Japonia: zawalił się tunel na autostradzie. Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych [ZDJĘCIA]

03.12.2012 06:09
Katastrofa w tunelu Sasago w Japonii. Na jadące samochody spadły betonowe płyty sklepienia tunelu. W wyniku wypadku, zginęło co najmniej 9 osób.

Katastrofa w tunelu Sasago w Japonii. Na jadące samochody spadły betonowe płyty sklepienia tunelu. W wyniku wypadku, zginęło co najmniej 9 osób. (Fot. AP)

Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się części tunelu na autostradzie w Japonii, około 80 km na zachód od Tokio - poinformowała dzisiaj agencja Kyodo, powołując się na policję. Do katastrofy doszło wczoraj rano czasu lokalnego.
Telewizja NHK podała, że pięć zwęglonych ciał znaleziono w spalonym mikrobusie, a trzy kolejne - mężczyzny i dwóch kobiet - w jednym samochodzie osobowym. W katastrofie zginął także kierowca ciężarówki. Ranne zostały dwie kobiety.

Do wypadku doszło około godziny 8 rano czasu miejscowego w tunelu Sasago tzw. autostrady centralnej, łączącej japońską stolicę z Nagoją. Na jadące samochody spadły betonowe płyty sklepienia tunelu, z których każda waży ponad tonę. Większość aut stanęła w płomieniach. W tunelu znajdowało się w sumie około 30 pojazdów. Strop zawalił się na odcinku ponad 100 metrów.

- Jechałem tunelem, kiedy nagle zaczął się walić. Zobaczyłem uwięzione w gruzach samochody, niektóre płonęły - relacjonował reporter japońskiej telewizji NHK, który przypadkiem był na miejscu zdarzenia. Jego samochód też został poważnie uszkodzony, jemu samemu udało się jednak wydostać z tunelu.Nadal nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Policja wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, czy do tragedii nie doprowadziły zaniedbania operatora autostrady, firmy Central Nippon Expressway. Ten jednak już pospieszył z zapewnieniem, że podczas kontroli technicznej we wrześniu stan tunelu nie budził żadnych zastrzeżeń.

Tunel Sasago, który został wybudowany 35 lat temu, jest jednym z najdłuższych w Japonii; ma 4,7 km długości.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje