Marsz PiS w rocznicę stanu wojennego: Kaczyński przemówi... przed kancelarią Tuska

30.11.2012 07:48
Jarosław Kaczyński podczas marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński podczas marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

W rocznicę stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie II Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS. Do poparcia manifestacji m.in. "przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich" partia Jarosława Kaczyńskiego ściąga inne środowiska prawicowe. Marsz zakończy się... przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
Pod kancelarią Tuska w Alejach Ujazdowskich przemówić ma m.in. Jarosław Kaczyński. Wcześniej marsz przejdzie od pomnika Wincentego Witosa przy placu Trzech Krzyży Alejami Ujazdowskimi. Reprezentanci klubu PiS mają w trakcie manifestacji złożyć kwiaty pod pomnikami Wincentego Witosa, Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego.

PiS szuka poparcia środowisk Radia Maryja i Gazety Polskiej

Szczegóły marszu politycy PiS przedstawią w najbliższą niedzielę. Zaprezentują też jego komitet organizacyjny, apel wzywający do udziału w manifestacji oraz klipy promocyjne. Do tego czasu nie chcą zdradzać konkretów. Wiadomo, że marsz ma się rozpocząć od odśpiewania hymnu narodowego oraz od apelu poległych, w którym wymienione mają być nazwiska ofiar stanu wojennego.

Odpowiadający za organizację manifestacji Joachim Brudziński (PiS) zaznaczył, że PiS będzie zabiegać o udział w marszu jak największej liczby organizacji, w tym związku NSZZ "Solidarność". Według informacji PAP ze źródeł w partii zabiega ona o poparcie tej inicjatywy m.in. przez środowiska związane z Radiem Maryja oraz przez kluby "Gazety Polskiej", Stowarzyszenie Solidarni 2010, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza.

"Protest przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich"

Według Brudzińskiego podstawowe idee protestu to: sprzeciw wobec "ograniczania wolności, zarówno w przestrzeni medialnej, jak i wolności i swobód obywatelskich".

- Liczymy, że będzie nas więcej niż w roku ubiegłym, a było nas wówczas kilkanaście tysięcy - dodał Brudziński.

W zeszłym roku w skład komitetu honorowego marszu weszli m.in. działacze opozycji w czasie PRL: Andrzej i Joanna Gwiazdowie, Zbigniew i Zofia Romaszewscy, Jan Olszewski, Mieczysław Gil, poeta Jarosław Marek Rymkiewicz, muzyk Przemysław Gintrowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Stanisław Małkowski, prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Andrzej Nowak, prof. Jan Żaryn, prof. Andrzej Zybertowicz, a także dziennikarze - Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz czy Rafał Ziemkiewicz.

Zobacz także
Komentarze (320)
Zaloguj się
 • amron53

  0

  Proponuję pilnie zaprowadzić gościa do psychologa dyżurnego, ewentualnie osadzić w przytułku dla psychicznych... zdaje się, że to beznadziejny przypadek.

 • maski123

  0

  Niech Czarnecki wystartuje w kosmos ze swoimi wariacjami.Teść Hermaszewski mu pomoże..a może nie?
  takiego zięcia mieć ..horror!

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 1 raz 1

  kaczor ty kmiocie, nawet cie nie internowali.

 • harryjohns

  Oceniono 1 raz 1

  Pajac.

 • kakaz39

  Oceniono 1 raz 1

  Dokąd można przemawiać gada gada do znudzenia
  Może czas najwyższy wziąć się za robotę!
  straszny maruder- jedna Pani już jemu doradzała :
  Jarku wyjdź wyżej i mów coś
  albo zejdź niżej i rób coś !
  a on dalej tylko przemawia !!

 • taxiport

  0

  Naczelny Kłamca Najjaśniejszej III RP myśli, że to metoda na zdobycie zaufania, poparcia-im więcej bzdur Jaro tym mniejsze masz poparcie

 • zelenyles

  Oceniono 1 raz 1

  Jarosław przemówi a jego mową będzie nie kończący się jad nienawiści i tyle i po co to komu potrzebne ??????? pewno najbardziej to jemu samemu.

 • kataryniarski

  Oceniono 1 raz 1

  A nie lepiej by było te szopkę w strojach z epoki urządzić np. 24 grudnia? Może wtedy by świrosław przemówił ludzkim głosem?

 • lasaron

  Oceniono 1 raz 1

  Tego piromana ubeckiego pomiota który śmie używać naszych ideii solidarnościowych nalaży wydupczyć z szeregu ( inaczej wykopać) a potem obrzucić zgniłymi zbukami. Trupi jad się za nim ciągnie od paru lat a reszta tych przydupasów jego udaje , że nic nie czuje. Zrobić coś z tą chorą osobą trzeba bo jak każdy piroman w końcu zrobi nam i sobie krzywde.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje