2012 r. celnicy przechwycili ponad 72 kg kokainy, podczas gdy w całym 2011 r. blisko 9,5 kg. Tak więc w tym roku skala zjawiska będzie znacznie większa. Narkotyk przemycany jest najczęściej drogą lotniczą.

Skąd zainteresowanie drogim narkotykiem (ok. 160-180 zł za gram)? - Grupom przestępczym, bo na ich zlecenie działają kurierzy, czysta, stężona kokaina najbardziej się opłaca. Po dodaniu domieszek ilość "towaru" zwiększa się nawet ośmiokrotnie - mówi "Rz" jeden z policjantów zajmujących się ściganiem przemytników.

Ten rok ma być rekordowy także pod względem zatrzymanych przemytników. W zeszłym wpadło 1,7 tys. osób, które w bagażach, bieliźnie czy w żołądku próbowały wwieźć do kraju środki odurzające. Do połowy tego roku takich przypadków było ponad 800.

Komentarze (32)
Zaloguj się
 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  no i co robi w tym zakresie ABW i jej BOND aryk, jakie to sukcesy odnieśli i przy jakich nakładach, a mają przecież ustawowo zapisany obowiązek ścigania przestępczości narkotykowej

 • gabrielr

  Oceniono 2 razy 0

  Tusk i ferajna zacierają ręce gdyż są za ustawą legalizacji narkotyków.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Duża podaż = spadek cen.
  Spadek cen = spadek marż.
  Spadek marż = mniej chętnych do przestępczej działalności.

 • i-tyle

  Oceniono 6 razy 0

  jest popyt jest podaż. No cóż, rynek.

  teraz pytanie dlaczego Polacy tak ćpają. Pokolenie JP2, religia w każdym kącie, krzyż wciśnięty na każdą ścianę, sami moralni, nadmoralni... a rodacy walą po nochalach.

  narkotyki zakazane, nie ma ich oficjalnie, nie było i nigdy nie bedzie, zło absolutne, złapać, wsadzić do więzienia, nie ważne czy pracuje, studiuje czy ma małe dzieci. Ma siedzieć!

  ale sprzedaz ciągle rośnie. Taaaak, ja wiem, że to wina międzynarodowego lewactwa, sił nieczystych, feministek i tfuuuuu żydokomuny! Gazety wyborczej, krytyki politycznej, ateistów i cyklistów.

  więc dalej prowadźmy bezsensowną wojnę totalną, zero tolerancji, dalej organizujmy miliony mafiosom, a co! Jak już to już!

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  0

  Około stu policjantów w Petersburgu zostało zwolnionych ze służby w związku z wykryciem podczas testu śladów narkotyków w ich krwi. Obowiązkowe badania antynarkotykowe dla stróżów prawa w tym mieście wprowadzono rok temu.

  wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,100-policjantow-w-Petersburgu-stracilo-prace-za-narkotyki,wid,15057678,wiadomosc.html?ticaid=1fa2b&_ticrsn=3
  ====

  jakby takie testy zrobili w Polsce to ze służby by zwolnili 10% policjantów :)

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 1 raz 1

  W Słupsku zatrzymano policjanta, który miał przy sobie narkotyki i był pod wpływem środków odurzających.

  Przy okazji w ręce funkcjonariuszy wpadło półtora kilograma marihuany. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia Gdańsk, policjanci z wydziału kryminalnego obserwowali jedno z mieszkań w Słupsku. W pewnej chwili zauważyli, jak do środka wchodzi umundurowany policjant. Chwilę później go zatrzymali.

  www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/640143,Policjant-zlapany-z-duza-iloscia-narkotykow
  ==

  Kilka dni temu odbierał gratulacje i życzenia dobrej służby od komendanta wojewódzkiego policji, a chwilę potem zatrzymano go na ulicy w Złotoryi.

  Młody funkcjonariusz z Legnicy miał przy sobie narkotyki - opowiada Paweł Petrykowski z dolnoślaskiej policji.

  - Dwa dni wcześniej wstąpił do policji, pobrał mundur, no i ten mundur zdał, bo z uwagi na to że posiadał środki odurzające nie mam mowy żeby pracował w policji. Chyba to była najkrótsza kariera w policji - dodał.

  www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/650285,Byl-dwa-dni-policjantem-Wylecial-za-narkotyki
  ===

  Słupski policjant został zatrzymany w sprawie handlu narkotykami. Policjanci Wydziału Kryminalnego słupskiej policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma narkotyków.

  www.wykop.pl/ramka/1194579/policjant-przylapany-z-narkotykami-u-dilera-byl-radiowozem/
  =====

  i takich kwiatków jest więcej , więc powstaje pytanie czy przypadkiem policja nie dorabia na boku sprzedając narkotyki skoro wielu łapanych przestępców z narkotykami to policjanci ??

 • gordon26

  Oceniono 5 razy -3

  ilość narkotyków jest proporcjonalna do ilości debili w tym kraju. naćpać się i być z tego dumny, godne pozazdroszczenia :)
  jak zabraknie proszków zawsze mogą sięgnąć po stare babcine sposoby tzn
  ,,birol i szmatka w komplecie,,
  do nabycia w każdym markecie

 • forumowiecgwna

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to, przeciez po otwarciu granic nasze dzielne sluzby mialy byc jeszcze bardziej skuteczne? Tak obiecywano przed wejsciem do UE - pamietam bo pukalem sie wtedy po prostu w glowe i nie wierzylem ze spoleczenstwo moze lykac takie mundrosci.

  Ale lyknelo.

  Szczerze watpie zeby ten przemyt byl adresowany na polski rynek - choc moze sie nie orientuje i faktycznie w naszym nowoczesnym swiecie ten rynek sie tak mocno rozwinal :).

  Wydaje mi sie ze po prostu Polska jest jednym z krajow w ktorym prawdopodobienstwo wpadki podczas przerzutu towaru w granice UE jest na bardzo niskim poziomie. Stad nie dziwie sie ze wzrasta i bedzie rosnac - jak juz towar znajdzie sie w granicach Polski to stad juz na 99,99% zostanie bezpiecznie dowieziony do niemiec.

 • badziewiak66

  Oceniono 1 raz 1

  W roku 2013 służba celna planuje nie przechwycić znacznej ilości narkotyków. Zaplanowane nie przechwycenie to pomysł rządu , który widzi wielką szansę w ożywieniu gospodarczym dzięki wpływom ze sprzedaż y narkotyków. Według Jacka Rostowskiego wyczerpane zostały możliwości gnębienia Polaków i zbliżamy się powoli , lecz nieubłaganie, do wybuchu społecznego, co zmusi ministra, z krwi i kości Polaka, do powrotu do domu do Londynu , albo do prawdziwej Ojczyzny - Tel Awiwu. Minister Jacek dobrze życzy Polakom wskazując , że już niebawem Polska stanie się starszym bratem Grecji i Hiszpanii , czyli że bez prochów ani rusz. Upowszechnienie narkotyków to ten złoty środek co pozwoli utrzymać rzesze urzędników z rządem na czele i zapewni spokój , bo nawaleni obywatele lewitować będą po królestwach nieznanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje