Co się dzieje z Putinem? Premier Japonii odwołał wizytę w Rosji. "Stan zdrowia Putina jest zły"

30.11.2012 08:56
Władimir Putin 28.11.2012 r.

Władimir Putin 28.11.2012 r. (Fot. AP/Alexei Nikolsky)

Premier Japonii Yoshihiko Noda odwołał planowaną na przyszły miesiąc wizytę w Rosji z powodu "problemu zdrowotnego" Władimira Putina - informują japońskie media. Noda miał powiedzieć, że "stan zdrowia prezydenta Putina jest zły". Nie wiadomo dokładnie, co dolega prezydentowi Rosji, jednak jego rzecznik zaprzeczył, by problem był poważny.
Agencja Kyodo powołuje się na Shunsuke Hasegawę, mera miasta Nemuro. Polityk zacytował premiera Nodę. "'Stan zdrowia prezydenta Putina jest zły' - miał powiedzieć Noda, wyjaśniając, dlaczego nie pojedzie do Rosji" - pisze agencja Kyodo. Noda, który w grudniu najprawdopodobniej straci stanowisko po wyborach, spotkał się z Hasegawą, by porozmawiać o kontrolowanych przez Rosję Kurylach, o które Moskwa i Tokio toczą spór od kilkudziesięciu lat.

Rzecznik premiera Japonii odmówił potwierdzenia słów premiera i tego, czy rzeczywiście powodem odwołania przewidzianej na grudzień wizyty była choroba Putina.

Agencja AFP, powołując się na "źródła rządowe", pisze, że informację o konieczności odwołania spotkania Putin - Noda japońscy dyplomaci otrzymali od Rosjan.

Łukaszenka: Putin odniósł kontuzję podczas treningu judo

- Putin ma problemy z kręgosłupem, a wystąpiły one po ostatnich ćwiczeniach judo - uważa prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. - Wiem, że ma ten problem. On kocha judo. Podniósł chłopaka, wykonał rzut i skręcił kręgosłup - powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla agencji Reuters. - Był na macie, gdy doznał urazu kręgosłupa - dodał.

Putin ma w judo czarny pas. W październiku skończył 60 lat, we wrześniu lekko utykał na szczycie państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Wówczas jego służba prasowa przekonywała, że naciągnął mięsień w trakcie zajęć sportowych.

Putin chory? Kreml zaprzecza

Kreml zaprzeczał wówczas, by prezydent miał poważne problemy zdrowotne i wymagał operacji. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow odmówił skomentowania słów prezydenta Białorusi, która - jak pisze Reuters - ma bliskie, lecz często niebezproblemowe relacje z dawnym zwierzchnikiem kolonialnym.

Także obecnie Moskwa twierdzi, że w grafiku Putina nie nastąpiły żadne zmiany. Jednak według rosyjskich mediów Putin odwołał kilka wizyt zagranicznych i przebywa przez większość czasu w podmoskiewskiej rezydencji rządowej. Mimo to Rosjanie zapewniają, że już w przyszłym tygodniu rosyjski prezydent złoży przełożoną z ubiegłego miesiąca wizytę w Turcji.

Zobacz także
Komentarze (183)
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Ktoś na tym forum zasugerował, że Putinowi wypadł dysk. Nie jest wykluczone, że było inaczej:
  Został po prostu postrzelony w kręgi lędźwiowe, zapewne przez ochroniarza ze Specnazu. Dyktatorka Indii Indira Ghandi też została zabita przez ochroniarzy, podobnie było w sąsiednim Pakistanie.
  Oficer Specnazu celował - starym rosyjskim zwyczajem - w kręgi szyjne ale ze względu na swój wzrost trafił w lędźwiowe.

 • paragraf-22

  Oceniono 1 raz 1

  Oj, coś to się wiąże z problemami Złotowłosej Julii, z którą razem kontrakt podpisywali i ją też rozbolał kręgosłup.

 • eberl

  Oceniono 5 razy 3

  Dużo zdrowia Panie Prezydencie !

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy -3

  Bogurodzico, nie daj się długo prosić!

 • googleon

  Oceniono 6 razy 6

  Dziadzia Moroz woła Putina do siebie. Nie warto cieszyć się z ludzkiego nieszczęscia. Putin jest jaki jest ale jest obliczalny. Rosja była za jego kadencji stabilina. Za granicą Rosja Putina mniej ludzi zabiła niż niejeden członek Nato..aż wstyd. A gdyby do władzy dobrał się jakis tam Władimir Żyrinowski to mielibyśmy dopiero kłopoty..łoj ! :-D

 • okon75

  Oceniono 6 razy -2

  Że jest chory, to widać. Czy złego diabli nie wezmą też nie wiadomo ale zabierają jak leci, to i Putina zabiorą. Pamiętam przywódców tego kraju. Niektórym pomagano na trybunie machać ręką. Prawdą też jest,że tam są nieliczne przypadki śmierci naturalnej, tam się po prostu odchodzi a dlaczego? Trzeba czekać stulecia na odpowiedz.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 9 razy 5

  Polonem posługuje się Mossad, MI6 albo CIA (p. Arafat albo Ozal).
  Ojciec Litwinienki przeprosił Putina i władze FDR za posądzenia o otrucie Polonem jego syna.
  Szkoda, że Polska nie ma takich przywódców jak Putin, którzy dbają o dobro swojego narodu i jego niepodległość od zewnętrznych wpływów. Należy docenić jego osiągnięcia, bo wydźwignął Rosję z dna, z poziomu 3 świata, do którego została sprowadzona przez Zachód i Izrael w latach 90.
  www.renewamerica.com/columns/spingola/100208
  "The Bush family's project hammer. By Deanna Spingola Hammering the USSR's Economy
  In 1989 President George H. W. Bush began the multi-billion dollar Project Hammer program using an investment strategy to bring about the economic destruction of the Soviet Union including the theft of the Soviet treasury, the destabilization of the ruble, funding a KGB coup against Gorbachev in August 1991 and the seizure of major energy and munitions industries in the Soviet Union. Those resources would subsequently be turned over to international bankers and corporations. On November 1, 2001, the second operative in the Bush regime, President George W. Bush, issued Executive Order 13233 on the basis of "national security" and concealed the records of past presidents, especially his father's spurious activities during 1990 and 1991. Consequently, those records are no longer accessible to the public. [1] The Russian coup plot was discussed in June 1991 when Yeltsin visited with Bush in conjunction with his visit to the United States. On that same visit, Yeltsin met discreetly with Gerald Corrigan, the chairman of the New York Federal Reserve. [2]"

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Kac gigant?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje