"Można się zakazić w toalecie i przez dotyk". Coraz mniej wiemy o HIV [WYWIAD]

01.12.2012 11:13
Szybki test na obecność HIV - minilaboratorium pod Kijowem. Wynik pozytywny

Szybki test na obecność HIV - minilaboratorium pod Kijowem. Wynik pozytywny (Fot. Efrem Lukatsky AP)

"Można się zakazić w toalecie i przez dotyk". Polacy coraz mniej wiedzą o HIV- Co drugi Polak uważa, że HIV można się zakazić w publicznej toalecie i że komary przenoszą wirusa, a jednocześnie tylko 9 procent Polaków przynajmniej raz w życiu zrobiło test. Najgorsze, że ten temat uważamy za "zgrany i oklepany", a coraz mniej o nim wiemy - mówi w wywiadzie dla Gazeta.pl Magdalena Ankiersztejn-Bartczak Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.
Zobacz także
Komentarze (82)
"Można się zakazić w toalecie i przez dotyk". Coraz mniej wiemy o HIV [WYWIAD]
Zaloguj się
 • tpepe

  Oceniono 245 razy 229

  Ca za debil dał taki tytuł. Teraz wszyscy już będą wiedzieli, że można się zarazić w toalecie lub przez dotyk, bo gazeta tak pisze. No a wywiad długi.. kto by czytał. Szybki komentarzyk o Tusku i lecimy dalej.

 • pinokkio

  Oceniono 156 razy 148

  ">Można się zakazić w toalecie i przez dotyk<. Coraz mniej wiemy o HIV" - tak w tej chwil wygląda tytuł artykułu przytoczony na głównej. W pierwszym momencie pomyślałem, że wlaśnie naukowcy stwierdzili, ze jednak można tak się zarazić i że w związku z tym smutno skonstatowali, że coraz mniej wiedzą o HIV. Zdaje się, ze nie ja jeden tak ten tytu zrozumiałem. A że większość czytelników ogranicza się, jak wiadomo, do lektury nagłówków - łatwo zgadnąć, jaki będzie tego skutek dla publicznego oświecenia w kwestii AIDS. Pogratulować redaktorom wyobraźni.

 • kongreszydowski

  Oceniono 152 razy 130

  Mozna i w toalecie, tylko ze niewygodnie.

 • jotembi

  Oceniono 51 razy 49

  "Osoby seropozytywne wiedzą wygląda jak ta choroba jest ostrzegana w społecznie."

  szkoda że taki cenny i ważny tekst nie został przeczytany przez weryfikatora przed publikacją

 • wodakrolewska

  Oceniono 51 razy 35

  Jeszcze zapomnieli dodać że od słuchania jak ktoś pier...oli.

 • katia_00

  Oceniono 22 razy 20

  Polak boi się ze zakazi się hiv w ubikacji, lub przez podanie ręki, lub pocałunek, albo ukąszenie komara, ale już bzykać się z piękną lub pięknym nieznajomym, bez zabezpieczenia, się nie boi,bo przecież ona/on na pewno nie mogą mieć hiva.

 • kosmaty_patriota

  Oceniono 20 razy 18

  Dla ludzi, na których działają duże, wytłuszczone tytuły na pierwszej stronie rzetelnej gazety, jest teraz pewnikiem, że dotyk i toaleta to główne sposoby na złapanie HIVa.
  Brawa dla redaktora!

 • roger45

  Oceniono 32 razy 8

  Wykryli niedawno mutacje Eboli ktora rozchodzi sie kropelkowo przez powietrze. Wiec niech nikt nie mowi niczego ze 100% pewnoscia w tej branzy i nie tylko w tej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje