21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

W sobotę w Toruniu Radio Maryja będzie świętować 21. urodziny. W dobrym nastroju, bo stacja o. Tadeusza Rydzyka ma najwięcej słuchaczy od siedmiu lat Od stycznia do końca września stacji słuchało średnio dziennie 1 mln 57 tys. Polaków. To o 70 tys. więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Hołub.
Jak wynika z badań CBOS, słuchacze rozgłośni są bardziej krytycznie nastawieni do rzeczywistości niż przeciętni Polacy i w ciemniejszych barwach widzą przyszłość. Ale radio nie tyle kreuje ich sposób postrzegania świata, ile jest z nim zgodne.

Poczucie przynależności i wartości daje słuchaczom także czytelny podział obowiązujący w Radiu Maryja: na "my" i "oni". "My" jesteśmy sługami prawdy, wierzymy w Boga, kochamy ojczyznę, realizujemy przesłanie Jana Pawła II. "Oni" chcą zniszczyć, zdemoralizować i rozkraść Polskę. Odbierają nam prawa, zamykają nam usta i ogłupiają naród, żeby zrobić z nas niewolników.

Zagrożenie i wspólny wróg mają mobilizować Rodzinę. Do wpłat i do akcji. Rozgłośnia podaje na swojej stronie internetowej, że pod protestami do KRRiT w sprawie TV Trwam podpisało się już 2,4 mln osób. W obronie telewizji odbyło się już niemal 140 demonstracji i marszów w Polsce i za granicą. Do manifestacji przyłączają się "Solidarność", Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, PiS i Solidarna Polska. Łączy ich chęć przewrócenia rządu Donalda Tuska. Bo radio, które dociera do miliona słuchaczy, jest dobrym sojusznikiem.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Polonijny biznesmen i antysemita dzieli prawicę - kim jest Jan Kobylański?
Komentarze (406)
21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka
Zaloguj się
 • andrzej.frant

  Oceniono 738 razy 592

  Dzięki RM w Polsce przybywa ateistów, agnostyków i antyklerykałów.
  I bardzo dobrze.
  Dzięki ci ojcze Tadeuszu, za tak skuteczną i pożyteczną działalność.
  Bóg zapłać.
  Alleluja i do przodu.

 • petelkowa

  Oceniono 472 razy 374

  Winszuję. Trzeba jakoś uczcić. Gościem honorowym będzie agent Tomek pod przykryciem?

 • e-komentarz

  Oceniono 444 razy 348

  Jak nazwać taki mechanizm pozyskiwania kasy:
  1. Tworzymy dowolny produkt na który jest bardzo mały popyt.
  2. Głosimy wszystkim że mały popyt to spisek wrogów tego produktu, Narodu i Ojczyzny.
  3. Organizujemy w obronie tego produktu protest zachęcający do wpłat na nasze konto.
  4. Naszego produktu nie ulepszamy, stracilibyśmy wtedy zwolenników teorii spiskowej.
  5. Dużą część pieniędzy odkładamy "do skarpety", a resztę przeznaczamy na następny protest.
  6. Przechodzimy do punktu 2.

 • money.eu

  Oceniono 428 razy 324

  Rydzyk i kaczynski :dwaj najwieksi szkodnicy i wrogowie Polski,przejda do historii obok zdrajcow z Targowicy i im podobnych.
  Niestety jak widac,wciaz jest wielki obszar ciemnoty,biedy i zwyklej bezdennej glupoty,zarliwie podsycany przez czarna zaraze i przybocznych PiS.
  Dla wlasnych interesow gotowi podpalic wlasny kraj i rozpetac nawet kolejna wojne z sasiadami.
  Na szczescie to juz tylko pojedyncze procenty populacji

 • 18261826www

  Oceniono 395 razy 307

  Do Was zwracam sie mlodzi Polacy.
  Tzw Radio Maryja nie ma nic wspolnego z religia katolicka,wrecz przeciwnie to zaprzeczenie i profanacja wszystkich wartosci chrzescijanskich!!!RM zabija wiare w czlowieku,wiare w sens zycia,wiare we wlasne sily,wiare w przyszlosc.Macie jedno,jedyne zycie i mozecie je przezyc pieknie i szczesliwie.Polska jest wciaz krajem biednym i troche zacofanym w porownaniu z krajami zachodu ,ale jest wolna i demokratyczna,a za te wartosci zginely miliony Polakow.Nie dajcie sie oglupic,ani zaszczuc nienawiscia,szukajcie prawdy,nie dajcie sie angazowac w cos co nie da Wam przyszlosci,a Boga miejcie w sercu ,a nie na scianie!

 • cxcezar

  Oceniono 328 razy 246

  Lubię się pośmiać to słucham czasami.Ale wierzyć w te pierdoły emitowane z Torunia ? Tylko ludzie pozbawieni własnego rozumowania ,wierzą w takie bajki. XXI wiek a szamani dalej mają się dobrze,ale to wybór wierzących,byle od kasy Państwa trzymali się z daleka.

 • pucha-tek

  Oceniono 106 razy 80

  Nie jest to problem wierzący czy ateista. Nie obrażając nikogo jest problem poziomu intelektu. Sam jestem emerytem i z daleka uciekam od osób słuchających tego radia. Osoby te mają dwa tematy: albo co przekazuje Toruń ( tu wolę tracić czas czytając któryś raz cykl Diuny - Franka Herberta) lub ich dolegliwości (tu z racji wieku zdecydowanie wolę weselsze rozmowy). Tym ludziom brakuje pomysłu na końcówkę swojego życia. Już wolę pogadać z tymi co od rana zbierają na piwo.

 • st.bareja

  Oceniono 80 razy 60

  Słuchacz: - W Oświęcimiu nigdy nie było komór gazowych. Ta propaganda głoszona jest przez lobby homoseksualistów amerykańskich. Ojciec Piotr: - Chyba przez lobby żydowskie. Słuchacz - A to nie na jedno wychodzi?

  Słuchaczka RM: - Idę sobie ulicą, patrzę, a tu takie szesnastoletnie ku... wkładają za wycieraczki samochodów ulotki agencji towarzyskich. Patrzę za chwilę, a jedną taką ulotkę wyciąga nasz ksiądz proboszcz. No to pytam się jego, po co mu ona. A ksiądz odpowiedział, że przyda się jako zakładka do książki. Już nie wiem, co o tym myśleć.

  www.facebook.com/photo.php?fbid=437450986302762&set=o.170504681632&type=3&src=http%3A%2F%2Fsphotos-h.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F484944_437450986302762_761716076_n.jpg&size=480%2C640

 • koloratura1

  Oceniono 148 razy 54

  Co komu przeszkadza, że dziadki sobie pospacerują?
  Spacery są dobre dla zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje