Czabański o dziennikarzach: "Nachalne są te ku...". Rada Etyki Mediów krytykuje

02.12.2012 18:36
Krzysztof Czabański

Krzysztof Czabański (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Rada Etyki Mediów skrytykowała w oświadczeniu wpis na blogu b. prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego na temat dziennikarzy. Jego zdaniem ci, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, zaprzeczają misji mediów - podkreśliła REM.
"Rada Etyki Mediów z niepokojem obserwuje narastającą tendencję sięgania przez niektórych dziennikarzy i publicystów do słownika języka nienawiści, inwektyw i obelg. Do takich wypowiedzi, jak nawoływania przez Grzegorza Brauna do "rozstrzeliwania" dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN, dołączył Krzysztof Czabański" - napisała REM.

Czabański na swoim blogu napisał: "(...) gdy czytam np. Grzegorza Hajdarowicza, Agnieszkę Kublik, Tomasza Lisa, Wojciecha Maziarskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Janinę Paradowską i Pawła Wrońskiego, to przypomina mi się arcydzieło "Przygody dobrego wojaka Szwejka". A zwłaszcza jeden cytat: "Nachalne są te kurwy i zuchwałe".

"Byłego prezesa Polskiego Radia i PAP powinna..."

"Wydaje się, że jako byłego prezesa Polskiego Radia i PAP, Krzysztofa Czabańskiego powinna w szczególnym stopniu cechować troska o przestrzeganie zasad Karty Etycznej Mediów" - uważa REM.

Według Rady Etyki Mediów to, co napisał Czabański, "z satysfakcją cytują niektóre portale internetowe, przytacza popularny tabloid, by potwierdzić, iż "nie ma już piekła" dla mediów, które swojej misji gotowe są upatrywać w sączeniu jadu do oczu i uszu czytelników, słuchaczy, telewidzów, internautów".

"Za złudne uważa REM przekonanie, że wzajemne oskarżenia i napaści na siebie dziennikarzy różnych opcji politycznych służą dobru odbiorców" - napisano w oświadczeniu. "Dziennikarze, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, by przedstawiać ich jako publicznych wrogów, zaprzeczają misji mediów, jaką jest obiektywna informacja i rzetelny komentarz" - podkreśla REM.

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • dudibudi

  Oceniono 1 raz 1

  Komuszy "dziennikarze" nienawidzą Czabańskiego bo demaskuje publicznie ich ubeckie, prawdziwe natury........liso-mazowiecko-durczoko-parodowsko-żakowsko-wołki i inne T W stokrotki to politrucka wielogłowa hydra ziejąca nienawiścią do Polskiej Opozycji.........zostało im to z czasów komuny kiedy to tylko PZPR miała monopol władzy, a każdy z nich, wychwalał pod niebiosa sowietów i rodzimych "polskich" renegatów.

 • alkana11

  Oceniono 4 razy 2

  O Czabańskim ,mogę powiedzieć jedno k a n a l i a !!! W każdym wymiarze. Osobiście współczuje jego najbliższym,to sadysta, który skrył się za parawanem PiS. To co powiedział wobec znanej wieloletniej wspaniałej muzycznej dziennikarki radiowej, ,którą siłowo "jak bejsbol- karczycho" , haniebnie wyrzucił z Radia. Po nie długim czasie bydlaka nie ma w Radiu a dziennikarka jak najbardziej.Wygrała proces,a ta kanalia uszedł bez uszczerku na własnym portfelu.
  Nie mówcie o tym kimś absolutnie nic.Bowiem ludzie o tym charakterze, "uczynia wszystko by zaistnieć. Ja go mam po dziurki w nosie, tak jak Kaczyńskiego i jego totumfackich.

 • 3.janusz

  Oceniono 3 razy 3

  XX

  Czabański jest wyjątkową KANALIĄ - pospolity CHAM.

  Można się z nim zgodzić jednak,że wielu z dzisiejszych dziennikarzy jest wyjątkowo NACHALNYCH - NIEPROFESJONALNYCH.
  1.Oglądanie rozmów prowadzonych przez red.Pochanke może człowieka
  doprowadzić do wściekłosci.Ta pani nawet ma nie tylko braki profesjonalne,ale -gorzej- poważne niedostatki DOBREGO WYCHOWANIA,
  Po zadaniu pytania,nim jeszcze pytany otworzy usta aby odpowiadać,p.Pochanke już zadaje pytanie "pomocnicze". W trakcie wypowiedzi rozmówcy wtrąca swoje (jakże"cenne") uwagi,mające na celu (chyba) pomóc rozmowcy. Jest to szczególnie żałosne gdy rozmawia z ludźmi pokroju prof.Rotfelda,b,ministrów Cimoszewicza,czy Olechowskiego.
  2.Redaktora Rymanowskiego interesują przede wszystkim "sensacyjki" z magla.Ślepka mu błyszczą,gdy poseł Kłopotek w "kawie na ławę" zapowiada,że będzie "sobą" (sic) w trakcie głosowania w Sejmie nad projektem rządowym.
  Niektóre, "podobno" trzeszczenia w koalicji p.Rymanowski wprost sugeruje-wieszczy.
  Ma p.Rymanowski u mnie pewien dług: od 1 stycznia br nie oglądam programow,które on prowadzi-to takie moje postanowienie noworoczne-REALIZOWANE!!!-(kiedyś z "rzucaniem" palenia papierosow szło mi znacznie gorzej).
  Podobne zachowanie prezentuje red.Monika Olejnik - sensacje,ploty są ważniejsze niż poważne problemy,które można poruszyć w rozmowach z zapraszanymi gośćmi.
  Do tego grona mozna dołączyć redaktorów Marciniaka i Kuźniara (TVN-24),niektore panie redaktorki radiowe - uzbiera sie liczne grono.
  3.Do krytykowanego przeze mnie grona dołączyła ostatnio red.Łaszcz z "loży prasowej" (TVN-24).Gospodyni programu,sensownego i potrzebnego,od pewnego czasu miast utrzymywać w tym programie ład i spokój,z niezrozumiałym upodobaniem stosuje metody p.Pochanke,przez co dyskusje redaktorów stają się podobne do "debat" z udziałem Brudzińskiego,Kurskiego,Hofmana,czy europosla PiS-u "jeszcze ostatnie zdanie"-Poręby.
  Smutne to,że TABLOIDYZACJA-SZMATLAWOŚĆ wdarło się do (zdawałoby się) poważnych do niedawna mediów.
  Ale o tym problemie nie WOLNO mowić ŁOBUZOM pokroju Czabańskiego.
  xx

 • lehoo

  Oceniono 1 raz 1

  Szwejka, he, he , erudyta cytował. Z tłumaczenia Hulki-Laskowskiego.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  Ech,gdzie ci dziennikarze,których można było kiedyś z przyjemnością słuchać,czy czytać?Większość dzisiejszych, to pojęcia nie ma o swym warsztacie,spełniają głównie rolę pań z magla,którego już też nie ma,ale mentalność pozostała.

 • 3.janusz

  Oceniono 5 razy 5

  Czabański - ODRAŻAJĄCE BYDLĘ - cały komentarz.

 • arno-ger

  Oceniono 2 razy 2

  Zwykła kanalia ! I to tyle w tym temacie.

 • tp70

  Oceniono 5 razy 5

  To fakt, że niektórzy niennikarze to................Można ich z łatwością wymienić. To są sługusy tej rydzykowej sekty PIS

 • krajidiotow

  Oceniono 7 razy 5

  Facet ma czelność odzywać się publicznie? Z tego co pamietam wslawil się wyrzucaniem "starych bab", czyli starszej daty dziennikarek i usluznym wlazidupstwem wobec wodza Jarosława zmieniając Polskie Radio, którym dowodził z partyjnego nadania w propagandową tubę jedynie słusznej władzy. Klasyczny konformista - teraz bojownikmo o "wolność słowa"... Żenujący typ...bueee

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje