"13 grudnia będziemy mówić, że Polska może się zmienić w wolny, niepodległy kraj"

02.12.2012 14:08
Jarosław Kaczyński na konferencji zapowiada marsz 13 grudnia

Jarosław Kaczyński na konferencji zapowiada marsz 13 grudnia (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Polska niepodległość jest dziś kwestionowana - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji dotyczącej marszu PiS w rocznicę stanu wojennego. 13 grudnia powiemy temu i "innym negatywnym zjawiskom" "nie" dodał szef PiS. Według niego niezbędne jest "mobilizowanie Polaków", by stworzyć "siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju".
- Są tacy, którzy mówią, że trzeba wyrzec się polskości i nie spotykają się w głównym nurcie mediów ze sprzeciwem, oporem. Wręcz przeciwnie, często są traktowani bardzo poważnie, a o krytyce nie ma żadnej mowy - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej dotyczącej planowanego marszu Prawa i Sprawiedliwości w rocznicę stanu wojennego.

- My musimy mobilizować Polaków, by to nie było coraz głośniej słyszane. Byśmy mogli stworzyć taką siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju - powiedział Kaczyński.

- Jest to marsz, którym z jednej strony pamiętamy, pamiętamy to, co wydarzyło się 31 lat temu. Z drugiej strony mówimy o bardzo, bardzo negatywnych zjawiskach obecnego czasu, ale przed wszystkim myślimy o przyszłości. Myślimy o tym, że Polska może się zmienić, a więc się zmieni i to zmieni się na lepsze, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj - mówił Kaczyński.Prezes PiS odniósł się też do medialnej wypowiedzi prezydenckiego doradcy prof. Tomasza Nałęcza o tym, że - jak cytował Kaczyński - PiS kopiuje marsz współorganizowany przez Kancelarię Prezydenta 11 listopada tego roku. - To prezydent kopiował nasz marsz sprzed roku i to kopiował bardzo dokładnie, łącznie z wynajęciem tego samego dwupiętrowego autobusu dla dziennikarzy - powiedział.

Komitet honorowy i spot promujący marsz

W skład komitetu honorowego Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości weszli m.in.: aktorka Katarzyna Łaniewska, Zbigniew Romaszewski, szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, satyryk Jan Pietrzak, aktorka Anna Chodakowska, poseł Maciej Łopiński, szefowa Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

Organizatorzy uruchomili też stronę internetową poświęconą marszowi. Można na niej obejrzeć półminutowy spot z zaproszeniem na marsz. "Szpitale odsyłają chore dzieci do domów, upadają firmy budujące autostrady, emeryci i znaczna część polskich rodzin żyją na skraju ubóstwa, ponad 2 mln młodych Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy, rząd zezwolił na wprowadzenie GMO. Tę sytuację można zmienić tylko pod naporem zorganizowanych obywateli. Przyjdź na Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości" - zachęca lektor.

Ustawa zakazująca mowy nienawiści? "To uderzenie w demokrację"

Prezes PiS na konferencji nawiązał też do tzw. mowy nienawiści. PO złożyła w Sejmie projekt w tej kwestii, a minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapowiedział utworzenie rady dot. mowy nienawiści. - Myśmy już dostali interpretację, co to ma być mowa nienawiści. (Małgorzata) Kidawa-Błońska już stwierdziła, że jeśli chodzi o występy (Stefana) Niesiołowskiego, to nie jest to mowa nienawiści. Z tego wynika, że mowa nienawiści może być tylko po jednej stronie, że chodzi jedynie o instrument, przy pomocy którego będzie się zamykało usta opozycji i całej krytycznie nastawionej części społeczeństwa - powiedział.

- To jest uderzenie w same fundamenty demokracji - ocenił prezes PiS. - Po uchwaleniu tej ustawy będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której nikt przy zdrowych zmysłach, kto cokolwiek o demokracji wie, nie będzie mógł stwierdzić, że Polska jest państwem demokratycznym - powiedział.

Kaczyński dodał, że minister Boni, który zaproponował radę ds. mowy nienawiści, ma swoim gabinecie politycznym osobę, która "o młodych kobietach, które występowały w spotach" PiS powiedziała "suczki". Chodzi o Dariusza Dolczewskiego, który w czasie kampanii w ostatnich wyborach parlamentarnych umieścił na swoim profilu na Facebooku film z młodymi kandydatkami PiS do Sejmu; w tle filmu słychać było słowa piosenki: "hej suczki, my znamy wasze sztuczki".

- Wiadomo o co chodzi, zdaje się, że władza chce wyraźnie powiedzieć o co chodzi, aby nie było co do tego najmniejszych wątpliwości. Po prostu ci, którzy są krytycznie wobec niej nastawieni mają więcej nie mówić - powiedział prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (816)
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 1 raz 1

  No bo tylko w zniewolonym kraju opozycja może robić konferencje, oskarżać prezydenta o zdradę Polski i za pomówienia nie ponosić konsekwencji... Trzeba mieć g. zamiast mózgu, żeby słuchać i wierzyć w takie brednie!!!

 • safom

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Prezesie
  Niech pan nie mówi co Pan pamięta. Bo znów się coś Panu wypsknie.

 • taxiport

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy chcą uwolnić się od ciebie prezesie, wolność, niepodległość, suwerenność mamy a twój chory mózg z poprostowanymi zwojamy ciągle marzy o TWOJEJ DYKTATURZE.

 • hanys59

  Oceniono 1 raz 1

  O co ten cały jazgot, ta choroba to mitomania, szanowny Jarosław ma wszystkie objawy, trzeba leczyc.

 • klara551

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kaczyński 13 grudnia będziecie mówić to samo co 30 lat temu? To o 30 lat za późno.Na takie coś my normalni mówimy -obudził się z ręką w nocniku. A pan nie jest śpiącą królewną obudzona pocałunkiem. To raczej demencja.

 • jasna0

  Oceniono 1 raz 1

  wolny od Kaczorka i Pisu,?????? supper, jestem za

 • sven731

  Oceniono 2 razy 2

  Zapyziony kartofel naćpał sie lekami dla kota

 • sven731

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ten zapyziony niedowartoscowany debilizm mozna sluchac i pisac o nim ciagle ? Dochodze do wniosku ze ci co nie maszeruja i ni opluwaja demokratycznie wybranego Rzadu nie sa w niepodleglej Polsce, PiSowcy chca zniewolic, sklucic wszystkich w imie rydzo-katolandu i najlepiej wszystlka kase podatnikow dajcie w rece kleru to sie spodoba Watykanowi. Kartofel przestan majaczyc !!! nacpales sie lakami dla kota !

 • zapytalski

  Oceniono 2 razy 2

  Polska niepodległość jest dziś kwestionowana - powiedział Jarosław Kaczyński

  Jedynym ugrupowaniem które kwestionuje Polską niepodległość jest kółko różańcowe wokół jedynego prawdziwego Polaka, prezesika PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje