Tajemnicza łódź z martwymi ciałami odnaleziona u wybrzeży Japonii

Policja bada tajemniczą łódź u wybrzeży Japonii

Policja bada tajemniczą łódź u wybrzeży Japonii (Fot. REUTERS/KYODO)

Pięć martwych ciał w wysokim stopniu rozkładu odnaleziono na tajemniczej łodzi, która osiadła na skalistym wybrzeżu w okolicach zatoki Mano na japońskiej wyspie Sado. Nie wiadomo, jak długo dryfowała w okolicach wybrzeży. Według miejscowej policji mocno zniszczona łódź miała na kadłubie znaki ?wyglądające na koreańskie? - informuje CNN.


Toshiyuki Kodżima, zastępca komendanta policji w mieście Sado zastrzega, że śledczy nie przesądzają jeszcze, czy łódź pochodzi z Korei. Oznaczenia na kadłubie silnie zniszczonej drewnianej łódki były tak zatarte, że nie można było wyraźnie ich odczytać - podkreśla CNN.

Władze nie wiedzą, jak długo łódź dryfowała u japońskich brzegów. Wiadomo, że odnalezione na niej ciała niefortunnych pasażerów były w takim stopniu rozkładu, że z niektórych zostały tylko szkielety. Lokalne media mówią o pięciu ofiarach, ale policja nie potwierdza tej liczby.

Pasażerowie łodzi to uciekinierzy z Korei Północnej?

CNN nie przesądza, skąd pochodziła łódź i jej pasażerowie, przypomina jednak, że choć uciekinierzy z Korei Północnej rzadko próbują przedostać się do Japonii, to zaledwie dwa miesiące temu grupa dziewięciorga Koreańczyków z północy została odnaleziona na morzu około 15 mil od półwyspu Noto. Próbowali oni przepłynąć właśnie do Japonii - ostatecznie zaczęli nowe życie w Korei Południowej. W 2006 r. czworo innych przedostało się do północnej Japonii. W 1987 r. 11-osobowa rodzina również przydryfowała do zachodnich wybrzeży tego kraju.

Zobacz także
  • Przejście graniczne między Koreą Południową a Północną Korea Północna grozi "bezlitosnym atakiem": "Będziemy strzelać bez ostrzeżenia"
  • Kim Dzong Il z synem Kim Dzong Unem (z prawej) odbiera defiladę wojskową, Phenian, Korea Północna    Korea Północna: Skazani na śmierć za kanibalizm. Głód ciągle szaleje
  • Kim Dzong Il i jego syn Kim Dzong Un Korea Płn.? Cudzoziemiec wysiada z samolotu i jest zdumiony. A to prastary porządek [KOMENTARZ]
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje