"13 grudnia będziemy mówić, że Polska może się zmienić w wolny, niepodległy kraj"

02.12.2012 14:08
Jarosław Kaczyński na konferencji zapowiada marsz 13 grudnia

Jarosław Kaczyński na konferencji zapowiada marsz 13 grudnia (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Polska niepodległość jest dziś kwestionowana - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji dotyczącej marszu PiS w rocznicę stanu wojennego. 13 grudnia powiemy temu i "innym negatywnym zjawiskom" "nie" dodał szef PiS. Według niego niezbędne jest "mobilizowanie Polaków", by stworzyć "siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju".
- Są tacy, którzy mówią, że trzeba wyrzec się polskości i nie spotykają się w głównym nurcie mediów ze sprzeciwem, oporem. Wręcz przeciwnie, często są traktowani bardzo poważnie, a o krytyce nie ma żadnej mowy - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej dotyczącej planowanego marszu Prawa i Sprawiedliwości w rocznicę stanu wojennego.

- My musimy mobilizować Polaków, by to nie było coraz głośniej słyszane. Byśmy mogli stworzyć taką siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju - powiedział Kaczyński.

- Jest to marsz, którym z jednej strony pamiętamy, pamiętamy to, co wydarzyło się 31 lat temu. Z drugiej strony mówimy o bardzo, bardzo negatywnych zjawiskach obecnego czasu, ale przed wszystkim myślimy o przyszłości. Myślimy o tym, że Polska może się zmienić, a więc się zmieni i to zmieni się na lepsze, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj - mówił Kaczyński.Prezes PiS odniósł się też do medialnej wypowiedzi prezydenckiego doradcy prof. Tomasza Nałęcza o tym, że - jak cytował Kaczyński - PiS kopiuje marsz współorganizowany przez Kancelarię Prezydenta 11 listopada tego roku. - To prezydent kopiował nasz marsz sprzed roku i to kopiował bardzo dokładnie, łącznie z wynajęciem tego samego dwupiętrowego autobusu dla dziennikarzy - powiedział.

Komitet honorowy i spot promujący marsz

W skład komitetu honorowego Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości weszli m.in.: aktorka Katarzyna Łaniewska, Zbigniew Romaszewski, szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, satyryk Jan Pietrzak, aktorka Anna Chodakowska, poseł Maciej Łopiński, szefowa Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

Organizatorzy uruchomili też stronę internetową poświęconą marszowi. Można na niej obejrzeć półminutowy spot z zaproszeniem na marsz. "Szpitale odsyłają chore dzieci do domów, upadają firmy budujące autostrady, emeryci i znaczna część polskich rodzin żyją na skraju ubóstwa, ponad 2 mln młodych Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy, rząd zezwolił na wprowadzenie GMO. Tę sytuację można zmienić tylko pod naporem zorganizowanych obywateli. Przyjdź na Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości" - zachęca lektor.

Ustawa zakazująca mowy nienawiści? "To uderzenie w demokrację"

Prezes PiS na konferencji nawiązał też do tzw. mowy nienawiści. PO złożyła w Sejmie projekt w tej kwestii, a minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapowiedział utworzenie rady dot. mowy nienawiści. - Myśmy już dostali interpretację, co to ma być mowa nienawiści. (Małgorzata) Kidawa-Błońska już stwierdziła, że jeśli chodzi o występy (Stefana) Niesiołowskiego, to nie jest to mowa nienawiści. Z tego wynika, że mowa nienawiści może być tylko po jednej stronie, że chodzi jedynie o instrument, przy pomocy którego będzie się zamykało usta opozycji i całej krytycznie nastawionej części społeczeństwa - powiedział.

- To jest uderzenie w same fundamenty demokracji - ocenił prezes PiS. - Po uchwaleniu tej ustawy będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której nikt przy zdrowych zmysłach, kto cokolwiek o demokracji wie, nie będzie mógł stwierdzić, że Polska jest państwem demokratycznym - powiedział.

Kaczyński dodał, że minister Boni, który zaproponował radę ds. mowy nienawiści, ma swoim gabinecie politycznym osobę, która "o młodych kobietach, które występowały w spotach" PiS powiedziała "suczki". Chodzi o Dariusza Dolczewskiego, który w czasie kampanii w ostatnich wyborach parlamentarnych umieścił na swoim profilu na Facebooku film z młodymi kandydatkami PiS do Sejmu; w tle filmu słychać było słowa piosenki: "hej suczki, my znamy wasze sztuczki".

- Wiadomo o co chodzi, zdaje się, że władza chce wyraźnie powiedzieć o co chodzi, aby nie było co do tego najmniejszych wątpliwości. Po prostu ci, którzy są krytycznie wobec niej nastawieni mają więcej nie mówić - powiedział prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (816)
"13 grudnia będziemy mówić, że Polska może się zmienić w wolny, niepodległy kraj"
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 977 razy 901

  " Jest to marsz, w którym z jednej strony pamiętamy o wydarzeniach sprzed 30 lat"...

  Jarku ,Kaczor 30 lat temu to ty nawet nie zatrybiles ,ze wprowadzono stan wojenny.
  Taki z ciebie byl bystrzacha.

 • bleblecz

  Oceniono 749 razy 657

  Kartofel rządzi =
  Polska wolna i niepodległa

  Kartofel nie rządzi =
  Polska zniewolona, służalcza, sprzedana, Żydzi, Ruscy, Niemcy, dziadek Tuska, złodzieje, trotyl, zamach, sprzedawczyki, mgła, drogo, agenci, spisek

 • spieprzajdziadu2.0

  Oceniono 659 razy 595

  kaczyński, weź już skończ pie...ć te głupoty. ile można...

 • metalin

  Oceniono 632 razy 578

  A to nie jesteśmy w wolnej Polsce?
  maszerować, maszerowac, maszerować....biedny człowiek:(

 • munaciello

  Oceniono 484 razy 452

  Kaczyński: "Polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana".

  To prawda.
  1. Są w Polsce politycy, którzy nie uznają legalnie wybranych władz.
  2. Są w Polsce politycy, którzy kwestionują niezawisłe i obiektywne werdykty polskich sądów i komisji.
  3. Są w Polsce politycy, którzy znieważają bezpodstawnymi oszczerstwami najwyższe organy państwa.
  4. Są w Polsce politycy, którzy wykorzystują wypadek lotniczy i destabilizują życie polityczne i społeczne w kraju, działając tym samym na rzecz osłabienia państwa.
  5. Są w tym kraju politycy, którzy podkopując autorytet państwa i jego organów, działają na korzyść państw obcych.

 • spitzenreiter

  Oceniono 110 razy 106

  Po wprowadzeniu stanu wojennego internowano 10tys. Polaków, którzy zdaniem komunistycznej władzy mogły zagrażać systemowi. Na listach nie było Jarosława, ale teraz zgrywa bohatera...

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 107 razy 105

  Panie Jaroslawie Kaczyński co pan bredzi ? Gdyby Polska nie była wolna i niepodległa - za to co pan mówi siedziałby pan w więzieniu lub Tworkach. Kiedy pan uwolni Polaków od swoich bredni i histerycznego dążenia do władzy. Pan nigdy nie był i nie będzie bohaterem, dzięki któremu Polska odzyskała niepodległość. Pan jest największym szkodnikiem niepodległej Polski.

 • zaranin22

  Oceniono 105 razy 101

  Dziwne. Z tego co wiem to PiS otzrymuje środki na działalnośc partyjną (grube miliony). Kaczyński siedzi w Sejmie ponad 20 lat i też jakoś nie słysząłem, aby ktoś mu nie wypłacił. Wkurza mnie już. Gdyby tak było naprawde jak mówi, to PIS nie dostawąłby ani złotówki na działalnośc partyjną. Pospieszalksi przeciez ma swoj program w TVP. Gazeta Polska tez normalnie sie ukazuje. Sakiewicz i Pospeiszali wmawiaja ludizom, ze nie ma demokracji.. Rządzi Platforma a Pospieszalksi ma swoj program i nie robi tego za darmo. A cigale wrzeszczy jak mu źle.

 • bartek.london

  Oceniono 107 razy 99

  Ale Polska jest wolna i niepodległa.. Najlepszym przykładem na to jest Kaczyński który jeszcze nie siedzi w więzieniu, choć powinien i to nawet w Polsce wolnej i niepodległej..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje