Agent Tomek po naszej publikacji jego półnagich zdjęć: Dziennikarze "GW" chcą osłabić Polskę

30.11.2012 16:31
Zdjęcie wykonano 29 lipca 2009 r., o godz.10.54. Tomasz Kaczmarek (agent Tomek), najsłynniejszy agent ''pod przykryciem'' na kilka godzin przed operacją CBA, która miała dowieść, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski i jego żona posiadali nielegalny majątek. Zakończyła się fiaskiem i kompromitacją. Zdjęcie przekazane nam przez byłego funkcjonariusza CBA.

Zdjęcie wykonano 29 lipca 2009 r., o godz.10.54. Tomasz Kaczmarek (agent Tomek), najsłynniejszy agent ''pod przykryciem'' na kilka godzin przed operacją CBA, która miała dowieść, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski i jego żona posiadali nielegalny majątek. Zakończyła się fiaskiem i...

Obecny poseł PiS Tomasz Kaczmarek, bohater zdjęć ujawnionych przez gazeta.pl i "Gazetę Wyborczą", na których jako tajny agent Tomek pozuje półnago nad walizką pieniędzy przed operacją CBA, stwierdził we wprost.pl: - Dziennikarze "Gazety Wyborczej" chcą osłabić państwo polskie, publikując materiał na temat wątpliwych prawnie praktyk dawnego CBA.
Kaczmarek postanowił odnieść się do materiału o CBA Mariusza Kamińskiego, który opublikowały dziś wspólnymi siłami Gazeta.pl i "GW". W artykule "Jak się robi 'przykrywkowca'" były funkcjonariusz Biura odsłonił kontrowersyjne kulisy działania CBA - wyposażało ono swoich pracowników m.in. w fałszywe dokumenty, np. legitymacje prasowe.

- Oczekuję stanowczej i ekspresowej reakcji organów państwa, w tym obecnego szefa CBA Pawła Wojtunika i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, ponieważ w sposób bezczelny i bezpośredni zagrożone zostało życie i zdrowie funkcjonariuszy - oświadczył na wstępie rozmowy z wprost.pl obecny poseł.

"Publikacja tych zdjęć to była daleko skrajna głupota"

Życie i zdrowie agentów według niego miało zostać narażone przez publikację zdjęć, na których widnieją on i inni funkcjonariusze. Paradoksalnie, mimo że zdjęcia te są podstawą jego wniosku, aby zajęli się nami CBA i Prokuratura Generalna, to Kaczmarek nawet ich nie widział. W trakcie wywiadu zdradził, że nie wie, że wszystkie twarze na tych fotografiach - poza jego własną - zostały zamazane (nikogo nie da się na nich rozpoznać). Ich publikację tak czy inaczej nazwał "dalece skrajną głupotą".

Dowiedziawszy się od dziennikarki portalu, że twarze na zdjęciach zostały wypikselowane, stwierdził, że "nie to żadnego znaczenia", bo "osoby te są łatwo rozpoznawalne". - Ja dziś jako parlamentarzysta nie pozwolę na to, żeby ludzie, którzy stoją na straży obrony praworządności w Polsce, byli w ten sposób narażani - zapowiedział.

W rozmowie nie pada za to pytanie o to, po co agent Tomek fotografował się niekompletnie ubrany - ale za to bardzo zadowolony - z walizkami pełnymi pieniędzy.

"Ci dziennikarze chcą utorować drogę dla przestępców"

Co ciekawe Kaczmarek kilkakrotnie pytany o to, czy funkcjonariusze CBA nie łamali przypadkiem prawa, posługując się fałszywymi legitymacjami dziennikarskimi, albo odmawiał udzielenia odpowiedzi albo zmieniał temat. Najpierw odesłał dziennikarkę do "przepisów i aktów prawnych" dotyczących służb specjalnych, by potem powiedzieć: - Kuchnia i kulisy działania służb specjalnych są opatrzone klauzulą tajności. Złamałbym prawo, gdybym się takich komentarzy dopuścił.

Wcale nie jest tego taki pewien obecny szef CBA Paweł Wojtunik, który zarządził już analizę dzisiejszych doniesień Gazeta.pl i "GW" i jeszcze dziś ma w tej sprawie przekazać zawiadomienie do prokuratora generalnego. Rzecznik Biura z kolei opisane przez nas dawne praktyki "przykrywkowców" określił mianem "niepokojących".

Nie przeszkodziło to posłowi PiS nazwać naszych dziennikarzy "bezmyślnymi". Według niego powinni oni stanąć przed obliczem prokuratora. - Chcą osłabić państwo polskie. Chcą utorować drogę dla tych, którzy łamią prawo ale też osłabić służby specjalne, w tym CBA - zawyrokował agent Tomek.

Zobacz także
Komentarze (459)
Zaloguj się
 • feldkurat-katz

  0

  Prawdziwy agent . Najsprawniejszy jęzor IV RP . Gdy kutas zawiedzie jęzor wykona zadanie służbowe .

 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  Tłusto-torsy agent Tomek : "Dziennikarze >>GW<< chcą osłabić Polskę".
  Prawie jak Król Słońce: POLSKA TO JA !

 • namiastek

  Oceniono 3 razy -3

  fałszywe legitymacje.. . straszne ;)
  w kraju w którym przestępcy panoszą się nie znając granic bezczelności wszelkie działania operacyjne
  które nie szkodzą bezpośrednio obywatelom powinny być dozwolone.
  Jeśli to jedyne przewinienie tego agenta to dać mu medal i dożywotnią emeryturę.
  A dziennikarzynę jak już pisałem do pisania o przymrozkach.

 • ste-els

  Oceniono 2 razy 2

  Czy takich durni musi mieć CBA, czy takich osłów ma mieć Sejm.
  Wstyd mi za Kempę i Agenta, oni wybrani zostali na posłów ze Świetokrzyskiego.

 • folwark_polski

  Oceniono 1 raz 1

  damska dziwka burdel taty kamionki

 • ayronaa

  Oceniono 4 razy -4

  Jesli robil (w co watpie, bo przeciez GWno manipuluje wszystkim, wiec jaki problem zmanipulowac zdjeciami) to robil dokladnie to samo co prostytutki na wizji TVN czy redachtorzy w GW. Wiec w czym problem?

 • signal

  Oceniono 4 razy 4

  osłabić jak można idiotę osłabić rzygacza bawidamka

 • wielebny.666

  Oceniono 4 razy 4

  i ja płacę podatki na takiego idiotę. dajcie mi go na wyciągnięcie ręki, a pokażę ch..owi gdzie jego miejsce w szeregu.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje