"Nju Dżerzi". Jak chłopaki z Ursynowa zakpili z TVN 24 w wieczór wyborczy w USA [WIDEO]

Fragment nagrania dokonanego w Warszawie i relacja na żywo w TVN24

Fragment nagrania dokonanego w Warszawie i relacja na żywo w TVN24 (fot. Youtube)

Kilka minut na antenie TVN - dla niektórych marzenie. Kilka minut na antenie TVN i wprowadzenie dziennikarzy w błąd - dla niektórych bezcenne. Dla czterech chłopaków była to przede wszystkim dobra zabawa. Jeden z nich połączył się ze stacją przez Skype'a i przez ponad dwie minuty udawał Polonusa z USA. Reszta nagrała, jak prowadzi tę rozmowę - w mieszkaniu w Warszawie.
"Przy mikrofonie łączy się z nami pan Mateusz z Atlantic City. Dzień dobry, panie Mateuszu" - tak w noc wyborczą podczas prezydenckiej elekcji w USA prowadzący w TVN 24 zapowiedział połączenie wideo przez komunikator Skype z Polakiem mieszkającym w USA. Tak przynajmniej sądził dziennikarz.

Pan Mateusz przez ponad dwie minuty relacjonował na antenie TVN 24 nastroje wśród swoich znajomych w Atlantic City w związku z wyborami prezydenckimi. Jak powiedział, w USA mieszka od dwóch lat i w tym okresie "nie odczuł wielkich zmian", które miała przynieść prezydentura Obamy.

Atlantic City na warszawskim Ursynowie

Nic dziwnego, że nie odczuł, bo nie mieszka w Atlantic City, ale na ulicy Hirszfelda na warszawskim Ursynowie. A z całej historii prawdziwe jest tylko to, że ze studiem TVN 24 połączył się przez Skype'a. Całą resztę swojej historii zmyślił i wraz z trzema kolegami nakręcił wideo pokazujące, jak zakpił z TVN. Opublikował je na YouTube pod tytułem "nju dżerzi ursynów" [pisownia oryginalna - red.].Internauci oszaleli z radości. Pod filmem, który obejrzało już ponad 60 tys. ludzi, mnożą się komentarze z gratulacjami za udany żart. Niektórzy komentujący w niewybrednych słowach oceniają stację. Panuje klimat radości z "dokopania TVN" i jego dziennikarzom. "TVN jest nagie!" - pisze "fugitive88888". "Piękna robota chłopaki!! Macie mój szacunek" - wtóruje "demsonek".

"Mieszkam w USA 2 lata, głosowałem w wyborach"

Mało kto zauważył przy okazji, że żartownisie z Ursynowa sami popełnili błąd, którego nie wychwycił prowadzący. Mianowicie "pan Mateusz" powiedział, że głosował na Baracka Obamę. W innym momencie rozmowy stwierdził, że mieszka w USA od dwóch lat. W takiej sytuacji nie mógłby oddać głosu.

Aby głosować w amerykańskich wyborach, trzeba być obywatelem Stanów Zjednoczonych. A warunkiem koniecznym, jaki musi spełniać kandydat na Amerykanina, jest mieszkanie w USA przez co najmniej pięć lat jako stały rezydent (lub trzy lata w przypadku ślubu i zamieszkiwania z obywatelem USA). Podczas telewizyjnej relacji na żywo nikt jednak się nie zorientował, że żartownisie popełnili błąd, który mógł ich "zdekonspirować".

Do chwili opublikowania tekstu nie udało nam się dodzwonić do rzecznika TVN.

Komentarze (173)
"Nju Dżerzi". Jak chłopaki z Ursynowa zakpili z TVN 24 w wieczór wyborczy w USA [WIDEO]
Zaloguj się
 • kesik001

  Oceniono 664 razy 424

  Fajna zemsta za ten codzienny stek bzdur serwowany nam przez Tv bądź to podrzędne gazety.
  Chłopaki udowodnili im i reszte "celebrytów medialnych" ile są warci oni i te ich medialne wypociny ;-)

 • bemadal

  Oceniono 397 razy 259

  CAŁA Prawda CAŁĄ dobę tylko w TVN!
  Tylko?

 • depegie

  Oceniono 245 razy 185

  "Mało kto zauważył przy okazji, że żartownisie z Ursynowa sami popełnili błąd, którego nie wychwycił prowadzący."
  A nie przyszlo do glowy, ze to tez pewnie bylo specjalnie? To tylko swiadczy o dziennikarzu, z ktorym rozmawial.

 • onetjestlepszy

  Oceniono 221 razy 89

  Czy to jest mowa nienawiści? Wygląda na przedstawiciela skrajnej prawicy!

 • 3aaa

  Oceniono 266 razy 70

  A może chłopaki ZAKPIŁY z dziennikarza GW, który to napisał. Jak się chce innym wytykać błędy to trzeba samemu napisać to po polsku!
  Poza tym gdzie tu wina TVN24? Po prostu okłamali ludzi, którzy w dobrej wierze chcieli dać szansę widzom na zaprezentowanie swoich opinii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje