Czabański o dziennikarzach: "Nachalne są te ku...". Rada Etyki Mediów krytykuje

02.12.2012 18:36
Krzysztof Czabański

Krzysztof Czabański (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Rada Etyki Mediów skrytykowała w oświadczeniu wpis na blogu b. prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego na temat dziennikarzy. Jego zdaniem ci, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, zaprzeczają misji mediów - podkreśliła REM.
"Rada Etyki Mediów z niepokojem obserwuje narastającą tendencję sięgania przez niektórych dziennikarzy i publicystów do słownika języka nienawiści, inwektyw i obelg. Do takich wypowiedzi, jak nawoływania przez Grzegorza Brauna do "rozstrzeliwania" dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN, dołączył Krzysztof Czabański" - napisała REM.

Czabański na swoim blogu napisał: "(...) gdy czytam np. Grzegorza Hajdarowicza, Agnieszkę Kublik, Tomasza Lisa, Wojciecha Maziarskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Janinę Paradowską i Pawła Wrońskiego, to przypomina mi się arcydzieło "Przygody dobrego wojaka Szwejka". A zwłaszcza jeden cytat: "Nachalne są te kurwy i zuchwałe".

"Byłego prezesa Polskiego Radia i PAP powinna..."

"Wydaje się, że jako byłego prezesa Polskiego Radia i PAP, Krzysztofa Czabańskiego powinna w szczególnym stopniu cechować troska o przestrzeganie zasad Karty Etycznej Mediów" - uważa REM.

Według Rady Etyki Mediów to, co napisał Czabański, "z satysfakcją cytują niektóre portale internetowe, przytacza popularny tabloid, by potwierdzić, iż "nie ma już piekła" dla mediów, które swojej misji gotowe są upatrywać w sączeniu jadu do oczu i uszu czytelników, słuchaczy, telewidzów, internautów".

"Za złudne uważa REM przekonanie, że wzajemne oskarżenia i napaści na siebie dziennikarzy różnych opcji politycznych służą dobru odbiorców" - napisano w oświadczeniu. "Dziennikarze, którzy przypisują adwersarzom haniebne intencje, by przedstawiać ich jako publicznych wrogów, zaprzeczają misji mediów, jaką jest obiektywna informacja i rzetelny komentarz" - podkreśla REM.

Zobacz także
Komentarze (67)
Czabański o dziennikarzach: "Nachalne są te ku...". Rada Etyki Mediów krytykuje
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 96 razy 66

  Czemu się dziwić przecież taki językiem posługują się wybitni ideolodzy jedynie słusznej partii i jej prezesa

 • maradix

  Oceniono 101 razy 63

  Czabański to zwykły cham, czego dowód dał m.in. będąc prezesem radia.

 • jerjar

  Oceniono 93 razy 63

  Pamiętam jak za jego prezesury, na wiosnę 2008, nocowałem gdzieś w starym hotelu, gdzie było stare PRL-owskie radio tylko z jednym programem. Od dawna nie słyszałem Jedynki, a wtedy nie mogłem uwierzyć, że to jest publiczne radio - treści były jednoznacznie antyrządowe i mocno zaprawione stęchłym kropidłem "made in Toruń". Naprawdę mocne wrażenie.

 • puuchatek

  Oceniono 77 razy 51

  Pan Czabański innych od k..ew wyzywa. To jest ta słynne PiSowska wysoka kultura i unikanie języka nienawiści.

 • batura3

  Oceniono 79 razy 51

  nazwijmy rzeczy po imieniu: cham,prostak,prymityw

 • bodo9

  Oceniono 69 razy 45

  Kiedyś służalczy wobec PZPR, teraz służalczy wobec PISu
  wyjątkowo "Nachalna jest ta ku... i zuchwała".

 • jamcijest44

  Oceniono 68 razy 44

  Nie rozumiem skąd to oburzenie. Przecież JEMU akurat wolno, bo należy do "nurtu patriotycznego" i w ogóle jest Prawy i Sprawiedliwy. A już zarzucanie mu używania "języka nienawiści" to jakieś piramidalne nieporozumienie - przecież terminy takie jak "mowa nienawiści" czy "przemysł pogardy" z samej swojej zasady zarezerwowane są dla zdrajców i zaprzańców, a o tym kto należy do tej kategorii decyduje przecież właśnie pan Czabański i jego komiltoni. Z ręką na sercu, czy ktoś w ogóle słyszał, by jakiś genetyczny patriota używał kiedykolwiek języka nienawiści? Przecież oni wszyscy aż dyszą miłością...

 • sirseb

  Oceniono 49 razy 37

  następny "męczennik"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje