Trwa audycja Olejnik, ABW dzwoni do Radia ZET: "Nasz Dziennik kłamie"

02.12.2012 15:29
Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

W programie "7 dzień tygodnia" w Radiu ZET Monika Olejnik zapytała gości o akcję ABW opisaną przez "Nasz Dziennik". Agenci mieli rzekomo wchodzić do domów licealistów mających mieć kontakty z Brunonem K., niedoszłym zamachowcem z Krakowa. W trakcie rozmowy do radia zadzwonił rzecznik ABW. - Nie wchodziliśmy tam. To jest kłamstwo - powiedział.
Według "Naszego Dziennika" agenci ABW odwiedzali w domach studentów, mających rzekomo mieć kontakty z aresztowanym 20 listopada Brunonem K., naukowcem, który planował zamach na polskie władze. Funkcjonariusze mieli pytać, "co lubią jeść" i "czy Armia Andersa miała możliwość wyzwolenia Polski".

W radiu rozpoczęła się dyskusja. Europoseł Jacek Protasiewicz z PO i Robert Biedroń z Ruchu Palikota mieli wątpliwości co do prawdziwości doniesień "ND". - Tam jest obraz Polski, która nie istnieje. To znaczy istnieje tylko w wyobraźni redaktorów - powiedział o "Naszym Dzienniku" i "Gazecie Polskiej" Protasiewicz, zaznaczając, że stara się czytać obie gazety. Biedroń nazwał publikację "absurdalną". Protasiewicz stwierdził, że "mogły być jakieś związki z Brunonem K.", natomiast uznał za przesadę mówienie o "dręczeniu i prześladowaniu".

ABW dzwoni do Radia ZET

Rozmowa znalazła niespodziewany finał. W czasie rozmowy do radia zadzwonił, rzecznik prasowy Agencji Maciej Karczyński. W ostrych słowach zdementował informacje "Naszego Dziennika".

- Nie wchodziliśmy tam. To jest kłamstwo - powiedział. Zaprzeczył również w oficjalnym nagraniu dla Radia ZET, "jakoby Agencja miała uczestniczyć w przesłuchaniach licealistów lub wchodzić do tych szkół".

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • boguch13d

  0

  Ojciec Rydzyk jest, jak sama nazwa wskazuje Ojcem, ale nie takim gołym bez takiego zaimka, co w sobie wszelkie wartości mieści i nimi włada.! Ojciec Rydzyk jest Naszym Ojcem, tak jak Nasz Dziennik, który, że "Nasz", ma z góry nasze przyzwolenie do ojcowskich słów i wypowiedzi, bez wchodzenie w to jakie one są w swej treści i formie: czy takie czy owakie, bo przecież w każdym dowolnym czy nie, przypadku, nieodmiennie słowa Ojca Rydzyka ojcowskie są prawdziwie, przez to ojczyste, czyste jako ta łza w czystym niepokalanie oku, wolne od pospolitego kłamstwa i takiej że obłudy, a zatem skoro Nasz Dziennik od Naszego Ojca, to nie przystoi nam zarzucać Naszym dziennikarzom kłamstwo, choćby ono było nagie jak sam przysłowiowy król. Ot, co powie każdy z nas w obronie Naszych Wszystkich Świętych: Ojca, Dziennika,Radia Maryji Królowej Polski i takiegoż też Teletrwamu Jagiellońskiemu.

 • jachta100

  0

  Fantasty ujęcie.Proszę o namiar do protetyka.Spójrz również na te dłonie i wszystko się przed Tobą biedaku otworzy.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Rudy matoł i jego gestapowcy już bez skrupułów pokazują którzy dziennikarze i które media są jego przydupasami i jaką mają krótką smycz.

 • szczuras99

  Oceniono 3 razy 1

  W "Naszym Dzienniku" najwiekszymi patriotami byli juz kibole teraz kolej na terroryste hehehehe

 • grastep00

  Oceniono 2 razy 0

  I tacy pseudo dziennikarze piszący do ND DLA KASY ,pozbawieni krzty uczciwości i rzetelności, ROBIĄ naiwnym,prostym ludziom mętlik w głowie.Owieczki Rydzyka i ludek smoleński, bezgranicznie wierzą w wypisywane bzdury."Jarek zbaw Polskę" jeszcze ich w nich utwierdza.To co się stało z polskim narodem, kiedy do władzy doszli BRACISZKOWIE,przez wieki nie mialo miejsca!

 • heniekkanada

  Oceniono 2 razy 0

  Dlatego zapraszamy do Kanady: EmigracjaDoKanady.CA

 • jadwisia9

  Oceniono 2 razy 0

  Nie kupuję, nie czytam . Zakłamanie, oszukiwanie to priorytet tej gazety.
  Mogę tylko powiedzieć zgodnie z nauką, którą głoszą ... Jak się Boga nie boicie

 • sharn1

  Oceniono 4 razy 0

  A co, miał zadzwonić i się przyznać? Ale wy głupiutcy.

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro "N.Dziennik" pisał prawdę, to wystarczy przedstawić twarde dowody..Proste ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje