Wipler o demaskatorskim materiale Gazeta.pl i "GW" o CBA: Ma tylko odwrócić uwagę od PKB

Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

CBA pod zarządem Mariusza Kamińskiego podrabiało wszystko, nawet legitymacje dziennikarzy. Fałszywych dokumentów używali, by wysondować dane środowisko - takie informacje ujawnili dziennikarze portalu Gazeta.pl i "Gazety Wyborczej". Według PiS materiał może być tylko "kolejnym pomówieniem" czy "wrzuceniem tematu zastępczego".
Dziennikarze portalu Gazeta.pl i "GW" opublikowali dziś materiał, w którym były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego odsłonił kontrowersyjne kulisy działania CBA z czasów Mariusza Kamińskiego. Biuro m.in. wyposażało swoich pracowników w fałszywe legitymacje prasowe.

Tymczasem według Przemysława Wiplera z PiS materiał, nad którym dziennikarze obu redakcji wspólnie pracowali przez kilka ostatnich tygodni, mógł powstać tylko po to, aby... odwrócić uwagę od niepokojących danych na temat krajowej gospodarki.

Wipler: To może być tylko kolejne pomówienie o CBA

O wątpliwych prawnie praktykach CBA, o których dziś napisaliśmy, poseł mówi: - Nie wiem, jakie CBA ma uprawnienia, nie wiem, jakie ma kompetencje, nie wiem, w jakich przypadkach mogłyby tego rodzaju działania być prowadzone. Ale przede wszystkim nie wiem, czy one w ogóle były one prowadzone, a to jest tylko kolejne pomówienie, kolejne wrzucenie tematu zastępczego, abyśmy nie zajmowali się tragicznymi danymi dotyczącymi sytuacji w polskiej gospodarce.

Kwiatkowski: To może być sprawa dla sejmowej komisji

Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego z kolei, może być uzasadnione, by sprawą CBA zajęła się sejmowa komisja ds. służb specjalnych. - Określone grupy zawodowe mają prawnie odrębny status od innych środowisk zawodowych, dlatego tym bardziej zasadnym jest zadanie pytania, czy przygotowanie dokumentów legalizujących fałszywą tożsamość poprzez przygotowanie legitymacji prasowych było działaniem prawidłowym czy nie - oświadczył polityk PO.

Zobacz także
 • Zdjęcie wykonano 29 lipca 2009 r., o godz.10.54. Tomasz Kaczmarek (agent Tomek), najsłynniejszy agent ''pod przykryciem'' na kilka godzin przed operacją CBA, która miała dowieść, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski i jego żona posiadali nielegalny majątek. Zakończyła się fiaskiem i kompromitacją. Zdjęcie przekazane nam przez byłego funkcjonariusza CBA. "Zażenowanie", "wizytówka CBA", "smarkacze", "operacje specjalne to nie zabawa"
 • 'Agent Tomek'przed akcją
29 lipca 2009 r. - Fotografowanie się w takich
sytuacjach świadczy o niedojrzałości
i infantylizmie agenta - ocenia były
policjant CBŚ Za kulisami CBA. Rewelacje byłego funkcjonariusza
Komentarze (200)
Wipler o demaskatorskim materiale Gazeta.pl i "GW" o CBA: Ma tylko odwrócić uwagę od PKB
Zaloguj się
 • dwie_szopy_jackson

  Oceniono 265 razy 181

  Tylko ze panie Wipler, gdybys pan nie zauwazyl, dzis caly poranek na Gazeta.pl zaraz pod artykulem o agencie Tomku, na czerwono podkreslony byl drugi o PKB, tak wiec, nie zmyslaj pan glupot.

 • evergreen111

  Oceniono 245 razy 159

  Wszystko, co niewygodne dla PIS, to "temat zastępczy". To się nazywa mieć tupet!

 • jerjar

  Oceniono 175 razy 131

  Poseł Wipler nie może tego pamiętać, ale propaganda PRL, gdy Zachód krytykował coś u nas, grzmiała, o "odwracaniu uwagi mas pracujących od własnych zasadniczych sprzeczności ustrojowych".

  W porównaniu z językiem propagandy starego reżimu, słowa pissposła wypadają podobnie, chociaż bardziej prymitywnie. Dlaczego to podobieństwo mnie nie dziwi?

 • niezalany

  Oceniono 138 razy 128

  gdyby nie internet nigdy byśmy się nie dowiedzieli ilu buców żyje w naszym kraju...

 • taglinda

  Oceniono 137 razy 109

  Co wie Wipler?

  Nic nie wie.

  Tylko dlaczego się z tym obnosi.... ?

  Niezbadane są ścieżki, którymi uciekły mu inteligencja, autorefleksja i poczucie przyzwoitości.

 • kczyna

  Oceniono 124 razy 94

  Nie powinien komentować jeśli nic nie wie .
  Już dawno ktoś powiedział:"Wiem,że nic nie wiem".

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 60 razy 48

  Temat CBA jest ważny ale znany od przynajmniej 5 lat i wcześniej jakoś dziennikarze nie chcieli go ruszać.
  W październiku 2007 r. sam pisałem:

  "Czy dziennikarze czekają by zastąpili ich agenci CBA ze sfałszowanymi legitymacjami prasowymi?

  A może nawet w końcu CBA uda się osiągnąć ideał, w którym w procesie karnym wszyscy od prokuratora, poprzez sędziego, biegłych a nawet obrońcę są agentami CBA z fałszywymi papierami."

  rydzykfizyk.salon24.pl/61734,przebierancy-z-cba
  Tyle, że to nie znaczy, że trzeba chować dane o wzroście PKB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje