"Ścięli piłą smoleńską brzozę. Dowód stracony". Tyle że to polska prokuratura zabezpieczyła drzewo

30.11.2012 10:29
Pierwsza strona Gazety Polskiej Codziennie

Pierwsza strona Gazety Polskiej Codziennie (Fot. Gazeta Polska Codziennie)

"Ścięli piłą brzozę w Smoleńsku, o którą rzekomo uderzył Tu-154. Jeden z najważniejszych dowodów w śledztwie zniszczony" - alarmuje Niezależna.pl. Tyle że fragmenty pnia ścięli... polscy prokuratorzy. - Pobrali próbki do specjalistycznych badań - mówi portalowi Gazeta.pl rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
- Biegli, którzy byli w Smoleńsku na przełomie września i października, dokonali pobrania próbek z brzozy wraz ze znajdującymi się w drzewie metalowymi częściami. Zabezpieczono także do badań specjalistycznych fragmenty gałęzi - potwierdził dla portalu Gazeta.pl rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej Zbigniew Rzepa.

Prokuratura: Zgodnie z prawem pobraliśmy próbki do badań

Portal Niezależna.pl alarmował, że "jeden z najważniejszych dowodów w śledztwie bezpowrotnie zniszczony przez polską prokuraturę". " » Pancerna brzoza «, w którą według rządowej wersji katastrofy miał uderzyć Tu-154M, została właśnie ścięta" - pisze w swoim tekście "Gazeta Polska Codziennie".

- Prokuratorzy prowadzą śledztwo, wyjaśniają wszystkie okoliczności, jakie w tym śledztwie trzeba wyjaśnić. Robią to w taki sposób, jaki dopuszcza proces karny. Jeśli do wyjaśnienia pewnych okoliczności potrzebna jest wiedza specjalna, to należy powołać biegłych, którzy wykonują specjalistyczne badania. Tak postąpiono w tym przypadku - tłumaczy prok. Rzepa.

"GPC": Międzynarodowi śledczy nie będą mieli dostępu do dowodów

Tymczasem "Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że w przypadku gdyby doszło do międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy, "eksperci nie będą dysponowali jednym z najważniejszych dowodów".

"GPC" cytuje szefa sejmowego zespołu ds. badania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza, który stwierdził w rozmowie z gazetą, że "kluczowe są nie tylko próbki pobrane z brzozy, ale i miejsce, w które rzekomo miał uderzyć tupolew, ustawienie drzewa względem trajektorii lotu czy kąt wbicia odłamków względem ziemi".

Komentarze (381)
Zaloguj się
 • esobrio

  0

  Gdyby wyznawcy zamachu byli konsekwentni i rozumieli o co im chodzi, to zapomnieliby całkowicie o brzozie - podobnie jak "zapomnieli" o gęstej mgle, łamaniu przepisów lotniczych czy ignorowaniu alarmów. Przecież były wybuchy, a drzewo złamało się samo! Albo inaczej: ta brzoza to w rzeczywistości obudowa wyrzutni rakietowej, która "ustrzeliła" przelatujący dużo wyżej samolot - czyż to nie oczywiste?

 • polskiesluzbyspecjalnejtroski

  Oceniono 2 razy 2

  Hahaha karle schizofreniku w ramach zemsty prowadź ciemny lud pisowski na Moskwę !!!

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  PISiarnia dostanie nowy przedmiot kultu.

 • dublet

  Oceniono 4 razy 2

  Skoro były 2 wybuchy a TU nawet nie zbliżył się do brzozy, to o jakim dowodzie pisze geniusz z tego polskojęzycznego szmatławca?

 • kastoripollux

  Oceniono 3 razy 3

  Ewolucja przyczyn katastrofy smoleńskiej od "Modelu Standardowego PiS" do "Teorii Wszystkiego - M - Teorii" (Macierewicza)
  PULL UP, TERRAIN AHEAD, horyzont 101, sztuczna mgła ( mgła wyszła z jaru), zgaszone światła progu pasa, pancerna brzoza (oddziaływania mocne), miękka brzoza (oddziaływania słabe), elektromagnes (oddziaływania elektromagnetyczne), hel, bomba próżniowa, bomba hiperbaryczna, podwójny wybuch - Wielki Wybuch, trotyl i nitrogliceryna. To teoria standardowa, czekamy na Wielką Unifikację a więc należy ze sobą połączyć:
  Superpozycję ideii PiS z symetrią wewnętrzną w PiS-ie i z postulatem symetrii bzdur i pierdoł. Poruszanie sięTupolewa w superprzestrzeni Kaczyńskiego-Macierewicza ze spektrum wzbudzeń Moherów, jak również fundamentalną rolę jednojajowych (jądrowych) bliźniaków w teorii pola smoleńskiego i mechanikę standardową z mechaniką Biniendy-Macierewicza. Chromodynamikę Hoffmana-Brudzińskiego z metodą oddziaływań kursu i ścieżek Kempy-Błaszczaka. Rozpatrzyć wprowadzenie dodatkowych parametrów dotyczących psychiki prezesa, wyciorów i czopków oraz postulaty Ziobry-Kurskiego i oto mamy jednolitą teorię wszystkiego złego M-teorię czy jak kto woli Mother, lub Mystery, tudzież Matrix a po naszemu Macierewicz Teorię.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Niezależna.pl ona taka niezależna jak komuna demokratyczna.

 • zomozadwa

  Oceniono 1 raz 1

  a ch.j z nią.

 • jab-77

  0

  Nie może być. Ścięli brzozę?! Tę brzozę? Olaboga! Co teraz będzie z nami wszystkimi? Jak teraz żyć?

  No ale zaraz jak już ktoś tu napisał, skoro brzoza dla GPC nie miała znaczenia, no bo był przecież zamach, to o co halo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje