Hofman do Arłukowicza: "Bartku, co się z Tobą stało"

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (Fot. Adam Stępień / Agencja Gaze)

- Kaczyński miał dwa lata na naprawę służby zdrowia - powiedział minister zdrowia na antenie Radia ZET. To reakcja Arłukowicza na słowa J. Kaczyńskiego, który zapowiada, że jeśli w ciągu 7 dni sytuacja w służbie zdrowia nie ulegnie poprawie, PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. - Bartku byłeś empatycznym lekarzem, co się z tobą stało - ironizował na antenie radia RMF FM Adam Hofman.
- Trzeba z tym systemem skończyć. Za tydzień dzieci po prostu mają być leczone. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności - oświadczył Jarosław Kaczyński na wczorajszej konferencji prasowej . - Największym wstydem III RP są nieleczone chore dzieci - wtórował mu na antenie Radia RMF FM Adam Hofman.

- Bartoszu, byłeś empatycznym lekarzem, który wiedział, jakie są ciężkie warunki, jak się leczy dzieci. Poszedłeś do Platformy, co się z tobą stało? - powiedział rzecznik PiS, kierując swoje słowa do ministra zdrowia. - Zamiast zająć się naprawą sytuacji, atakujesz opozycję, tracisz czas - dodał.

"Nie pozwolę na zabawę pacjentami"

Bartosz Arłukowicz odniósł się do słów prezesa PiS na antenie Radia ZET. - Jarosław Kaczyński, kiedy był premierem, miał dwa lata na rozwiązanie NFZ, na naprawę systemu, a negocjacje prowadził w taki sposób, że wysyłał lekarzy w kamasze, zagłuszał pielęgniarki, a dzisiaj proponuje karanie ludzi więzieniem za in vitro. Ten sposób myślenia jest mi daleki - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik. - Nigdy nie zgodzę się na to, żeby pan prezes używał dzieci do walki politycznej. Może bawić się w politycznej grze prof. Glińskim, ale nie pozwolę, żeby bawił się polskimi pacjentami - stwierdził minister zdrowia.

Arłukowicz przyznał jednak, że jest zaskoczony informacją o wstrzymaniu przyjęć w Instytucie Reumatologii od 3 grudnia. Zwłaszcza że dyrektor tego szpitala od kilku miesięcy koresponduje z MSZ. - Dyrektor od sierpnia prowadzi ożywioną korespondencję z resortem, żeby przyznać mu premię za świetne zarządzanie szpitalem. Pan dyrektor od sierpnia zwraca się pismami do ministra zdrowia o to, aby przyznać mu wielotysięczną premię za zarządzanie Instytutem. Widzę tu pewną rozbieżność - powiedział minister.

Powodem zawieszenia przez warszawski Instytut Reumatologii zapisów pacjentów na rok 2013 jest niezapłacenie za nadwykonania za ubiegły i obecny rok. Rzecznik Instytutu Marek Stankiewicz powiedział, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił prawie 6 milionów złotych za wykonane świadczenia medyczne. Dodał, że stąd wzięły się problemy instytutu i dodatkowa niepewność pacjentów. Instytut Reumatologii ma 45 milionów długu.

Zobacz także
 • Adam Hofman Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku
 • Andrzej Celiński/ spotkanie w Klubie Ronina "Gdzie, do cholery, jest państwo? Jarosław Kaczyński ma dużo racji"
 • Tomasz Siekielski i Jarosław Gowin Do psychiatry za nawoływanie do "rozstrzelania"? "Skandaliczne słowa ministra sprawiedliwości"
Komentarze (60)
Hofman do Arłukowicza: "Bartku, co się z Tobą stało"
Zaloguj się
 • ktos210

  Oceniono 164 razy 136

  uważam że zabranie pieniążków partiom politycznym i dofinansowanie nimi służby zdrowia wyszłoby wszystkim na dobre! Niektórym politykom należy się darmowa wizyta u psychiatry!

 • fedor21

  Oceniono 178 razy 100

  Hofman zajmij się swoim pryncypałem bo od zakładania coraz to nowych masek niedługo z jego gęby nic nie zostanie

 • jamcijest44

  Oceniono 113 razy 79

  Właśnie! Bartku, wstydź się! Jako empatyczny lekarz powinieneś rozumieć, że stadium choroby prezesa jest już na tyle zaawansowane, że jego atakowanie jest niehumanitarne. Łagodnie trzeba do niego mówić, łagodnie! Wiele mu to wprawdzie nie pomoże, ale bądźmy choć raz cywilizowanymi ludźmi i nie bierzmy przykładu z pana (niedo)rzecznika...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 95 razy 69

  Adasiu!! A co stało sie z tobą? Byłes takim śliczniutkim,pulchniutkim bobaskiem płci męskiej.A teraz? Cała Polska szydzi z Adasia, cała Polska widzi, jak dajesz. ciała cokolwiek być nie powiedział. Oj Adasiu! Źle się bawisz i przyjdzie czas, kiedy Adaś może dostac po pupce!!

 • jamcijest44

  Oceniono 80 razy 58

  Dobrze, że cynizm to nie choroba, bo na refundację schorzeń w PiSie NFZ wydałby cały roczny budżet już w pierwszym miesiącu działalności...

 • jerzysm42

  Oceniono 48 razy 26

  "Bartku", nie przejmuj się, to tylko Hofman ujada.

 • demoniczny_spinacz

  Oceniono 35 razy 25

  "Arłukowicz przyznał jednak, że jest zaskoczony informacją o wstrzymaniu przyjęć w Instytucie Reumatologii od 3 grudnia. Zwłaszcza że dyrektor tego szpitala od kilku miesięcy koresponduje z MSZ."
  Dlaczego dyrektor szpitala koresponduje od miesięcy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie sytuacji finansowej? Nie lepiej od razu z ONZ? Ktoś z panów redaktorów czyta teksty przed publikacją?

 • rutek75

  Oceniono 28 razy 20

  po co dyrektor reumatologii koresponduje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych (MSZ)? Może dlatego problem jeszcze nie został rozwiązany?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje