Ścigał internautów za obraźliwe wpisy, teraz jest na celowniku. Grożą mu śmiercią

Polscy żołnierze w Afganistanie

Polscy żołnierze w Afganistanie (Fot. Darek Zalewski, TOK FM)

Wojskowy, który broni dobrego imienia polskich żołnierzy i ściga internautów za obraźliwe wpisy na forach internetowych, stał się celem ataków. Dostaje listy z pogróżkami. Autor lub autorzy grożą mu śmiercią.
- Do mojej jednostki i prokuratury, która prowadzi sprawy internautów, trafiło kilkadziesiąt listów. Wszystkie w podobnym stylu i wszystkie wysłane z Torunia - wyjaśnia w rozmowie z TOK FM sierżant Jacek Żebryk.

Grożą: "do piachu"

W listach z groźbami wojskowy nazywany jest "katem, oprawcą, służalczykiem amerykańskich faszystów, okupantów i gestapowców". Autor grozi żołnierzowi i jego rodzinie. Pisze o "wysłaniu go do piachu", "wyrżnięciu". Czy to akcja grupy internautów czy jednego człowieka? Tego nie wiadomo.

Sprawę poważnie potraktowali prokuratorzy i rozpoczęli śledztwo.

- Jestem przekonany, że tę falę nienawiści skierowaną przeciwko mnie napędza moja działalność - przyznaje sierżant Żebryk. - Nie wiem, jaki jest cel tej osoby, która wysyła pogróżki. Czy rzeczywiście chce je zrealizować? Czy tylko mnie zastraszyć? Niemniej jednak nie zmienię kursu swoich dotychczasowych działań i mam zamiar dalej je kontynuować - dodaje wojskowy.

Żołnierz chce kar za obelgi

O sierżancie Żebryku zrobiło się głośno kilkanaście miesięcy temu, kiedy zebrał obraźliwe wpisy spod informacji o śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie zgłosił się do prokuratury. Chciał kar dla autorów obelg, dlatego, że jego zdaniem godziły w dobre imię żołnierzy.

W kilku sprawach o wykroczenie osądzeni internauci dostali niewielkie kary. Ale najpewniej w styczniu przed sądem stanie kolejnych pięć osób. Tym razem z oskarżeniami z kodeksu karnego.

Zobacz także
 • Ceremonia powitania ciał zabitych żołnierzy, lotnisko Okęcie "Wybić ich wszystkich". Polska armia idzie na wojnę za wpisy na forach
 • Polacy schwytali groźnego, afgańskiego watażkę (zdjęcia w podczerwieni) Afganistan: Polacy schwytali groźnego przestępcę. Odpowiada za śmierć polskich żołnierzy? [ZDJĘCIA]
 • Arsenał był prawie pod nosem polskich żołnierzy Afganistan: Arsenał rebeliantów pod nosem polskich żołnierzy [ZDJĘCIA]
Komentarze (280)
Ścigał internautów za obraźliwe wpisy, teraz jest na celowniku. Grożą mu śmiercią
Zaloguj się
 • indianski

  Oceniono 72 razy 32

  rozsttrzeliwanie to nowy trend, modny zwlaszcza wsrod filmowcow. Plebs po prostu nasladuje posmolenskich celebrytow.

 • adamo64

  Oceniono 33 razy 21

  cwaniaczek zebryk szczeka we wszystkich mediach, pewnie to podklad pod kariere polityczna, do sejmu, do koryta mu sie chce.
  Zebryk odpowiedz mi i pewnie wielu internautom jak nazwiesz nazistow ktorzy okupywali Polske, a jak zolnierzy polskich okupujacych Afganistan. Zybryk jaka nazwiesz polskich partyzantow ktorzy robili zamachy na okupantow polskiej ziemi, a jak nazwiesz afganczykow ktorzy na was robili zamachy? Kim ty i tobie podobni, ktorzy wyjechali dla duzej kasy okupywac daleki kraj, kim jestes? Odpowiedz !!!!!!!!!!!!! Takich jak ty i tych ktorzy cie wyslali do Afganistanu powinno sie postawic pod sad

 • y0rg

  Oceniono 34 razy 20

  Panie ŻOŁNIERZ czuję do pana obrzydzenie za to skamlenie i rozżalanie się nad swoim losem.Myślałem ,że jako profesjonalny najemnik jesteś przynajmniej psychicznie przygotowany do brudnej roboty, a zachowujesz się jak rozhisteryzowana baba, wrzeszcząca i rwąca sobie włosy z głowy. -żołnierzyk od siedmiu boleści, wstyd.

 • adam1930

  Oceniono 20 razy 18

  Prawdziwi żołnierze walczyli o wolność Polskiego Narodu, a nie łazili po forach..

 • motoplmoto

  Oceniono 44 razy 18

  Jakoś mi go nie szkoda. Nie ma specjalnego współczucia dla tych, co dławią wolność słowa i przekonań. Być może część tych wpisów była dla żołnierza obraźliwa a pisali to głupki, ale głupek też ma prawo głupio mówić i głupio pisać.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 22 razy 16

  A czego żołnierzyk spodziewał, pochwał od ludzi, uznania? Polska była krajem okupowanym i choćby z tego powodu nie powinna brać udziału w żadnych akcjach militarnych poza granicami kraju. Nie jest mi żal tych którzy pojechali na spotkanie ze śmiercią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje