"Schodzę z radarów". Prawicowy bloger Nicpoń rezygnuje z "działalności publicznej"

01.12.2012 16:34
Autor bloga na oleśnickiej stronie PiS

Autor bloga na oleśnickiej stronie PiS (Fot. pis.olesnica.pl)

Artur Nicpoń zrezygnował z kariery prawicowego blogera i działacza PiS. "Schodzę z radarów, tzn. rezygnuję nie tylko z prowadzenia bloga, ale i wszelkiej działalności publicznej i politycznej" - napisał na swojej stronie internetowej. Na stronie Nicponia były treści antysemickie i wezwania do przemocy. Po tym, jak to opisaliśmy, działacz został zawieszony w prawach członka PiS.
Sprawę Nicponia opisaliśmy jako pierwsi. Znany w prawicowej blogosferze członek zarządu okręgowego PiS we Wrocławiu, wiceprezes Klubu "Gazety Polskiej" w Oleśnicy radził Żydom, by "wypierd...li", policjantów nazywał "psami Donalda Tuska" i ostrzegał, że "zapłacą straszną cenę". Co do szefa rządu, to pod jednym z postów zastanawiał się, czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia go jak psa. Z czytelnikami swojego bloga wymieniał się radami, jak zdobyć broń. Godzinę po opublikowaniu naszego tekstu strona Nicponia ogłosiła "przerwę techniczną". - Niedługo będzie czynne - zapewniał autor.

Początkowo PiS bagatelizował sprawę. - Nie zadam sobie trudu, by to sprawdzić, bo uważam to za rzecz zupełnie nieistotną - mówił nam poseł Kazimierz Ujazdowski (ma biuro w Oleśnicy). Jednak dzień później, gdy Nicponiem zainteresowały się inne media, Jarosław Kaczyński osobiście zdecydował o zawieszeniu Nicponia w partii. Rzecznik PiS zapewniał, że jego partia nie toleruje takich zachowań. Sprawa została przekazana do rzecznika dyscypliny partyjnej. Nicponiowi groziło wyrzucenie z Prawa i Sprawiedliwości.

Przez cały czas strona Nicponia wciąż zmagała się z "przerwą techniczną". Ale w komentarzach autor zapowiadał, że nie zamierza przerwać prowadzenia bloga. W czwartek zmienił zdanie. - Nie będę komentował czy prostował kłamstw i manipulacji na mój temat, rozpowszechnianych przy okazji ostatniej medialnej zadymy, bo trzeba albo durnia, albo wyjątkowo złej woli, żeby nie rozumieć tego, co pisałem w swoich tekstach. Wszystko to jednak spowodowało różnego rodzaju uciążliwe szykany wobec mojej rodziny, w tym nawet wobec moich dzieci. Tu nie chodzi o mnie, ale to są zbyt duże koszty, których nie zamierzam mojej rodzinie przysparzać - oświadczył Nicpoń i zadeklarował, że rezygnuje z "wszelkiej działalności publicznej". Przeprosił też PiS za "ewentualny kłopot, jaki sprawił swoim pisaniem".

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • szczuras99

  Oceniono 1 raz 1

  Pare anonimow do rodziny i gieroj Nicpon sie posral w gacie . hehehe

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  Smiec zawsze laduje na smietnisku.Twoje dzieci powinny ci do pyska napluc.

 • ziione

  Oceniono 2 razy 2

  powinni cie h..u w kapsułę jakąś kartonową wsadzić i wysłać poza radar. ty ludzka szmato, tfuuu

 • pluto37

  Oceniono 1 raz 1

  Ten PiSowski pajac ma w łapie broń, która wygląda na autentyk.
  Może warto byłoby, żeby odpowiednie organa państwa sprawdziły czy ma ją legalnie i czy po wezwaniach do strzelania do ludzi powinien ją mieć dalej.
  Przecie może zacząć teraz strzelac do kaczek, albo innych stworzeń żywych.
  Niezrównoważeni osobnicy nie powinni dostawać zezwolenia na takie urządzenia.
  Jeśli już to jedynie na procę, a i to pod kontrolą.

 • ocalalyzwatahy

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4
  Gorąco polecam... przejrzec na oczy!

 • jan2wro

  Oceniono 3 razy 1

  Nicpon uzurpujacy poglady prawicowe jest klasycznym prowokatorem. Antysemityzm jest rasistowskim pogaldem charakterystycznym nie tyle dla skrajnej lewicy czy prawicy ale pogladem skrajnym dla jakiegokolwiek mysli spojnej intelektualnie. Jest wiec ruchem idiotow, prowokatorow, czesto dzialajacych za namowa, zacheta lub na zleceniem innych.

 • piss.off

  Oceniono 3 razy 3

  .
  czy poglądy tez zmienił ?..... jego dzieciaki maja przewalone, mają ojca rasistowską świnię

  nicpoń ! wsadź sobie dwururkę w d,,,,, i odpalaj

 • ask70

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ten nicpoń wie, że dla posła Nowaka Kaczyński to jak najbardziej autentyczny Żyd?

 • tp70

  Oceniono 3 razy 3

  A może ktoś ma pomysł jak się wreszcie pozbyć z polityki Kaczyńskiego?????. Powinniśmy jednym głosem dążyć do postawienia go przed Trybunałem Stanu. Nikt nigdy nie działał na szkodę Polski i nas w takim stopniu. Ile ten stary człowiek czyni zła w kraju. Dlaczego moje dzieci mają cierpieć przez oszalałego starca!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje