Odeszli z "Uważam Rze" i nie oddali konta na Twitterze. "To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte"

Po zmianie redaktora naczelnego "Uważam Rze" zrezygnowała większość publicystów tygodnika. Nie oddali jednak konta na Twitterze. - To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte - napisał publicysta Marek Magierowski.
Odchodzący z "Uważam Rze" dziennikarze i publicyści nie oddali oficjalnego konta tygodnika na Twitterze. Szybko stało się tubą zbuntowanych uciekinierów. "Uważam Rze na Twitterze - tu nadal znajdować będziecie Waszych Ulubionych Autorów", napisali zaraz po odwołaniu redaktora Pawła Lisieckiego.

"Nie wierzę, żeby te białoruskie metody..."

"Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek dalszej współpracy z Panem Hajdarowiczem", napisał chwilę później Rafał Ziemkiewicz. Potem pojawiły się wpisy linkujące do portali wPolityce.pl i Salon24.pl, gdzie dziennikarze tłumaczyli się ze swojej decyzji, atakując jednocześnie Grzegorz Hajdarowicza, wydawcę "Uważam Rze".

"Nie wierzę, żeby te białoruskie metody, jakie stosuje Hajdarowicz, nie odbiły się w Europie", napisał Cezary Gmyz. Zaraz potem, na profilu tygodnika pojawił się wpis Piotra Gursztyna linkujący do Salonu: "Tą drogą, bo chyba nie mam już innej, chciałbym zakomunikować swoje rozstanie z "Uważam Rze" i "Rzeczpospolitą", napisał. Swoje wyjaśnienia linkowali też m.in. Jan Pospieszalski, Piotr Zaremba. Dzisiaj zrobił to Paweł Lisicki.

"Nie ma mowy, żeby wydawca zakazywał mi publikowania, bądź niepublikowania jakiegoś dziennikarza czy publicysty. To jest radykalne naruszenie praw dziennikarskich i redaktorskich", mówił, skarżąc się na Hajdarowicza.

"Ktoś tu został z kodami do profilu"

Na wpisy z konta "Uważam Rze", szybko zareagowali inni Twitterowicze. "Ktoś tu chyba został z kodami profili internetowych", napisał Samuel Pereira z "Gazety Polskiej Codziennie".

"To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte", odpisał Marek Magierowski, który zrezygnował z pracy w Presspublice.


Przypomnijmy: Po zwolnieniu redaktora naczelnego "Uważam Rze" Pawła Lisickiego z pracy w tygodniku zrezygnowała większość publicystów, m.in. Cezary Gmyz, Michał i Jacek Karnowscy, Igor Janke, Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Rafał A. Ziemkiewicz.

W zwolnieniu Lisickiego poszło m.in. o rozmowę z wPolityce.pl, gdzie były już naczelny powiedział o Hajdarowiczu m.in.: - Stał się z dnia na dzień uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" i całe wydawnictwo w niekończącą się awanturę medialną. Kompletnie nie mogę tego zrozumieć.

Nowym szefem tygodnika zostanie kojarzony z Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha Jan Piński. Dziennikarz dawniej kierował redakcjami "Wprost" i "Wręcz przeciwnie", a obecnie - serwisem "Nowy Ekran".

Zobacz także
Komentarze (232)
Odeszli z "Uważam Rze" i nie oddali konta na Twitterze. "To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte"
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 446 razy 298

  Towarzystwo jest powtarzalne i przewidywalne do bólu. Kiedyś zdaje się chyba Bielan wyrzucony z PJNu tuż przedtem wyrzuconego z PiSu zajumał jakieś kody do strony www i tez się potem o to naparzali przez kilka dni. A już tekst z "ostatnią radiostacją nadającą z Westerplatte" to po prostu kwintesencja prawicowej manii wielkości połączonej z totalnym brakiem wyczucia proporcji. A swoją drogą nie pierwszy raz okazuje się, że najłatwiej być męczennikiem kiedy brakuje chętnych do prześladowania - prezes też nie załapał się na walkę za sprawę kiedy płaciło się za to naprawdę wysoką cenę, to teraz bezustannie dorabia sobie martyrologię...

 • lech2011

  Oceniono 354 razy 214

  "Nie wierzę, żeby te białoruskie metody, jakie stosuje Hajdarowicz, nie odbiły się w Europie", napisał Cezary Gmyz"

  na razie jego artykuł odbił się w całej Europie zasilając zbiór pod nazwą "Polish jokes" ugruntowując nam niespecjalnie pochlebną opinię co do naszych intelektów.

 • kniazwitold

  Oceniono 261 razy 141

  Naprawdę miło się na to patrzy, jak wyznawcy Paranoi i Spisku zarzynają się wzajemnie i oblewaja kwasem.
  Cieszy, że robią to sobie wzajemnie a nie reszcie społeczeństwa.

  Pomysł na kordon sanitarny i izolowanie tych ludzi nie był wcale taki abstrakcyjny.

 • fakiba

  Oceniono 137 razy 95

  Teraz to im bardziej wygląda na S O S z rozbitkami na tonącej krypie którzy błagają o pomoc a pomocy z nie widać

 • siekier35

  Oceniono 139 razy 91

  żenująca rzenada.

 • dawidb

  Oceniono 100 razy 70

  "Nie oddali oficjalnego konta tygodnika na Twitterze. I te szybko stało się tubą zbuntowanych uciekinierów."

  I "TE" konto???? Ja pi.....

 • aletto

  Oceniono 35 razy 29

  Jaka radiostacja nadająca z Westerplatte?
  Tam nigdy nie było radiostacji!

  "Publicyście" Magierowskiemu chyba coś się pomyliło. Słowa "Westerplatte broni się nadal" nadawało Polskie Radio. Ale na pewno nie z oblężonej gdańskiej placówki.

 • kambion

  Oceniono 46 razy 26

  E, nie ma o czym pisać.
  Ulubionym zajęciem tzw. prawicy w Polsce zaraz po szukaniu antypolskich spisków są kłótnie, fochy i rozłamy.

  Redakcja pisma/portalu "Prawdziwie Niezależne Forum Polskich Patriotów" sypie się i powstaje "Jeszcze Bardziej Prawdziwe i Niezależne Forum Polskich Patriotów"

  Oni są po prostu komiczni :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje