Po naszym artykule o CBA. Politycy u Olejnik o agencie Tomku: Taki James Bond, jaka IV RP

02.12.2012 10:27
"Uwierzył, że jest Jamesem Bondem". "To taki James Bond, jaka była IV RP" - tak politycy komentowali w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET naszą publikację o kulisach pracy agentów "przykrywkowców" z CBA. Wesołość wzbudziły zdjęcia agenta Tomka, obecnie posła Tomasza Kaczmarka z PiS.
"Całkiem zabawne zdjęcia, pod warunkiem że IV RP nam już nie grozi" - komentował nasz artykuł o kulisach pracy agentów CBA Jerzy Wenderlich z SLD. - Interesujące zdjęcia, przyznaję. Agent Tomek uwierzył, że jest Jamesem Bondem, tylko Bond był bardziej skuteczny, a Tomek, zarówno jako agent, jak i poseł, chyba nie bardzo - kpił Robert Biedroń z Ruchu Palikota.

Gazeta.pl ujawnia kulisy działania agentów CBA

Przypomnijmy: w naszym trzyczęściowym cyklu artykułów na podstawie rozmów z byłym funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego opisaliśmy, jak wyglądały werbunek, szkolenie i działania agentów CBA działających pod przykrywką, w tym osławionego agenta Tomka. Napisaliśmy, jak Biuro podrabiało dokumenty, w tym legitymacje dziennikarskie, opisaliśmy zaopatrywanie agentów w sprzęt, ubrania i inne środki do działania oraz ich najbardziej spektakularne akcje.

Opisaliśmy też, dokumentując materiał zdjęciami, jak wyglądała praca agenta Tomka, czyli obecnego posła PiS Tomasza Kaczmarka (stał się obiektem wrogości swoich byłych kolegów po tym, jak zaczął robić karierę polityczną).

Politycy kpią ze zdjęć agenta Tomka: Taki Bond, jaka IV RP

- Te zdjęcia były żenujące. To taki James Bond, jaka była IV RP i jak ta służba była wywiadem brytyjskim na służbie Jej Królewskiej Mości. Niepokojące jest zwłaszcza podrabianie legitymacji dziennikarskich. To oznacza, że być może dopuszczono się metod nie tylko na granicy dobrego smaku, ale na granicy prawa - komentował w "Siódmym Dniu Tygodnia" eurodeputowany PO Jacek Protasiewicz.

- Skąd pan wie? - pytała posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa. - Nie znamy instrukcji [dotyczącej działalności agentów CBA pod przykrywką - red.], bo jest tajna. Działalność służb jest tak specyficzna, że trzeba się naprawdę na tym dobrze znać, żeby coś o tym mówić - dodała.

- Gdyby jeszcze ta służba miała naprawdę realne wyniki - kpił Protasiewicz. - Miała, miała, przypomnę panu wielką aferę z Sawicką, co kręciła lody przy prywatyzacji służby zdrowia - kontrował Jacek Sasin z PiS. - Nie podoba mi się, że takie zdjęcia są publikowane przez gazetę. Tajne służby muszą się wkomponować w środowisko - podkreślał. - Agent Tomek zrobił to najlepiej - śmiał się Biedroń. - Jaka Rzeczypospolita, takie Bondy - zakończył Protasiewicz.

Zobacz także
Komentarze (249)
Zaloguj się
 • sadhu_satana666

  Oceniono 2 razy 2

  to ma być agent??? no może z agencji towarzyskiej ;-)

 • rikardino33

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Prezes to ma dopiero elitę,wokół siebie.Tylko pogratulować.

 • jmma.777

  Oceniono 2 razy 2

  Aby obraz był pełny tej chluby XX wieku - czyli IV RP - brakuje mi na tych zdjęciach paru czołowych krzewicieli ówczesnego systemu - braciszków Kaczyńskich oraz ich szczekających piesków - homanów,baszczaków,sasiów,fotygowych,opińskich,itd.itd

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  GW obsmarowuje Tomka w rewanżu za to ze ich kolesiom ,
  Tuskowi i PO,
  po przez ujawnienie co mówiła Sawicka, nie pozwolił
  na przewal z prywatyzacja Służby Zdrowia.

  Tak samo jak on, reszta, Tomków pływa w luksusie i za darmo kasę bierze,
  O czasu do czasu Tusk użyje ich do prowokacji politycznej, np. przeciwko Cimoszewiczowi czy Brunowi K.

 • soldadura104

  Oceniono 4 razy 0

  Byle kogo by tak nie atakowali.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy -1

  Agent Tomek robi rewoltę młodych w resortach iłowych.
  Ostatnio przekonał Jarosława aby poparł działania policji w czasie marszu i długo szyta intryga PO jako obrońców policji pękła jak bańka mydła.

 • wielebny.666

  Oceniono 2 razy -2

  od pewnego czasu nie znoszę Pawła Kukiza, ale jak zapoczątkował walkę o jednomandatowe okręgi wyborcze, to jestem z nim. w takich wyborach taki prostak jak tzw. agent tomek nigdy do sejmu by nie wszedł. walczmy o to, żeby wyborcy a nie partie decydowały o tym, kto będzie w sejmie.

 • arius9

  Oceniono 2 razy 0

  Jaki Bond ? Zwykly oszust i kryminalista, zreszta tak jak reszta PiSu.

 • szemlem

  Oceniono 3 razy 1

  Głupia gawiedź łyka takie farmazony. Ludzie są wyobcowani z logicznego myślenia. Jeżeli nawet tak było jak pisze proganada Tuskowa, to TERAZ służby specjalne , te TUSKOWE są INNE. "Są baaardziej ludzkie i działają zgodnie z prawem". Ehhh....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje