Trwa audycja Olejnik, ABW dzwoni do Radia ZET: "Nasz Dziennik kłamie"

Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

W programie "7 dzień tygodnia" w Radiu ZET Monika Olejnik zapytała gości o akcję ABW opisaną przez "Nasz Dziennik". Agenci mieli rzekomo wchodzić do domów licealistów mających mieć kontakty z Brunonem K., niedoszłym zamachowcem z Krakowa. W trakcie rozmowy do radia zadzwonił rzecznik ABW. - Nie wchodziliśmy tam. To jest kłamstwo - powiedział.
Według "Naszego Dziennika" agenci ABW odwiedzali w domach studentów, mających rzekomo mieć kontakty z aresztowanym 20 listopada Brunonem K., naukowcem, który planował zamach na polskie władze. Funkcjonariusze mieli pytać, "co lubią jeść" i "czy Armia Andersa miała możliwość wyzwolenia Polski".

W radiu rozpoczęła się dyskusja. Europoseł Jacek Protasiewicz z PO i Robert Biedroń z Ruchu Palikota mieli wątpliwości co do prawdziwości doniesień "ND". - Tam jest obraz Polski, która nie istnieje. To znaczy istnieje tylko w wyobraźni redaktorów - powiedział o "Naszym Dzienniku" i "Gazecie Polskiej" Protasiewicz, zaznaczając, że stara się czytać obie gazety. Biedroń nazwał publikację "absurdalną". Protasiewicz stwierdził, że "mogły być jakieś związki z Brunonem K.", natomiast uznał za przesadę mówienie o "dręczeniu i prześladowaniu".

ABW dzwoni do Radia ZET

Rozmowa znalazła niespodziewany finał. W czasie rozmowy do radia zadzwonił, rzecznik prasowy Agencji Maciej Karczyński. W ostrych słowach zdementował informacje "Naszego Dziennika".

- Nie wchodziliśmy tam. To jest kłamstwo - powiedział. Zaprzeczył również w oficjalnym nagraniu dla Radia ZET, "jakoby Agencja miała uczestniczyć w przesłuchaniach licealistów lub wchodzić do tych szkół".

Zobacz także
 • Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz "Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy
 • Brunon K. wskazał inspiratora zamachu? "Sprawdzamy ten wątek"
 • Eksplozje próbne niedoszłego zamachowca - materiały dowodowe zgromadzone przez prokuraturę "Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?
Komentarze (139)
Trwa audycja Olejnik, ABW dzwoni do Radia ZET: "Nasz Dziennik kłamie"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 350 razy 292

  Nie pierwszy to raz i nie ostatni że redaktorzyny z ND wiedzą lepiej co kto robił niż on sam ich głównym zajęciem wymyślanie bajeczek z moherowego światka

 • led2007

  Oceniono 251 razy 217

  Wygląda na to, że Wasz Dziennik specjalizuje się w science fiction, takie dark fantasy w gumofilcach!

 • jerzysm42

  Oceniono 248 razy 208

  I znów siewcy nienawiści spod znaku Rydzyka dostali po pysku.
  Współczuję moherowym oszołomom, że wierzą w to, co pisze "ich dziennik"

 • dziadekjam

  Oceniono 210 razy 174

  To, że Nasz Dziennik pisze pierdoły, to mnie nie dziwi. Dziwne jest natomiast uporczywe nagłaśnianie tych bredni przez, poważne , wydawało by się media w rodzaju Radia ZET, czy GW...

 • face42

  Oceniono 167 razy 139

  nikt nie potwierdzi tego,
  co Nasz Śmietnik PISuje...

 • 1szansa

  Oceniono 154 razy 138

  Tak powinno być, informacje wyssane z palca czy raczej nieodpowiedzialnego pióra powinny być od ręki dementowane, bo plotka która pójdzie do "ludu" utrzymuje się całymi latami ozdabiana systematycznie różnymi dodatkami popisujących się i nieodpowiedzialnych za słowa ludzi i na dodatek nazywa to się demokracją. Wiele lat nam trzeba, żebyśmy tę definicję demokracji zrozumieli, od polityków i często niestety dziennikarzy począwszy.

 • and155

  Oceniono 47 razy 33

  Najlepsze w "Naszym Dzienniku" są wywiady z anonimowymi "ekspertami" z różnych dziedzin. A to pilotem, oficerem BOR, itd. Siedzi sobie dziennikarz przed lustrem, wali gorzałę i nagrywa sam ze sobą rozmowę. Rydzykowi pismacy to są prawdziwe pistolety!

 • henryk57

  Oceniono 43 razy 31

  Jaki Nasz Dziennik?, chyba Wasz Dziennik.Człowiek średnio rozgarnięty tego brukowca to nawet do podcierania nie używa.Gadzinówka Rydzyka nie zasługuje na nazwanie jej gazetą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje