Dyrektor Instytutu Reumatologii odwołany. Prosił o premie uznaniowe

29.11.2012 11:56
Bartosz Arłukowicz odwołał dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka

Bartosz Arłukowicz odwołał dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Minister zdrowia odwołał ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii Andrzeja Włodarczyka. Oficjalna przyczyna decyzji Arłukowicza nie została jeszcze ogłoszona.
Kierownictwo Instytutu Reumatologii zapowiadało, że od nowego tygodnia placówka ograniczy planowe przyjęcia pacjentów, a pomoc będzie udzielana wyłącznie w przypadkach zagrażających życiu i zdrowiu.

Z nieoficjalnych zbliżonych do MZ źródeł wynika, że w ostatnich miesiącach dyrektor Andrzej Włodarczyk dwukrotnie występował do ministra Bartosza Arłukowicza o przyznanie premii uznaniowej, uzasadniając wnioski w tej sprawie działaniami podejmowanymi przez niego w celu poprawy sytuacji w Instytucie Reumatologii.

Według źródła minister nie przychylił się do tych wniosków, uznając - po przeanalizowaniu sytuacji Instytutu - że jego sytuacja finansowa nie daje podstawy do przyznania premii.

Po zapowiedzi przez Instytut ograniczenia przyjęć pacjentów Arłukowicz podjął decyzję o odwołaniu Włodarczyka.

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  To już koniec z Bartkiem poleci na dno na koniec jeszcze straszy i zwalnia a za chwile sam zostanie zwolniony.

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie ten dyrektor był ze ,,wstrętnego'' PiS-u--trybunał stanu dla Kaczyńskiego

 • errata_net2

  Oceniono 2 razy 2

  Nie umiem domyślić się kogo i za co miały uhonorować te premie uznaniowe, ale myślę, że po to jest ustalany budżet, by w ramach kosztów osobowych znalazły się pieniądze na takie premie, a nie wyłudzanie pieniędzy ze wspólnej kasy, w której nieustannie przebłyskuje dno.

 • stjack

  Oceniono 3 razy -1

  Temat zastępczy (nienależna premia) zawsze dobry w sytuacji krytycznej (koniec kasy na leczenie, kontraktowanie na 2013). A zauważyliście ile jest w mediach teraz reportaży o błędach w leczeniu ? (oczywiście przypadkowo)

 • iremus

  Oceniono 2 razy -2

  To że za komuny dyrektorami szpitali byli lekarze nikogo nie dziwiło w sprawach ekonomicznych taki dyrektor i tak nie miał nic do powiedzenia. Dlaczego jednak w III RP firmami jakimi są szpitale nadal kierują lekarze? Czyżby na studiach medycznych uczyli księgowości, zarządzania zamiast medycyny?

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 2

  no prosze jak szybko pojawil sie temaciek zastepczy... okrutny dyrektor kontra dobry ministerek karierowicz... prawie jak za dawnych lat w agencie... albo za urbana...

 • takiezlewiesci

  Oceniono 4 razy 0

  arlukowicz na prezesa TWOREK!!!!!!!!!!!!!!

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 3 razy -1

  Kolejne platformiane bydlę.

 • andrzej2310

  Oceniono 4 razy -2

  Zadziwiajace jest to, że liberalny Tusk zatrudnił socjalistycznego działacza SLD aby zreformował Państwową Słuzbe Zdrowia. I ten kontunuuje socjalistyczny model opieki zdrowotnej, gospodarka nakazowo rozdzielcza w rozkwicie. Juz zaczyna brakowac lekarsrtw, lekarzom nie chce sie leczyć, a pacjentom każe się płacic podatek zdrowotny scigany karno-skarbowo. Bieda dla każdego - w efekcie systemu redystrybucji dochodów, zabieramy tym co pracują a dajemy tym którym sie nie chce pracowac. Zadna ekonomia tego nie wytrzyma. Powodzenia socjalisci z EUROPY!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje