21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

01.12.2012 06:00
O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

W sobotę w Toruniu Radio Maryja będzie świętować 21. urodziny. W dobrym nastroju, bo stacja o. Tadeusza Rydzyka ma najwięcej słuchaczy od siedmiu lat Od stycznia do końca września stacji słuchało średnio dziennie 1 mln 57 tys. Polaków. To o 70 tys. więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Hołub.
Jak wynika z badań CBOS, słuchacze rozgłośni są bardziej krytycznie nastawieni do rzeczywistości niż przeciętni Polacy i w ciemniejszych barwach widzą przyszłość. Ale radio nie tyle kreuje ich sposób postrzegania świata, ile jest z nim zgodne.

Poczucie przynależności i wartości daje słuchaczom także czytelny podział obowiązujący w Radiu Maryja: na "my" i "oni". "My" jesteśmy sługami prawdy, wierzymy w Boga, kochamy ojczyznę, realizujemy przesłanie Jana Pawła II. "Oni" chcą zniszczyć, zdemoralizować i rozkraść Polskę. Odbierają nam prawa, zamykają nam usta i ogłupiają naród, żeby zrobić z nas niewolników.

Zagrożenie i wspólny wróg mają mobilizować Rodzinę. Do wpłat i do akcji. Rozgłośnia podaje na swojej stronie internetowej, że pod protestami do KRRiT w sprawie TV Trwam podpisało się już 2,4 mln osób. W obronie telewizji odbyło się już niemal 140 demonstracji i marszów w Polsce i za granicą. Do manifestacji przyłączają się "Solidarność", Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, PiS i Solidarna Polska. Łączy ich chęć przewrócenia rządu Donalda Tuska. Bo radio, które dociera do miliona słuchaczy, jest dobrym sojusznikiem.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (406)
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 3 razy -1

  Ojdyr tylko mąci ludziom w głowach.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 4 razy -2

  amron53
  Posłuchaj Stary.
  Jak świat jest światem,
  W tym kto drugich depcze,
  Widać psychopatę.

  I powiem Ci jeszcze.
  Do Szeolu droga,
  To jest przeznaczenie
  Chowanych bez Boga.

  Kto w Boga nie wierzy
  I Mu nie hołduje,
  Ten się, beznadziejnie,
  Opuszczonym czuje.

  Ja, żadną inwektywą,
  Nie będę Ci ubliżać.
  To wstyd, by w takim stopniu,
  Przed światem się poniżać.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 2 razy 2

  Chrześcijaństwo w "Radiu Maryja" jest tylko fasadą, za którą wszystko jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa.
  Chrystus nie miał do dyspozycji ani radia ani telewizji ani pieniędzy i prawda, którą głosił, trafiła do milionów.
  Do zafałszowania tej prawdy potrzebne jest wszystko to, o co walczy z uporem o. Rydzyk.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 7 razy -5

  Ja słucham " Radia Maryja "
  I " Telewizji TRWAM ".
  Równie wspaniałe zdanie
  O obu mediach mam.

  Należy jedno wiedzieć,
  Że każda nasza droga,
  Jest życiem " tu i teraz "
  Złożonym w ręce Boga.

  Choć różnorakie szlaki,
  Nieraz przeciwne, mamy,
  To wszyscy, jednakowo,
  Przed Bogiem się spotkamy.

  Miast " mowę nienawiści "
  W tym względzie siać i szerzyć,
  Starajmy się, szlachetnie,
  Nasz wymiar czasu przeżyć.

 • togo13

  Oceniono 1 raz 1

  Stowarzyszenie Caritasu WIOSNA -sprawozdanie ze zbiórki publicznej:" zebrano 166 tysięcy złotych- wydano 128 tysiecy zl. na wynagrodzenie dla agencji interaktywnej za przygotowanie pomysłu i wykonanie prac programistycznych dla SZLACHETNEJ PACZKI.."
  Dobry pomysł za 100 tysiecy zł.

 • alexy-dwa

  Oceniono 3 razy 3

  Dla niektórych Rydzyk jest Bogiem.Dla mnie tylko marnym hochsztaplerem który okrada ubogich emerytów z pieniędzy.Z kasy zebranej na ratowanie stoczni nigdy się nie rozliczył - jest więc złodziejem.

 • normalny1945

  Oceniono 4 razy 2

  przepraszam za moj wpis o nienawisci , dla niesłuchaczy co ma Ryja po przeczytaniu paru wpisow teraz już wiem że co u nas normalnych ludzi jest mową nienawisci to dla was jest wyrażeniem miłosci do ludzi , do Boga i do tej co ma ryja dziwne ale prawdziwe . No to rożance w łapy i modlcie się ale tylko o siebie bo nam taka miłosc jest niepotrzebna my jak się kochamy to mamy usmiech na ustach , a nie jakis grymas nienawisci.

 • normalny1945

  Oceniono 2 razy 2

  jak ktos może cos takiego czegos słuchac ? Jadąc samochodem często mi włącza to radio wiadomo ruskie fale - jestem zdziwiony że w sredniowieczu już mieli radio dlaczego tak pozno podają te wszystkie wiadomosci tyle wiekow wiadomosci już nieaktualne . Pozdrowienie dla tej zawsze dziewica ale uparta ta wasza co ma ryja moja żona przed urodzeniem już nie była dziewica . Słyszalem że w Indiach uzupełniają błonę dziewiczą , ale w 20 wieku ,a może wtedy już było in vitro sami widzicie że to się kupy nie trzyma.

 • jagb50

  Oceniono 13 razy -5

  Ja też zacząłem słuchać Radia Maryja. Stwierdzam, że jest całkiem super. Nie ma tam nieczystych intencji. Propagują miłość do Boga, ojczyzny. Troszczą się o rodzinę, o dobre wychowanie dzieci i młodzieży. Nie idą za modnym nurtem europejskim, który nie wydaje się być właściwy dla człowieka. Kładą nacisk na rozwój duchowy człowieka a nie tylko materialny. Tak trzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje