Co się dzieje z Putinem? Premier Japonii odwołał wizytę w Rosji. "Stan zdrowia Putina jest zły"

30.11.2012 08:56
Władimir Putin 28.11.2012 r.

Władimir Putin 28.11.2012 r. (Fot. AP/Alexei Nikolsky)

Premier Japonii Yoshihiko Noda odwołał planowaną na przyszły miesiąc wizytę w Rosji z powodu "problemu zdrowotnego" Władimira Putina - informują japońskie media. Noda miał powiedzieć, że "stan zdrowia prezydenta Putina jest zły". Nie wiadomo dokładnie, co dolega prezydentowi Rosji, jednak jego rzecznik zaprzeczył, by problem był poważny.
Agencja Kyodo powołuje się na Shunsuke Hasegawę, mera miasta Nemuro. Polityk zacytował premiera Nodę. "'Stan zdrowia prezydenta Putina jest zły' - miał powiedzieć Noda, wyjaśniając, dlaczego nie pojedzie do Rosji" - pisze agencja Kyodo. Noda, który w grudniu najprawdopodobniej straci stanowisko po wyborach, spotkał się z Hasegawą, by porozmawiać o kontrolowanych przez Rosję Kurylach, o które Moskwa i Tokio toczą spór od kilkudziesięciu lat.

Rzecznik premiera Japonii odmówił potwierdzenia słów premiera i tego, czy rzeczywiście powodem odwołania przewidzianej na grudzień wizyty była choroba Putina.

Agencja AFP, powołując się na "źródła rządowe", pisze, że informację o konieczności odwołania spotkania Putin - Noda japońscy dyplomaci otrzymali od Rosjan.

Łukaszenka: Putin odniósł kontuzję podczas treningu judo

- Putin ma problemy z kręgosłupem, a wystąpiły one po ostatnich ćwiczeniach judo - uważa prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. - Wiem, że ma ten problem. On kocha judo. Podniósł chłopaka, wykonał rzut i skręcił kręgosłup - powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla agencji Reuters. - Był na macie, gdy doznał urazu kręgosłupa - dodał.

Putin ma w judo czarny pas. W październiku skończył 60 lat, we wrześniu lekko utykał na szczycie państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Wówczas jego służba prasowa przekonywała, że naciągnął mięsień w trakcie zajęć sportowych.

Putin chory? Kreml zaprzecza

Kreml zaprzeczał wówczas, by prezydent miał poważne problemy zdrowotne i wymagał operacji. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow odmówił skomentowania słów prezydenta Białorusi, która - jak pisze Reuters - ma bliskie, lecz często niebezproblemowe relacje z dawnym zwierzchnikiem kolonialnym.

Także obecnie Moskwa twierdzi, że w grafiku Putina nie nastąpiły żadne zmiany. Jednak według rosyjskich mediów Putin odwołał kilka wizyt zagranicznych i przebywa przez większość czasu w podmoskiewskiej rezydencji rządowej. Mimo to Rosjanie zapewniają, że już w przyszłym tygodniu rosyjski prezydent złoży przełożoną z ubiegłego miesiąca wizytę w Turcji.

Zobacz także
Komentarze (183)
Co się dzieje z Putinem? Premier Japonii odwołał wizytę w Rosji. "Stan zdrowia Putina jest zły"
Zaloguj się
 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 207 razy 153

  może Niedwiediew go polonem otruł? Mało który car umarł tam ze starości

 • zigzaur

  Oceniono 143 razy 89

  Podniósł chłopaka i odniósł kontuzję? Niech trenuje judo z dziewczynami, np. z Pussy Riot.
  "Dawniej kukieł było pod dostatkiem" - mawiał pułkownik Krawcow.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 140 razy 58

  Trzeba ustalic gdzie w ostatnich tygodniach byli Macierewicz, Hoffman, Sakiewicz , Ziemkiewicz i Sakiewicz

 • tacx

  Oceniono 95 razy 43

  Przecież każdy kto go widział wie że to nie zadne dżudo tylko poważne problemy neurologiczne. Wyjąwszy botoks na twarzy to widac po prostu że jest sztywny czasem jak mumia wielkiego wodza na trawniku pod kremlowskim gabinetem.

 • epupecki

  Oceniono 57 razy 27

  Czy słynny antek ma coś do powiedzenia na ten temat?

 • gti35

  Oceniono 65 razy 19

  "Demokraci" plują na Putina, tak jak pluli na Kaddafiego, Saddama czy Mubaraka. Ale jak się okazuje, tylko oni potrafili trzymac hołotę za pysk. Gdy ich zabrakło, większości obywateli żyje się znacznie gorzej niż przed obaleniem "dykatatora" [nie licząc tych, co się znaleźli przy korycie]. Za to lub ma "wolność", hehehe

 • cucurucu

  Oceniono 19 razy 9

  Mamy plakac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje