Hetman nie będzie ministrem gospodarki. "Nie mogę skakać ze stołka na stołek"

Od lewej: Krzysztof Hetman, Adam Struzik, prezes PSL Janusz Piechociński, Piotr Pogorzelski i Adam Jarubas

Od lewej: Krzysztof Hetman, Adam Struzik, prezes PSL Janusz Piechociński, Piotr Pogorzelski i Adam Jarubas (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Krzysztof Hetman nie będzie ministrem gospodarki. Marszałek województwa lubelskiego powiedział Radiu Lublin, że nie przyjął propozycji objęcia tego stanowiska, złożonej mu przez szefa PSL Janusza Piechocińskiego. Hetman był wymieniany jako jeden z polityków ludowców, który obok Piechocińskiego wejdzie do rządu.
Hetman przyznał, że dostał taką propozycję, ale odmówił. - W ubiegłym roku coś ludziom obiecałem w województwie lubelskim. Nie mogę skakać co rok czy co dwa lata ze stołka na stołek - tłumaczy swoją decyzję Krzysztof Hetman.

Marszałek województwa lubelskiego został w sobotę jednym z czterech wiceprezesów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Władze PSL upoważniły Janusza Piechocińskiego do wejścia do rządu i rozmów z premierem Tuskiem o objęciu funkcji wicepremiera. Nie wiadomo jednak, kto obejmie funkcję ministra gospodarki, którą do tej pory łączył z funkcją wicepremiera, poprzedni szef PSL Waldemar Pawlak, który po utracie stanowiska prezesa partii odszedł z rządu.

Komentarze (59)
Hetman nie będzie ministrem gospodarki. "Nie mogę skakać ze stołka na stołek"
Zaloguj się
 • olewus.1

  Oceniono 167 razy 111

  Piechociński boi się odpowiedzialności , jak diabeł wody święconej... Piechociński potrafi gadać, prawić pierdoły, jak Kaczyński....Gdy trzeba działać, to dudy w śmiech, jak mawiał imć Zagłoba !

 • lanciago

  Oceniono 124 razy 72

  Wyszło szydło z worka. Obalił Pawlaka i myślał,że będzie nim sterować.Opluwać i opowiadać bajki to wszyscy potrafią.Pokaż prezesie co zrobisz jako wicepremier i minister gospodarki.Z tylnego siedzenia sterować to nie sztuka.Dobrze powiedział Pawlak.BIERZ SIĘ DO ROBOTY,A NIE WYGŁASZAJ SWOJE MĄDROŚCI JAK CHŁOPEK ROZTROPEK.

 • dziadekjam

  Oceniono 84 razy 70

  Hetman to łebski chłop. Co się będzie pchał na stołek ministra gospodarki, gdzie będzie robił za dupochron Piechocińskiego, skoro ma dobrze płatną i wpływową fuchę.....

 • cucurucu

  Oceniono 86 razy 58

  Szukaja frajera na szafot.

 • trudek46

  Oceniono 64 razy 40

  Coś mi się widzi,że "piechota" w piętkę goni,zaszczyty tak odpowiedzialności żadnej,zresztą żaden z niego polityk, jest jakiś " matowy ",nijaki,nawet nie ma gadanego,po prostu samochwała,jezdzić po kraju,agitować,za czyje pieniądze i po co? mało to już macie pociotków,nierobów,tylko do kasy,a tyra na was- pasożyty społeczenstwo.

 • incipit

  Oceniono 51 razy 35

  Frajer szuka frajera. Ludowce wybrali sobie nieroba i tchórza w obliczu odpowiedzialności za swoją pracę. Czuję zanik PSL-u.

 • antykosmita

  Oceniono 30 razy 24

  No i "Panie Waldku,Pan się nie boi" już nieaktualne :(

 • bogdan331

  Oceniono 42 razy 18

  "Prawdziwą naturę tego przestępczego i zarazem operetkowego ugrupowania, niespotykanie błyskotliwie obnażył przed wolskim ludem bohaterski bojownik i wybitny poseł Ruchu Oporu, Adam Hofman,":
  "Z PSL to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy – zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. [...] za związkami partnerskimi. Chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje