Marsz PiS w rocznicę stanu wojennego: Kaczyński przemówi... przed kancelarią Tuska

30.11.2012 07:48
Jarosław Kaczyński podczas marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński podczas marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

W rocznicę stanu wojennego ulicami Warszawy przejdzie II Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS. Do poparcia manifestacji m.in. "przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich" partia Jarosława Kaczyńskiego ściąga inne środowiska prawicowe. Marsz zakończy się... przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
Pod kancelarią Tuska w Alejach Ujazdowskich przemówić ma m.in. Jarosław Kaczyński. Wcześniej marsz przejdzie od pomnika Wincentego Witosa przy placu Trzech Krzyży Alejami Ujazdowskimi. Reprezentanci klubu PiS mają w trakcie manifestacji złożyć kwiaty pod pomnikami Wincentego Witosa, Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego.

PiS szuka poparcia środowisk Radia Maryja i Gazety Polskiej

Szczegóły marszu politycy PiS przedstawią w najbliższą niedzielę. Zaprezentują też jego komitet organizacyjny, apel wzywający do udziału w manifestacji oraz klipy promocyjne. Do tego czasu nie chcą zdradzać konkretów. Wiadomo, że marsz ma się rozpocząć od odśpiewania hymnu narodowego oraz od apelu poległych, w którym wymienione mają być nazwiska ofiar stanu wojennego.

Odpowiadający za organizację manifestacji Joachim Brudziński (PiS) zaznaczył, że PiS będzie zabiegać o udział w marszu jak największej liczby organizacji, w tym związku NSZZ "Solidarność". Według informacji PAP ze źródeł w partii zabiega ona o poparcie tej inicjatywy m.in. przez środowiska związane z Radiem Maryja oraz przez kluby "Gazety Polskiej", Stowarzyszenie Solidarni 2010, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza.

"Protest przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich"

Według Brudzińskiego podstawowe idee protestu to: sprzeciw wobec "ograniczania wolności, zarówno w przestrzeni medialnej, jak i wolności i swobód obywatelskich".

- Liczymy, że będzie nas więcej niż w roku ubiegłym, a było nas wówczas kilkanaście tysięcy - dodał Brudziński.

W zeszłym roku w skład komitetu honorowego marszu weszli m.in. działacze opozycji w czasie PRL: Andrzej i Joanna Gwiazdowie, Zbigniew i Zofia Romaszewscy, Jan Olszewski, Mieczysław Gil, poeta Jarosław Marek Rymkiewicz, muzyk Przemysław Gintrowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Stanisław Małkowski, prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Andrzej Nowak, prof. Jan Żaryn, prof. Andrzej Zybertowicz, a także dziennikarze - Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz czy Rafał Ziemkiewicz.

Zobacz także
Komentarze (320)
Marsz PiS w rocznicę stanu wojennego: Kaczyński przemówi... przed kancelarią Tuska
Zaloguj się
 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 522 razy 476

  Biedny swiroslaw. UB go nie internowalo w 1980 i do dzisiaj ma traume:) gdyby nie byl tak podlym i glupim gnomem to bym mu wspolczul a tak ma go w zadzie ;)

 • jasna0

  Oceniono 389 razy 359

  Kaczyński znów będzie sobie mógł "odbić" ten pamiętny 13 grudnia, gdy siedział pod spódnicą mamy i trząsł się ze strachu.
  Niepotrzebnie, jego nawet nie chcieli internować, tatuś to załatwił

 • klara551

  Oceniono 354 razy 324

  Pan Kaczyński raczej powinien pójść do cukierni i zjeść pączka popijając herbatą ku pamięci SBeka . A może zamiast przeszkadzać warszawiakom poszedłby na marsz jakimś szlakiem w Kampinosie albo innym lasie?

 • ggargi

  Oceniono 343 razy 311

  Patrząc na to kto był w zeszłym roku w komitecie honorowym to piękny przekrój antysemitów, ksenofobów, nacjonalistów którzy chowają sie pod parasolem patriotyzmu, katolicyzmu i inszej prawdy …

 • mttt27

  Oceniono 315 razy 291

  Kaczyński jak widać nie ma nic do powiedzenia tylko totalna negacja Tuska i gigantyczna chęć przejęcia władzy.

 • puuchatek

  Oceniono 254 razy 240

  No tak - w czasie Stanu Wojennego siedziało się jak mysz pod miotłą, kiedy inni siedzieli w więzieniu czy byli internowani, to teraz trzeba się trochę pokreować na bohatera walczącego o wolność ojczyzny...

  Jak to dobrze, że teraz to takie łatwe i tak mało kosztuje...

 • mederes

  Oceniono 225 razy 209

  Prezes J.Kaczyński staje się nieznośny z tym stałym podjudzaniem Polaków jednych na drugich.

 • pancerna_pchla

  Oceniono 163 razy 135

  Trzeba pompować swój i kolesi fundusz emerytalny. Zus padł, to już tylko pis został.

 • josif47

  Oceniono 103 razy 85

  Zart pewnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje