Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku

Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

- Zamiast finansować "Pokłosie" wolałbym, żeby minister Bogdan Zdrojewski sfinansował film o największej katastrofie narodowej od II wojny światowej - mówił w RMF FM rzecznik PiS Adam Hofman.
- To nie jest rola dla kabareciarza. Ja się cieszę, że taki słaby kabareciarz nie zagra Lecha Kaczyńskiego. Jest słaby i się nie nadaje - stwierdził kilka dni temu w Radiu ZET Adam Hofman. Rzecznik PiS odniósł się w ten sposób do decyzji Mariana Opani, który odmówił zagrania roli Lecha Kaczyńskiego w filmie o Smoleńsku.

"Przekroczył granicę i dostał to na co zasłużył"

- Chodzę do kina i teatru i mam prawo do wyrażania opinii. Uważam, że Opania jest średnim aktorem. Są lepsi. Kabareciarzem jest nieśmiesznym - mówił dzisiaj Hofman. I tłumaczył się. - Powiedziałem to nie dlatego, że Opania odmówił, tylko jak odmówił. Każdy aktor ma prawo zagrać to co chce. Ale mówiąc o PiS, że dzieli bardziej niż komuna przekroczył granicę i dostał to na co zasłużył - stwierdził Hofman. Kogo widziałby w roli Lecha Kaczyńskiego? - Nie wiem, nie pracuję w filmie - dodał.

"PiS nie ma pieniędzy na film"

- Chętnie kupiłbym cegiełkę na ten film, ale my (PiS) niestety nie mamy takich środków - utyskiwał Hofman, wskazując, że film "o największej katastrofie narodowej od II wojny światowej" powinno sfinansować ministerstwo kultury.

Przypomnijmy: Marian Opania stanowczo odmówił zagrania roli Lecha Kaczyńskiego w filmie Antoniego Krauzego o katastrofie smoleńskiej. - Komunizm nas tak nie podzielił jak Jarosław Kaczyński - powiedział dla Gazeta.pl. Zaznaczył też, że "jako osoba myśląca" nie może godzić się na udział w filmie, który sugerowałby, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Zobacz także
 • Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny Filmy o Smoleńsku, Jedwabnem... "Polacy niegotowi na weryfikowanie mniemań o sobie"
 • Daniel Olbrychski u Moniki Olejnik Daniel Olbrychski: Czy zagrałbym Antoniego Macierewicza? Z przyjemnością
 • "Pokłosie", reż. Władysław Pasikowski Prof. Engelking o "Pokłosiu": Ten film w pewnym sensie ma niewiele wspólnego z Żydami
Komentarze (578)
Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku
Zaloguj się
 • cyngiel_opozycji

  Oceniono 939 razy 901

  Chetnie zobaczylbym film pod tytulem "Wazelina" z Hoffmanem w roli glownej.

 • jamcijest44

  Oceniono 752 razy 722

  Oho. Arbiter elegantiarum i wysublimowany krytyk filmowy dał głos! No po prostu człowiek renesansu, na wszystkim się zna, nawet na kinematografii i kabarecie. A swoją drogą, pewnie że Opania to słaby kabareciarz, bo przecież wszyscy najlepsi w PiSie...

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 597 razy 581

  Gdyby pan Opania wyraził chęć zagrania Lecha Kaczyńskiego to wywiad z Hofmanem wyglądał by tak:

  -Jak pan skomentuje chęć zagrania w filmie pana Opani i obsadzenie go w roli Prezydenta Kaczyńskiego??

  - Jestem zaskoczony i bardzo szczęśliwy, że taki wielki aktor, zdecydowanie "osobowość" i ikona polskiego teatru i kina , znakomity nie tylko kabareciarz ale i aktor dramatyczny jakim niewątpliwie jest pan Marian Opania, wyraził chęć zagrania tak newralgicznej roli , jaką niewątpliwie jest wcielenie się w postać Wielkiego Polaka i patrioty jakim był Śp Prezydent Kaczyński!!

  Jaka odpowiedź aktora taka jego ocena Hofmana. Cham i prostak po prostu.

 • fakiba

  Oceniono 570 razy 536

  Jeżeli pan Opania jest według Hofmana za słabym kabareciarzem to trzeba poprosić lepszego może Borat się zgodzi szkoda tylko że Luis de Fine nie żyje byłby super

 • karra-mustafa

  Oceniono 521 razy 495

  Kuuuur...aa!!!

  I napisy końcowe, w tle Antek Policmajster niczym Struś Pędziwiatr dający nogę ze Smoleńska...

 • jerjar

  Oceniono 315 razy 281

  Ja też chciałbym widzieć dobry, prawdziwy film o katastrofie, ale przypuszczam, że pan Hofman by na niego poszedł.

 • jamcijest44

  Oceniono 288 razy 260

  Po raz pierwszy muszę się zgodzić z panem (niedo)rzecznikiem. Opania jest zdecydowanie za słabym kabareciarzem, żeby dźwignąć rolę Lecha - ładunek śmieszności nagromadzony w tej postaci zdecydowanie przerasta każdego aktora polskiego i zagranicznego, no może poza Luis de Funesem, gdyby jeszcze żył...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje