Hofman do Arłukowicza: "Bartku, co się z Tobą stało"

29.11.2012 08:54
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (Fot. Adam Stępień / Agencja Gaze)

- Kaczyński miał dwa lata na naprawę służby zdrowia - powiedział minister zdrowia na antenie Radia ZET. To reakcja Arłukowicza na słowa J. Kaczyńskiego, który zapowiada, że jeśli w ciągu 7 dni sytuacja w służbie zdrowia nie ulegnie poprawie, PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. - Bartku byłeś empatycznym lekarzem, co się z tobą stało - ironizował na antenie radia RMF FM Adam Hofman.
- Trzeba z tym systemem skończyć. Za tydzień dzieci po prostu mają być leczone. W przeciwnym razie mamy tylko jeden środek - wotum nieufności - oświadczył Jarosław Kaczyński na wczorajszej konferencji prasowej . - Największym wstydem III RP są nieleczone chore dzieci - wtórował mu na antenie Radia RMF FM Adam Hofman.

- Bartoszu, byłeś empatycznym lekarzem, który wiedział, jakie są ciężkie warunki, jak się leczy dzieci. Poszedłeś do Platformy, co się z tobą stało? - powiedział rzecznik PiS, kierując swoje słowa do ministra zdrowia. - Zamiast zająć się naprawą sytuacji, atakujesz opozycję, tracisz czas - dodał.

"Nie pozwolę na zabawę pacjentami"

Bartosz Arłukowicz odniósł się do słów prezesa PiS na antenie Radia ZET. - Jarosław Kaczyński, kiedy był premierem, miał dwa lata na rozwiązanie NFZ, na naprawę systemu, a negocjacje prowadził w taki sposób, że wysyłał lekarzy w kamasze, zagłuszał pielęgniarki, a dzisiaj proponuje karanie ludzi więzieniem za in vitro. Ten sposób myślenia jest mi daleki - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik. - Nigdy nie zgodzę się na to, żeby pan prezes używał dzieci do walki politycznej. Może bawić się w politycznej grze prof. Glińskim, ale nie pozwolę, żeby bawił się polskimi pacjentami - stwierdził minister zdrowia.

Arłukowicz przyznał jednak, że jest zaskoczony informacją o wstrzymaniu przyjęć w Instytucie Reumatologii od 3 grudnia. Zwłaszcza że dyrektor tego szpitala od kilku miesięcy koresponduje z MSZ. - Dyrektor od sierpnia prowadzi ożywioną korespondencję z resortem, żeby przyznać mu premię za świetne zarządzanie szpitalem. Pan dyrektor od sierpnia zwraca się pismami do ministra zdrowia o to, aby przyznać mu wielotysięczną premię za zarządzanie Instytutem. Widzę tu pewną rozbieżność - powiedział minister.

Powodem zawieszenia przez warszawski Instytut Reumatologii zapisów pacjentów na rok 2013 jest niezapłacenie za nadwykonania za ubiegły i obecny rok. Rzecznik Instytutu Marek Stankiewicz powiedział, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił prawie 6 milionów złotych za wykonane świadczenia medyczne. Dodał, że stąd wzięły się problemy instytutu i dodatkowa niepewność pacjentów. Instytut Reumatologii ma 45 milionów długu.

Zobacz także
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • klan_fan

  Oceniono 1 raz -1

  Adamie, zmądrzałem i rozwijam się;) Polecam to samo choć recepty na to nie dostaniesz. Trzeba indywidualnego wysiłku żeby sobie pomóc.

 • mabln

  0

  Wiesz debilu jeden ze Panstwo nasze ma stale za malo funduszy, a Film o Smolensku ma twoim zdaniem zfinalizowac RZAD.
  Osobiscie wole pieniadze z tego idiotycznego przedsiewziecia jakim jest wasz Film wlasnie na szpitale i chore dzieci przeznaczyc.
  Zacznijcie kretyni myslec nad tym co mowicie bo sami swoim slowa zaprzeczacie i swoj idiotyzm pokazujecie.

 • ukw8087

  Oceniono 3 razy 1

  Hofman cyniczny , jak zawsze ...
  Pan Go dzisiaj pochwali ....

 • rabingoldblatt

  Oceniono 4 razy 4

  Pośle Hofman a ja mam pytanie do pana w sprawie słuzby zdrowia:

  - jak tam zdrówko szanownej małżonki i dojenie ZUS??

  Zawsze ma pan tyle do powiedzenia o wszystkim i wszystkich a w tej sprawie żadnej medialnej wrzutki czy nawet płytkiego bon motu zakonczonego durnowatym uśmieszkiem. Null.

 • korespondent1949

  Oceniono 2 razy 2

  Jak by Hofman miał chociaż szczyptę honoru, przeprosił by Polaków za swoje chamstwo i odszedł by z polityki raz na zawsze.
  Ale te bydle nie ma honoru.

 • czemi20

  Oceniono 1 raz 1

  ILE JESZCZE LAT Polacy będą finansować partie polityczne.Ten Idiotyzm w kraju nigdy się nie skończy i będzie się pogłębiał.Plują na Konstytucyjne władze państwa, na Wyborców innych partii, Szkalują , Obrażają i jeszcze pobierają za to sowite wynagrodzenia od Państwa Polskiego

 • doktor104

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czy szpitale ograniczające przyjęcia pacjentów ograniczą także zatrudnienie lekarzy?
  A może doktorzy będą brali pieniądze za picie kawy i bezczynne siedzenie? Też bym tak chciał.

 • niekandydujacy_niepolityk

  0

  A co to są "nadwykonania"?

  Przecież osoby ubezpieczone w NFZ (opłacające składki) nie zgłaszają się do przychodni czy szpitali dla przyjemności, a wtedy GDY MAJĄ WSKAZANIA LEKARSKIE.

  ZGODNIE Z ZASADAMI LEŻĄCYMI U PODSTAW REFORMY SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ, KTÓRĄ ROZPOCZĄŁ RZĄD JERZEGO BUZKA W 1999 ROKU PACJENT MA PRAWO WYBORU PLACÓWKI, KTÓRA UDZIELI MU ŚWIADCZEŃ, A UBEZPIECZYCIEL CZYLI NFZ ZAPŁACI ZA NIE ZGODNIE Z PREFERENCJĄ PACJENTA. KONIEC KROPKA.

  PIENIĄDZ W SYSTEMIE PODĄŻAĆ ZA PACJENTEM.

  Wszelkie "limity" i inne ograniczenia, bo urzędnikom wygodniej jest raz w roku "podzielić" planowane wpływy, są z punktu widzenia tej REFORMY ŁAMANIEM PRAW UBEZPIECZONYCH !!!!!!

  Ponieważ NFZ permanentnie łamie prawo Pacjenta do wyboru placówki leczącej i lekarza należy ten biurokratyczny nowotwór ZLIKWIDOWAĆ.

 • nty

  Oceniono 1 raz 1

  Obawiam się tego bardzo, niedługo w ogóle zabraknie pieniędzy w systemie, jak zacznie się masowa infekcja wścieklizny wśród Pisowskiego ludu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje