Dyrektor Instytutu Reumatologii odwołany. Prosił o premie uznaniowe

29.11.2012 11:56
Bartosz Arłukowicz odwołał dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka

Bartosz Arłukowicz odwołał dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Minister zdrowia odwołał ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka. Oficjalna przyczyna decyzji Arłukowicza nie została jeszcze ogłoszona.
Kierownictwo Instytutu Reumatologii zapowiadało, że od nowego tygodnia placówka ograniczy planowe przyjęcia pacjentów, a pomoc będzie udzielana wyłącznie w przypadkach zagrażających życiu i zdrowiu.

Z nieoficjalnych zbliżonych do MZ źródeł wynika, że w ostatnich miesiącach dyrektor Andrzej Włodarczyk dwukrotnie występował do ministra Bartosza Arłukowicza o przyznanie premii uznaniowej, uzasadniając wnioski w tej sprawie działaniami podejmowanymi przez niego w celu poprawy sytuacji w Instytucie Reumatologii.

Według źródła minister nie przychylił się do tych wniosków, uznając - po przeanalizowaniu sytuacji Instytutu - że jego sytuacja finansowa nie daje podstawy do przyznania premii.

Po zapowiedzi przez Instytut ograniczenia przyjęć pacjentów Arłukowicz podjął decyzję o odwołaniu Włodarczyka.

Zobacz także
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz Hofman do Arłukowicza: "Bartku, co się z Tobą stało"
 • Adam Hofman Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku
Komentarze (62)
Dyrektor Instytutu Reumatologii odwołany. Prosił o premie uznaniowe
Zaloguj się
 • prawniczka30

  Oceniono 62 razy 56

  Ale jaja ! Przeciez dyr. Wlodarczyk to byly wiceminister zdrowia Kopaczowej !

  Dostal posade dyrektora instytutu po awansie Kopaczowej na marszalka sejmu.

  ps. wlodarczyk to rowniez pierwszy strajkujacy sluzby zdrowia w 2007r. (zapomnial jak zarabial 1600 zl/mc..

  wstyd panie wlodarczyk !

 • chi_neng1

  Oceniono 53 razy 45

  Brawo !

  To mi sie podoba .

  Tak trzymac !

 • zenzak49

  Oceniono 51 razy 35

  Jak nie potrafisz , nie pchaj się na afisz Panie dyrektorze.

 • mabln

  Oceniono 33 razy 31

  "Według źródła minister nie przychylił się do tych wniosków, uznając - po przeanalizowaniu sytuacji Instytutu - że jego sytuacja finansowa nie daje podstawy do przyznania premii."

  Skoro upominal sie o cos co mu sie slusznie nienalezalo, i pomimo odmowienia dalej naciskal bo przeciez swieta sie zblizaja, prezentow trzeba kupic, nowe ciuchy albo moze Sylwester za nasze pieniadze mielismy Panu Wlodarczykowi zasponsorowac z podatnika pieniedzy.
  Przeciez to nie mialabyc premia na szpital tylko dla niego samego.
  Te darmozjady nigdy nie maja dosc.

 • dziadekjam

  Oceniono 53 razy 27

  Aż dziwne, że dyrektor tej premii nie dostał, przecież premie za dołowanie kierowanych placówek, to w Najjaśniejszej Pomrocznej standard.

 • tkjelenin

  Oceniono 38 razy 20

  Jako człowiek, który "w systemie ochrony zdrowia" przeżył już 12 ministrów zdrowia - stwierdzam, że jest minister Arłukowicz jest jak dotąd najlepszym ministrem zdrowia - gdyż w możliwie najmniejszym stopniu ulega lobby lekarskiemu i farmaceutycznemu.
  Niestety z grubo ponad połowy słusznych rozwiązań systemowych musiał się już wycofać (poprzedni ministrowie zdrowia wycofywali się z 90 procent swoich projektów).
  Środowiska lekarskie: zwłaszcza Ogólnopolski Związek lekarzy i Zielonogórskie Porozumienie Lekarzy umieją tak zmanipulować Rodaków, przekonując ,że ich naciski i protesty - maja służyć pacjentom. Bzdura !!!!! Tak naprawdę zawsze walczą o SWOJE, a pacjentom te zmiany systemowe które proponują lekarze – szkodzą. Niestety - w pogoni za "sensacją”( bo każdy ogólnopolski protest jest CUDOWNĄ SENSACJĄ) dziennikarze upowszechniają coraz bardziej BEZCZELNE żądania lekarzy. Te żądania zawsze dotyczą spraw finansowanych oraz takiego zachowania systemu, aby istniały w nim dziury (patrz - protesty w sprawie ustawy refundacyjnej).
  SKOŃCZMY z obłudą i kłamstwem, - że lekarzom, szpitalom, poradniom płaci jakiś zasrany NFZ. TAK NAPRAWDĘ ZA WSZYSTKO PŁACĄ PACJENCI - i o dziwo ci pacjenci (zmanipulowani) cieszą się, gdy za coraz wyższe pieniądze (potrącane w postaci składki zdrowotnej) otrzymują od lekarzy coraz gorsze usługi (świadczenia).

 • agapaose81

  Oceniono 37 razy 15

  I bardzo dobrze popieram ministra, dość naciągania skarbu państwa za to co się nie należy. Opieka medyczna powinna być prywatna i wtedy mądry lekarz by zarobił.

 • bkg11

  Oceniono 26 razy 12

  Wyszło szydło w worka, lekarzom chodziło o kasę dla siebie, a szantażowali, że krzywda dzieje się pacjentom.
  Wstrzymali przymowanie chorych ludzi, żeby napchać sobie portfel, trudno uwierzyć w taką pazerność.
  Składali przysięgę Hipokratesa czy hołd Mamonie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje