Wipler o demaskatorskim materiale Gazeta.pl i "GW" o CBA: Ma tylko odwrócić uwagę od PKB

30.11.2012 14:50
Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

CBA pod zarządem Mariusza Kamińskiego podrabiało wszystko, nawet legitymacje dziennikarzy. Fałszywych dokumentów używali, by wysondować dane środowisko - takie informacje ujawnili dziennikarze portalu Gazeta.pl i "Gazety Wyborczej". Według PiS materiał może być tylko "kolejnym pomówieniem" czy "wrzuceniem tematu zastępczego".
Dziennikarze portalu Gazeta.pl i "GW" opublikowali dziś materiał, w którym były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego odsłonił kontrowersyjne kulisy działania CBA z czasów Mariusza Kamińskiego. Biuro m.in. wyposażało swoich pracowników w fałszywe legitymacje prasowe.

Tymczasem według Przemysława Wiplera z PiS materiał, nad którym dziennikarze obu redakcji wspólnie pracowali przez kilka ostatnich tygodni, mógł powstać tylko po to, aby... odwrócić uwagę od niepokojących danych na temat krajowej gospodarki.

Wipler: To może być tylko kolejne pomówienie o CBA

O wątpliwych prawnie praktykach CBA, o których dziś napisaliśmy, poseł mówi: - Nie wiem, jakie CBA ma uprawnienia, nie wiem, jakie ma kompetencje, nie wiem, w jakich przypadkach mogłyby tego rodzaju działania być prowadzone. Ale przede wszystkim nie wiem, czy one w ogóle były one prowadzone, a to jest tylko kolejne pomówienie, kolejne wrzucenie tematu zastępczego, abyśmy nie zajmowali się tragicznymi danymi dotyczącymi sytuacji w polskiej gospodarce.

Kwiatkowski: To może być sprawa dla sejmowej komisji

Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego z kolei, może być uzasadnione, by sprawą CBA zajęła się sejmowa komisja ds. służb specjalnych. - Określone grupy zawodowe mają prawnie odrębny status od innych środowisk zawodowych, dlatego tym bardziej zasadnym jest zadanie pytania, czy przygotowanie dokumentów legalizujących fałszywą tożsamość poprzez przygotowanie legitymacji prasowych było działaniem prawidłowym czy nie - oświadczył polityk PO.

Zobacz także
Komentarze (200)
Zaloguj się
 • papaleone

  Oceniono 2 razy 2

  Co za pajac PiS-owski???
  Nie wiem, nie wiem, nie wiem, ale powiem że.....
  To pachnie mi szefem PiS "wiem ale nie powiem"
  Czy oni wszyscy tak mają???

 • 121uchatka

  Oceniono 1 raz 1

  Być może Panie Pośle - gdyby zdarzenia nie było te "wstrętne pismaki" musiałyby poszukać sobie innego żeru, a tak - Pańscy partyjni towarzysze sami dali im doskonały pokarm, byliby głupcami gdyby nie skorzystali. Nie musi Pan się oburzać na "dziennikarskie hieny" wystarczy mieć pojedynczą moralność a nie jedną na pokaz a drugą dla siebie. Kali z powieści Sienkiewicza się kłania.

 • jan.58

  Oceniono 1 raz 1

  A ja odwrócę uwagę od Wiplera !

  www.wiadomosci24.pl/artykul/lepiej_smiac_sie_niz_plakac_czesc_16_252489.html

 • aghrra

  Oceniono 5 razy -3

  Platforma leciała na ryj wieć postanowili trafić w PiS przez podrzucenie wiadomości o trotylu prowokacje 11 listopada i niedoszłego zamachowca Rzeczywiście przez chwilę się udało i usłużne media odtrąbiły zwyciestwo Aż tu nagle okazalo się że w ostatnim sondażu PiS I PO ma mniej wiecej po równo Wiec pora na nowe trafienie w PiS przez CBA Gadzinowe media jak w PRLu zawsze na posterunku

 • kocisbk

  Oceniono 2 razy 2

  PKB to jedna sprawa a ABW to druga i nie mieszajmy tego bo z tego żadnego dania nie bedzie

 • botanicus

  Oceniono 1 raz 1

  W kulki znowu lecicie panowie.

 • szczuras99

  Oceniono 2 razy 2

  takie typy jak Winkler kosztuja podatnika 14 tys zl miesiecznie

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Panie pośle chciałbyś wzorów, to proszę porównać nas.
  Może taki stan państwa by pasował pedofilom związanym z pana partią!
  Filmiki uzasadniają treść.

  Samotne dzieci.

  Choć ciemno, nie ma bajki.
  Zdejmuję majtki za fajki.
  Zimno tu leci z góry.
  A ciepło mamy z rury.
  W kanale nas pięcioro.
  Ale przy zupce sporo.
  Pilnują kolejki chłopcy.
  By mnie nie wypchnął obcy.
  Nie noszę ja gałganów.
  Opiekę mam u panów.
  Wonna i wykąpana.
  Zaspokajam pacana.
  Czasami ich jest wielu.
  Wyląduję w burdelu.
  Pan ustosunkowany.
  Z panami robi zmiany.
  Z gazet zrobili choinkę.
  Dostałam od nich szminkę.

  2011-12-21 almagus

  www.youtube.com/watch?v=wfD65LiLWso
  www.youtube.com/watch?v=wfD65LiLWso
  www.youtube.com/watch?v=re-ycmmQRJ4

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 0

  Właśnie przed chwilą oglądałem krótki wywiad z prezesem agencji ratingowej FITCH.
  Facet podaje,że agencja NIE PRZEWIDUJE ruchów w stosunku do Polski. Mało tego, agencja estymuje delikatny wzrost naszego PKB w końcówce IV Q.....
  I powiem tak : jak wiemy agencje ratingowe z prędkością światła baaaardzo chętnie obniżają krajom notowania - często pewnie wychylając się przed szereg.
  NAJWYRAŹNIEJ FACET SZEFUJĄCY GŁÓWNEMU GRACZOWI W ŚRODOWISKU FINANSOWYM MA GORSZĄ WIEDZĘ NIŻ PREZES KACZYŃSKI I JEGO POSŁOWIE......BOŻE, TO CUD!!!!
  TO JA PĘDZĘ DO BIURA POSELSKIEGO PIS Z ZAPYTANIEM CZY MOJA 4 LETNIA CÓRECZKA DOBRZE WYJDZIE ZA MĄŻ......TOŻ JASNOWIDZE SĄ !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje